Link Farm چیست؟ خودداری از سایت های مزرعه لینک و تبادل لینک

همچنان مشاهده می شود، که وقتی سایتی با پیج رنک بالا میبینند، (به خصوص اگر رایگان باشد) ، به استقبال آن می روند و به هر نحوی شده از آن لینک می گیرند.

سایت های مزرعه لینک، سایت هایی هستند که هیچ محتوایی ندارند و فقط فهرستی از لینک هستند.سایت های تبادیل لینک دو طرفه و سه طرفه و …، سایت هایی که به عنوان فهرست سایت های ایرانی عمل می کنند همگی در دسته سایت های مزرعه لینک هستند.

از درج لینک در این سایت ها (حتی با پیج رنک ۱۰) دوری کنید.اگر لینک آنها فالو باشد، به دلیل لینک های خروجی خیلی زیادی که دارند، تاثیر چندانی برای شما ندارد و گاها سایت های مزرعه لینک می توانند مضر باشد.

به هیچ وجه نمی توان گفت که این سایت ها ۱۰۰ درصد سایت های بدی از نظر بک لینک گرفتن هستند.اما به طور قطع می توان گفت، ارزش آن را ندارند،که برای ثبت سایت خود در انها سر و دست بشکنید! طی چند تست ما برای بازدهی این سایت ها در اواخر ۲۰۱۴، به بی اثر بودن این گونه لینک ها پی بردیم و گاها در شرایطی، برخی از آنها تاثیر منفی داشتند.اما  سایت های Link Farm که سرویس تبادل لینک هستند، در اکثر مواقع، تاثیر منفی دارند.

لازم به ذکر است سایت های Directory قوی وجود دارند که درج لینک در آنها می تواند مفید باشد.کل بحث ما در این پست این است که بگوییم استفاده از این سایت ها را کاری با ارزش و روشی مفید تلقی نکنید! همچنین از سایت های تبادل لینک نیز به شدت پرهیز کنید!

سایت های مزرعه لینک، به همینجا ختم نمی شوند.صفحه ای از یک وب سایت، که دارای لینک های خروجی خیلی زیادی است و همه برای درج لینک به آن هجوم اورده اند، یک مزرعه لینک محسوب می شود.

این همه فاکتور های تاثیر گذار در سئو و بحث Link Building وجود دارد.بهتر است، فکر خود را از هر چه سایت های مزرعه لینک است تخلیه کنید.همانطور که بار ها گفتیم، اهمیت به پدیده شوم پاپ آپ، رتبه الکسا، استفاده از سایت های تبادل لینک و مزرعه لینک، همواره از روش های کسانی است که دانش خیلی ضعیفی دارند و از دسته افراد نا آگاه در بهینه سازی سایت هستند.شما خود را از این گروه خارج کنید.


مطالب دیگر را از دست ندهید!

10 دیدگاه

 1. من یه وبلاگ داشتم که بسیار زیاد از این طریق براش لینک گرفتم
  وقتی که شروع کردم گوگل بصورت روزانه ۱۰۰ بار حداقل به وبلاگم سرمیزد
  بعد از مدت ۱۰ روز دیگه گوگل حتی ۱ بار هم به اون وبلاگم سرنمیزنه 🙂

 2. تمام موضوعات خیلی کامل و قابل فهم و ساده بیان شده. من الان دو روزه که سایت شما رو نبستم. به نوعی تو مطالب سایتتون غرق شدم.

 3. سلام آقای طاووسی.
  توی متن بالا ۲ نکته فرموده بودید
  ۱- اینکه مزرعه های لینک اصلا محتوا ندارند و فقط لینک هستن
  ۲- لینک به سایت های مختلف میدن

  اگر این ۲ مورد رو رعایت کنیم، یعنی لینک فقط به ۱ سایت بدیم و محتوا در کنار لینک باشه مفیده یا بی اثر؟

  1. نه اینطوری نیست! به سایت های مختلف لینک دادن، به تنهایی چیز بدی نیست.منظورم اصلا این نیست که به یک سایت باید لینک داد و به دو سایت یابیشتر لینک نداد! کلا همه چیز طبیعیش خوبه.شما ممکنه صفحه ای داشته باشید که داخلش، ۲۰ تا لینک خروجی داشته باشه و واقعا هم این لینک های خروجی لازم باشه.و ممکنه صفحه ای باشه که یدونه هم لینک خروجی نداشته باشه.سایت های مزرعه لینک فقط لیست لینک هستند.مثل سایت پیوند ها.این ها بدترین و بی کیفیت ترین نوع لینک هستند.اینکه مفیده یا بی اثره به خیلی فاکتور های دیگه ربط داره.حتی اگر لینک شما از سایت های مزرعه لینک نباشه.

 4. آقا این مطلب هم عالی بود
  فقطیک نکته
  شما سایت دایرکتوری خوب میشناسید؟
  مخصوصا اگر فارسی باشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *