خدمات تولید محتوا

تولید محتوا برای سایت و وبلاگ
و در کل برای شبکه های اجتماعی همانند اینستاگرام

تولید محتوای حرفه ای باعث ایجاد جذب کاربر و دیده شدن هر چه بیشتر برند شما
و در آخر درآمدزایی برای کسب و کار شما خواهد بود

خدمات تولید محتوا سئوروز

در عصر اینترنت ، بازاریابی محتوا هسته اصلی هر استراتژی خوب بازاریابی است. اگر می خواهید یک کمپین تبلیغاتی اجرا کنید یا نمره SEO و رتبه Google خود را افزایش دهید یا از شبکه های اجتماعی استفاده کنید، باید بدانید هیچ راه ساده ای وجود ندارد. شما باید محتوای با کیفیت خوبی داشته باشید.

ما در سئو روز بیش از 9 سال تجربه دیجیتال مارکتینگ، تولید محتوا ، طراحی گرافیک ، سئو و وبلاگ نویسی داریم. با به کارگیری مجموعه کامل این مهارتها ، خدمات تولید محتوای ما می توانند شما را به سرعت به مرحله برند کامل برسانند.

خدمات تولید محتوا

تولید محتوا دقیقاً چیست؟

هر کسب و کار برای تعامل با مخاطبان خود به طور مداوم به تولید محتوای پیشرفته مرتبط نیاز دارد.

این محتوا می تواند یک تصویر از شبکه های اجتماعی ، یک پست وبلاگ دقیق ، یک پادکست یا حتی یک ویدیو باشد. اگر قبلاً سفر خود را در زمینه سئو شروع کرده اید ، می دانید که کلمات کلیدی برای افزایش رتبه جستجوی شما چقدر مهم هستند.

بدون محتوا چیزی به نام سئو وجود ندارد. شما به مقالات و کلمات کلیدی نیاز دارید. بهترین روش رتبه بندی برای این کلمات کلیدی انتشار محتوایی است که به طور مداوم خوب نوشته شده و مربوط به محصول یا صنعت شما باشد. هنگامی که توجه مخاطبان خود را جلب کردید ، می توانید این مشتریان را به سمت کسب و کار خود و یا تبلیغاتی که ارائه می دهید، هدایت کنید.

محتوای با کیفیت چیست؟

اگر این سؤال را از متخصصان سئو و سایر بازاریابان بپرسید ، پاسخ های متنوع و بعضاً مغرضانه دریافت خواهید کرد. پاسخ ها می توانند بدتر از آنچه قبلاً در جاهای دیگر شنیده اید یا دیده اید باشند، به عنوان مثال ، استفاده از محتوای طولانی برای تعیین کیفیت محتوا.

اما محتوای با کیفیت در درجه اول محتوایی است که به هدف بازاریابی خود دست یابد. برای شما، محتوا باید نتایج زیر را داشته باشد:

 • افزایش آگاهی از برند.
 • رتبه بندی خوب در موتورهای جستجو.
 • بهبود نرخ کلیک.
 • تولید مشتری.
 • دریافت اشتراک گذاری اجتماعی.

محتوایی که به هر کدام از این اهداف بازاریابی یا همه آنها دست می یابد ، محتوای با کیفیت است.

استراتژی تولید محتوا

استراتژی محتوا بر برنامه ریزی ، ایجاد و انتشار محتوا متمرکز است. برند شما شخصیت و هویت خود را از طریق مطالبی مانند مقالات ، تصاویر و اینفوگرافیک ها نشان می دهد. استراتژی محتوا به مشاغل کمک می کند تا منابع قابل اعتماد و مقرون به صرفه ای از ترافیک وب سایت و مشتری های جدید را تهیه و برنامه ریزی کنند ، با تولید محتوای دقیق برنامه ریزی شده ، نه تنها به جذب مشتری کمک می کنید بلکه به ایجاد آگاهی برای برند خود نیز کمک می نمایید. پیشنهاد میکنم مطلب استراتژی بازاریابی محتوا رو مطالعه کنید.

تأثیر محتوا بر سئو سایت شما

اگر محتوای با کیفیت خوبی در وب سایت خود ندارید، برای بهبود رتبه بندی در موتورهای جستجو (سئو) کار زیادی نمی توانید انجام دهید. می توانید با انتشار مطالب مفید و اصلی و با لینک بیلدینگ به SEO خود کمک کنید. وقتی محتوای هدفمند و مرتبط را منتشر می کنید ، لینک ها به صورت ارگانیک به صفحه شما وارد می شوند، زیرا دیگران به طور طبیعی به آن علاقه مند شده و می خواهند آن را به اشتراک بگذارند. گوگل برای ارائه همیشگی مرتبط ترین نتایج ، محتوای به روز و مرتبط با سؤالات کاربر را ترجیح می دهد. محتوای جدید به سرعت ایندکس می شود ، در نتایج موتور جستجو رتبه بهتری دارد و نسبت به محتوای قدیمی دارای اولویت است. بنابراین این بدان معنی است که یک استراتژی SEO خوب به خروجی مداوم محتوا نیاز دارد. راه دیگری برای بهبود سئو وجود ندارد.

چرا باید سئو روز را برای خدمات تولید محتوای خود انتخاب کنید؟

برای جذب مخاطب خود به صورت آنلاین ، باید محتوای تازه و با کیفیتی ایجاد کنید که اعتماد مشتریان و فروش را افزایش دهد. ما در سئو روز از مهارت های طراحی گرافیکی و نوشتاری خود برای ایجاد محتوای برند جذاب، از پست های شبکه های اجتماعی گرفته تا وبلاگ ها و صفحات محصول جدید استفاده می کنیم.

محتوای آنلاین اشکال مختلفی دارد:

جستجوی پست های بهینه شده وبلاگ ، اطلاعات شرکت و توضیحات محصول در وب سایت، خبرنامه های جذاب ، پست های رسانه های اجتماعی، انتشارات مطبوعات و تبلیغات.

تولید محتوا برای وب سایت ها

وقتی وب سایتی دارید، باید علاقه مشتریان خود را حفظ کرده و همچنین محصول خود را تبلیغ کنید. بهترین راه برای انجام این کار انتشار محتوای با کیفیت ثابت ، مانند مقالات ، تصاویر یا اینفوگرافیک هایی است که مربوط به مصرف کنندگان شما هستند. ما در سئوروز از تخصص گسترده ای در زمینه نوشتن متن و طراحی گرافیک برای تولید محتوای منظم و مرتبط برای ارتقاء رتبه بندی وب سایت شما به صورت ارگانیک و ارزان استفاده می کنیم.

وبلاگ نویسی

وبلاگ نویسی از زمان تولد اینترنت وجود داشته است ، اما این روش در طی سال های گذشته پیچیده تر شده است. وبلاگهای امروزی در رابطه با موضوعات و مطالب مرتبط ، با کیفیت و خوبی هستند که مخاطبان شما آنها را جالب می دانند، بنابراین می توانند ابزاری عالی برای ایجاد اقتدار ، اعتماد و روابط و در نتیجه هدایت مشتری ها باشند. از دیگر مزایای وبلاگ این است که نوشتن و انتشار پست ها نسبتاً آسان و بسیار قابل اشتراک گذاری است و به راحتی توسط موتورهای جستجو کشف می شود.

بهترین روش های وبلاگ نویسی عبارتند از سرویس هایی مانند WordPress ، Tumblr ، Medium و Blogger. با این حال وبلاگ نویسی یک تعهد منظم است و شما باید آماده باشید که هر روز یکبار پستی را منتشر کنید. اگر شخصاً فرصت مدیریت وبلاگ خود را ندارید، می توانید به سئوروز مراجعه کرده و مدیریت وبلاگ خود را به ما بسپارید. ما علاوه بر تهیه محتوای با کیفیت، همیشه در نظر داریم تا در هر پست فراخوان به اقدام (CTA) قرار دهیم و وبلاگ ها را به یکدیگر و سایر مطالب لینک دهیم تا به خوانندگان کمک کنیم اطلاعات بیشتری در مورد شما پیدا کنند. اطلاعات کاملتر

همچنین پست های وبلاگ را با کلمات کلیدی مرتبط، به صورت یکپارچه و طبیعی بهینه می کنیم. در آخر ، روی موضوعاتی تمرکز می کنیم که مخاطبان شما را مورد توجه قرار می دهد و از تخصص خود در زمینه موضوعات برای ایجاد اقتدار و اعتماد به برند شما استفاده می کنیم.

نوشتن متن تبلیغاتی و رپورتاژ تبلیغاتی

شما باید به گونه ای با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید که در نظر مشتریان طنین انداز شود. محتوای مدرن، متفکرانه و مرتبط بهترین راه برای پیشی گرفتن در بازار رقابت است. ما از طریق مصاحبه ها و تحقیقات ، شناخت کاملی از برند شما به دست می آوریم ، که به ما امکان می دهد از ابتدا رپورتاژ آگهی را نسخه برداری کنیم یا نسخه موجود را ویرایش نماییم. خدمات نوشتن مطالب تبلیغاتی ما شامل نوشتن برای وب سایت ها ، پروفایل های شرکت ، اطلاعیه های مطبوعاتی ، خبرنامه ها ، بیانیه های شرکت و رپورتاژ تبلیغاتی است.

طراحی گرافیکی

در سئوروز می توانیم به شما کمک کنیم یک تصویر تجاری جدید ایجاد کنید یا یک کمپین تبلیغاتی باشکوه برای تبلیغ کار خود طراحی کنید. ما می توانیم آرم ها ، الگوهای تصویری ، بنرها ، خبرنامه ها و مطالب تبلیغاتی را طراحی کنیم. طراحی های سفارشی ما متناسب با هویت برند شما است و اطمینان می دهیم که به شکلی حرفه ای و معتبر شما را معرفی می کند.

نوشتن متن تبلیغاتی حرفه ای

نوشتن متن تبلیغاتی می تواند شهرت شما را از بین ببرد یا از پیش بیشتر سازد. لغزش املایی ، اشتباهات غیر عمدی و گرامر ضعیف می تواند شما را غیرحرفه ای نشان دهد. شما باید تبلیغاتی داشته باشید که فروش را افزایش دهد. ما می توانیم نسخه حرفه ای برای شما بنویسیم یا تصحیح و ویرایش کنیم. ما یک نسخه جذاب ایجاد خواهیم کرد تا نمایش دهنده چیزی باشد که به مشتریان خود ارائه می دهید.

سایه نویسی

ما می دانیم که شما پر مشغله هستید، اما هنوز هم باید تولید محتوا را در اولویت کارهای خود قرار دهید، اینجاست که خدمات سایه نویسی ما وارد می شود. در حالی که شما روی تجارت خود تمرکز دارید، ما می توانیم وبلاگ شما را بنویسیم (البته با احتیاط) و شما را با محتوای تازه و با کیفیت بالا به روز نگه داریم. منظور از سایه نویسی یعنی محتوا را ما انتشار میکنیم در سایت خودتان اما به اسم و نامی که شما میخواهید.

چه تفاوتی بین نوشتن متن تبلیغاتی و سایه نویسی وجود دارد؟

احتمالاً قبلاً هر دو این اصطلاحات را شنیده اید، اما تفاوت بین متن تبلیغاتی و سایه نویسی دقیقاً چیست؟ «سایه‌نویسی» که معادل عبارت «Ghostwriting»  در نظر گرفته شده، به زبان ساده، به فرایندی گفته می‌شود که طی آن، اثر علمی و پژوهشی به نام کسی غیر از نویسندۀ اصلی منتشر می‌شود. در حالی که هم سایه نویسان و هم نویسندگان متن تبلیغاتی برای مشتری های خود محتوا تولید می کنند ، تفاوت اصلی در این است که سایه نویسان کاملاً نامرئی هستند. هر دو تولید کننده محتوا از نظر تجارت، کلمه ساز هستند و بنابراین قادر به نوشتن مطالب با کیفیت بالا برای وب سایت ، وبلاگ ، کتاب یا مقاله شما خواهند بود.

اگر وب سایت خود را داشته باشید و از سئو سایت آگاه باشید ، احتمالاً ارزش محتوای منظم را می دانید. حتی ممکن است از نوشتن لذت ببرید و در این کار کاملاً مسلط باشید ، اما ما می فهمیم که به روز بودن می تواند چالش برانگیز باشد و نوشتن مطالب جدید اغلب هنگامی که به کارهای روزمره خود می پردازید ، کنار گذاشته می شود. اگر می خواهید یک سایت تخصصی ایجاد کنید ، استفاده از خدمات تولید محتوا آن هم در سئو روز می تواند به شما کمک کند تا وبلاگ خود را به خوبی دنبال کنید. با استخدام یک نویسنده خوب که از سبک نوشتن و صدای شما استفاده کند ، در کنار مدیریت سایر جنبه های تجارت خود ، می توانید محتوای منظم را نیز ارائه دهید.

جستجوی کلمه کلیدی هدفمند

ایجاد محتوا بدون هدف نمی تواند نتیجه مثبتی داشته باشد و در واقع به SEO شما آسیب میرساند. با استفاده از تکنیک های پیشرفته به بهترین کلمات کلیدی مناسب دسترسی خواهیم یافت تا بتوانیم محتوایی ایجاد کنیم که تأثیر مثبتی در رتبه بندی شما داشته باشد.

طراحی گرافیکی خلاقانه

طراحی گرافیکی می تواند تبلیغات جدید شما یا وب سایت شما را به یک برند مشهور تبدیل کند. ما از مهارت خود در زیبایی شناسی و توجه به جزئیات برای ایجاد تصاویری منحصر به فرد و خیره کننده برای تجارت شما استفاده می کنیم. از ایجاد تصویر با کیفیت برای ارسال در شبکه های اجتماعی گرفته تا نمایش تبلیغات ، آرم های جدید یا اسناد برند شرکت ، می توانیم ظاهر خوبی برای کسب و کار شما بسازیم.

مطالب با دقت برنامه ریزی شده

برای پیروز شدن در رقابت باید انگشت خود را روی نبض بازار قرار دهید. انتشار محتوای منظم برنامه ریزی شده نه تنها برای موتورهای جستجو مهم است، بلکه برای مخاطبان شما نیز مهم است. ما برای ایجاد علاقه به محتوا برنامه ریزی می کنیم تا در بهترین زمان از آن استفاده کنیم. در نتیجه مجبور نیستید تمام روز به تلفن همراه یا لپ تاپ خود بچسبید.

مشاوره رایگان

برای اطمینان از اینکه ما می توانیم بهترین محتوای ممکن را متناسب با برند و صدای شما تولید کنیم ، یک مشاوره رایگان برای ارزیابی نیازهای محتوا و ایجاد طرحی مناسب برای شما ارائه می دهیم. ما به راه حل های کلاه سیاه اعتقاد نداریم ، اما ترجیح می دهیم آنچه را ارائه می کنیم متناسب با نیازهای خاص شما باشد و محتوای با کیفیت بالا ایجاد کنیم که باعث دیده شدن شما شود.

بسته محتوایی مناسب خود را انتخاب کنید

ما پکیج های مختلفی با قیمت مناسب و تعرفه عالی برای خدمات تولید محتوا ارائه می دهیم. شما می توانید متناسب با نیازها و بودجه خاص خود یکی از این پکیج ها را انتخاب کرده، یا پکیج سفارشی خود را پیشنهاد دهید. واقعیت این است که اگر می خواهید در دنیای آنلاین امروزی قابل دسترسی باشید ، باید محتوای با کیفیت ثابت و متناسب با مخاطبان خود تولید کنید. تولید محتوای با کیفیت فرصتی برای ایجاد اعتماد مشتری و افزایش فروش است.

قیمت و هزینه تولید محتوا

پلن خود را انتخاب کنید

به زودی

به زودی

Month

به زودی

به زودی

Month

به زودی

به زودی

Month

پاسخ به بعضی از سوالات شما در باره تولید محتوا

یکی از بزرگترین چالش های پیش روی بازاریابان محتوا، رقابت و غلبه بر حجم گسترده محتوای تولید شده است.

به معنای واقعی کلمه با وجود میلیون ها پست وبلاگ که هر روز منتشر میشه، شنیدن صدای شما از محتوای ضعیف نوشته شده و بی فایده می تونه یک کار تقریبا غیرقابل حل باشه، مگه اینکه موضعی رو بگیرین که هیچ کس حاضر به اتخاذ آن نباشه.

بنابراین بسیاری از محتوای تولید شده، به ویژه در صنایع گره خورده مانند بازاریابی دیجیتال، صرفاً مقلد هستن و عقاید و نظرات تعداد معدودی رو در مورد خود مثبت می کنن.

ما می تونیم پست های وبلاگ بصیرت آمیز و قابل تأمل درباره موضوعات انتخابی خود رو منتشر کنیم و مخاطبان آنلاین زیادی رو پیدا کنیم که مشتاق هستن از تجربه ما بیاموزن و هر آنچه رو که می فروشیم خریداری کنن.

بدیهی است که ما در چنین دنیایی زندگی نمی کنیم و باید به فکر سئو باشیم.

برخی از کارشناسان محتوا طرفدار رویکرد “بدون کلمات کلیدی” در مورد محتوا هستن.

انتشار محتوایی که قبل از هر چیز منافع خواننده رو تأمین می کنه و به هیچ عنوان به فکر “کلمات کلیدی” نیست.

کافی است بگویم که قبل از نشستن برای نوشتن پست وبلاگ یا تولید هر نوع محتوای دیگه، باید به کلمات کلیدی که می خواهید برای آن ها رتبه بندی بشین، فکر کنین.

درباره چه نوع رشته ها و مهارت هایی صحبت می کنیم؟

و چه نوع دانش و تجربه ای برای بازاریاب محتوا (Content Marketer) لازم است؟

یک بازاریاب محتوا (Content Marketer) مسئولیت برنامه ریزی، ایجاد و به اشتراک گذاری محتوای با ارزش رو برای جذب و تبدیل مشتری بالقوه به مشتری بالفعل و مشتری بالفعل به خریدار مکرر، به عهده داره.

نوع محتوایی که بازاریاب محتوا به اشتراک میذاره، به آنچه که می فروشه بستگی داره.

به عبارت دیگه، او افراد رو آموزش میده تا برای تجارت با او به اندازه کافی او رو بشناسن، از او خوششون بیاد و اعتماد کنن.

یک بازاریاب محتوا مسئول بازاریابی محتواست.

تعریف کلاسیک بازاریابی شامل چهار مرحله است:

۱: یک محصول رو شناسایی، انتخاب و توسعه بدین.

۲: قیمت رو تعیین کنین.

۳: کانال توزیع رو انتخاب کنین تا به مشتری تحویل بدین.(مکان)

۴: استراتژی ارتقاء رو برنامه ریزی و اجرا کنین. ایجاد استراتژی بازاریابی محتوا رو در سئو روز بخونید.

همانطور که قبلاً گفتم، برای یک استراتژی بازاریابی محتوا، باید درمورد مخاطبان خود کاملاً واضح باشین تا بتونین محتوای مناسبی برای دستیابی به آن ها ایجاد کنین.

سه اقدام وجود داره که باید انجام بدین:

جمع آوری اطلاعات جمعیتی

اولین قدم جمع آوری اطلاعات جمعیتی بازدیدکنندگان، مشترکان ایمیل و فالوور های شبکه های اجتماعی است.

آنالیز وب، شبکه های اجتماعی و مشترکان ایمیل، اطلاعات مورد نیاز مخاطبان رو به شما ارائه میدن:

سن، جنسیت، تحصیلات، درآمد

همچنین می تونین از علایق اصلی آن ها مطلع بشین.

حتما بلاگرهای بسیاری را دیدید که در فضای اینستاگرام فعالیت می کنند و دنبال کننده های بسیاری نیز آنان را دنبال می کنند، این موضوع تنها یک علت دارد آن هم نحوه تولید محتوای اینستاگرام این افراد است.

ایده تولید محتوای اینستاگرام به قدری حائز اهمیت است که می تواند پیج شما را با موفقیت یا شکست رو به رو کند.

اگر اهل گشت و گذار در فضای اینستاگرام باشید حتما تنوع بالای تولید محتوای اینستاگرام را به وضوح دیده اید.

برای یک تولید محتوای موثر باید دارای خلاقیت باشید و از انواع تولید محتوا استفاده کنید.

برای مثال شما در اینستاگرام محتواهای ویدیویی را مشاهده می کنید، همچنین عکس و استفاده از صوت ها از دیگر انواع تولید محتوا هستند.

می توانید محتوای صوتی خود را با تصویر یا یک ویدیو میکس کرده و آن را در اختیار دنبال کننده های خود قرار دهید.

البته از تاثیر محتوای تصویری غافل نشوید. آموزش تولید محتوا برای اینستاگرام را در سئو روز بخونید.

مقالات آموزشی در رابطه با تولید محتوا
آیا شما هم دنبال نکات و نحوه آموزش برای نوشتن بیوگرافی نویسنده هستین؟ پس با سئو روز همراه باشین تا نکاتی...
ادامه مطلب
روند بازاریابی محتوای بصری در حال حاضر بر این اصل است که چگونه استراتژی محتوای برند ها رو تغییر شکل میده؟شما...
ادامه مطلب
آیا گوگل واقعا 200 فاکتور رده بندی داره؟ در این مطلب از سئو روز میخوام بهتون 11 مورد رو درباره فاکتور...
ادامه مطلب
بهترین راه برای حفظ ثبات در تولید محتوای جدید بدون اتلاف وقت ایجاد یک تقویم محتوا است. در حقیقت شما...
ادامه مطلب
مخاطبان اینترنت اغلب مفهوم بهینه سازی موتورهای جستجو را با مفهوم استفاده از موتورهای جستجو یکسان می دانند. اما...
ادامه مطلب
نکاتی برای ایجاد یک استراتژی محتوای پایدار بر اساس تجربیات گوگل از محتوا سازان موفق در این مطلب از سئو...
ادامه مطلب
رقابت برای جلب توجه مخاطبان شدید است. بازاریابی محتوای موفق در گرو ایجاد و تقویت محتوای استثنایی است. کاربران...
ادامه مطلب
این مقاله راهنمایی کاملی درباره نوشتن متن تبلیغاتی در سال 2021 ارائه میده. اگه به دنبال ترافیک بیشتر،...
ادامه مطلب

تعداد نظرات (۹)

 1. مینو نوابی
  پاسخ

  سلام وقت بخیر
  وااااااااای چه خبر خوبی که شما این خدمات رو روی سایت گذاشتید
  من خیلی وقت بود که نمیتونستم یه نویسنده خوب برای سایتم پیدا کنم
  شما که اتجام بدید خیال من راحته

 2. زهره معصومی زاده
  پاسخ

  سلام من یه مدتی هست که میخوام شروع کنم آموزش ببینم تولید محتوا رو
  دارم مقاله های شما رو میخونم و خیلی برام مفید بوده خواستم از سایت خوبتون وآموزش های درجه یک شما تشکر کنم

 3. بابک بهروان
  پاسخ

  سلام و وقت بخیر مهندس
  چرا تعرفه های تولید محتوا انقد فرق میکنه و هر کس یک مبلغی میگیره ؟
  بر چه اساسی قیمتش تعیین میشه؟

  • حامد مهدی زاده
   پاسخ

   سلام. قیمت تولید محتوا بیشتر بر اساس حرفه ای بودن و … تعیین میشه . البته در کل جایی برای قیمت گذاری وجود نداره!

 4. مهران حیدری
  پاسخ

  تولید محتوای عالی مهم ترین کاره واسه هر سایتی و به سایتی نمیشه اعتماد که محتوای اصولی تولید میکنند یا نه
  اگه شما انجام بدین مطمئنم که حرف نداره همچنین از مطالبی که روی سایت خودتون منتشر میکنید معلومه که کارتون درسته

 5. یاسر عبادی
  پاسخ

  تولید محتوایی که شما بکنید معلومه که حرف نداره دمتون گرم که خدمات تولید محتوا هم انجام میدین

 6. مریم بابایی
  پاسخ

  سلام
  آقای مهدی زاده یه سوالی داشتم تو هیچ سایتی دقیق اشاره نکرده بودن
  مثلا میخوایم محتوا بنویسیم و موضوع اصلی محتوای ما آموزش تولید محتوا است که مثلا 1000 کلمه است.
  الان کلمه کلیدی اصلی ما که آموزش تولید محتوا است چندبار میتونم ازش در این متن 1000 کلمه ای استفاده کنیم؟
  فرمولش چیه؟

 7. زینب سرباز
  پاسخ

  2 ساله کار تولید محتوا میکنم و زیاد در این زمینه مطالعه داشتم ولی با سایه نویسی اصلا آشنا نبودم
  ممنونم از شما بابت مطلب مفیدتون در یک کلام دمتون بسیار گرم

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این پست چقدر مفید بود؟

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 4.8 / 5. شمارش آرا: 4

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?