به سئو روز خوش آمدید

تصمیم جدید گوگل برای حذف وب سایت مربوط به فیچر اسنیپت ها از لیست نتایج

۰۷ خرداد
۱۳۹۶
google authorship content

فیچر اسنیپت یا featured snippet پاسخ سریع و کوتاهی است که گوگل هر زمان که کاربران سوالی را به عنوان کوئری در کادر جستجوی آن وارد می نمایند، در بالای نتایج جستجوها در یک کادر مجزا به کاربران ارائه می دهد. در واقع فیچر اسنیپت یا محتوای کادر نام برده از مطالب یکی از سایت ها برگرفته شده است و شامل لینک سایت و عنوان صفحه نام برده می باشد. اهمیت فیچر اسنیپت ها از آن رو است که رویت پذیری سایت ها را افزایش می دهند و موجب می شود که یک وب سایت حتی اگر در رتبه بندی ها در جایگاه پنجم هم قرار دارد در صفحه نتایج جستجوها در جایگاه صفر (پیش از نتایج جستجوها) قرار گیرد.
گوگل اخیرا اعلام کرده است که قصد دارد بررسی هایی در زمینه حذف وب سایت مربوط به فیچر اسنیپت ها از هسته اصلی نتایج جستجوها انجام دهد و این پروسه هم اکنون در حال بررسی و آزمایش می باشد. در سال های اخیر بسیاری از سایتها با استفاده از فیچر اسنیپت توانسته بودند رویت پذیری وب سایت خود را در نتایج جستجوهای برخی کوئری های خاص به شدت بهبود دهند و بسیاری از وب سایت ها در حال تلاش برای جای گرفتن در فیچر اسنیپت ها بودند تا بتوانند از این طریق به رتبه صفر نتایج جستجوها دست یابند. اما اخیرا گوگل اعلام کرده است که قصد دارد وب سایتی را که بخشی از مطلب آن به عنوان فیچر اسنیپت انتخاب می گردد، از رتبه اصلی خود در نتایج جستجوها خلع نماید، یعنی اگر یک وب سایت در رتبه پنجم در نتایج جستجوها برای یک موضوع مشخص قرار داشته باشد و سپس بخشی از محتوای آن به عنوان فیچر اسنیپت انتخاب گردد و در رتبه صفر قرار گیرد، وب سایت از جایگاه پنجم در صفحه نتایج حذف می گردد و تنها در زیر کادر فیچر اسنیپت عنوان و لینک آن محتوا قرار می گیرد نه در هیچ جای دیگری در صفحه نتایج جستجوها.
گوگل در بیانیه ای اعلام کرده است که این کار تنها به صورت آزمایشی انجام می گیرد و هیچ قطعیتی وجود ندارد که این تغییر حتما در آینده نزدیک بر روی نتایج جستجوها اعمال گردد. در این بیانیه مسئولان گوگل اعلام نموده اند که:
“ما همواره در حال تلاش و آزمایش برای اعمال تغییراتی در رتبه بندی ها هستیم که منجر به جلب رضایت هرچه بیشتر کاربران گردد و راحتی هرچه بیشتر آنها را فراهم نماید، تغییر مربوط به حذف وب سایت مربوط به فیچر اسنیپت از نتایج جستجوها نیز تنها یک موضوع مورد آزمایش است و همچنان قطعیتی درباره آن وجود ندارد و شاید هیچ گاه این اتفاق نیفتد”.
ما نیز می دانیم که این مقوله تنها در حد آزمایش بوده و همچنان هیچ قطعیتی در این زمینه وجود ندارد اما ما خودمان را برای شرایطی که احتمال به حقیقت پیوستن این امر وجود داشته باشد نیز آماده می کنیم. در زیر تصویری آورده شده است که نتایج جستجوها برای عبارت “Content marketing service” را پیش و پس از اعمال این تغییر در سمت چپ و راست تصویر به ترتیب نمایش می دهد:

featured snippet


مطالب دیگری که خواندنش حتما پیشنهاد میشود

مهدیزاده
نویسنده

مهدی زاده هستم 37 سال سن , 8 سال سابقه در رابطه با برنامه نویسی سئو و بهینه سازی سایت دارم , در سئو چون باید طبق الگوریتمها به روزبود نام سایت را سئو روز نهادم, همراهی کنید در شبکه های اجتماعی


√ تالار گفتگو سئو امروز راه اندازی شد . سوالات و مشکلات و نظرات خود را میتوانید به اشتراک بگذارید 

2 نظر

 1. علی | ۱۳۹۶/۰۳/۲۰ at ۰۹:۵۹

  سلام دوست عزیز
  چکار کنیم تا محتوای سایت ما در فیچر اسنیپت قرار بگیرد؟

  پاسخ دادن
  • مهدیزاده | ۱۳۹۶/۰۳/۲۰ at ۱۲:۱۴

   موضوع مقاله را چک بفرمایید دوست عزیز (تصمیم جدید گوگل برای حذف وب سایت مربوط به فیچر اسنیپت)

   پاسخ دادن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب اخیر