هوش مصنوعی گوگل به زبان ساده

هوش مصنوعی گوگل

 

هوش مصنوعی موضوع خیلی پیشرفته و امتیاز بزرگی نیست.همه موتور های جستجوی دیگر دارای هوش مصنوعی هستند.

هوش مصنوعی در کل به سیستمی اطلاق می شود که بتواند یاد بگیرد ، بررسی کند، تصمیم بگیرد، انجام دهد و پیشرفت کند.

هوش مصنوعی گوگل نیز به همین شکل است.ربات های گوگل در سطح وب می خزند و اطلاعات جمع آوری می کنند.گوگل ، کل اطلاعات وب را دسته بندی می کند و با فاکتور هایی که توسط انسان ها به آن داده شده است، تصمیم می گیرد که به چه صفحه ای چه رتبه ای دهد.برای مثال توسط انسان ها این برنامه داده شده است که اگر صفحه ای را دیدی که کلمه جستجو شده در آن بیشتر است، آن نتیجه را بالاتر قرار بده.این برنامه هم داده شده که اگر کاربران با وجود صفحه ای در نتایج اول گوگل خیلی کم روی آن کلیک کردند، دفعات بعدی رتبه آن را کمتر کن..سپس ربات ها مجدد می خزند و اطلاعات جدید تری می آورند.مجددا رتبه بندی ها انجام می شود و ادامه پیدا می کند.بعد از مدتی، گوگل متوجه می شود، که سایت هایی که لزوما به خاطر تعدد وجود عبارت جستجو شده رتبه خوبی پیدا کرده بودند، بیشتر مورد دفع کاربران انجام می شود.اینجا گوگل تصمیم می گیرد که فاکتور تعداد کلمات کلیدی را کم کند و به موضوعات دیگر بهای بیشتر بدهد.(این فقط یک مثال بود)

همین فرایند تصمیم گیری و تغییر گوگل، هوش مصنوعی گوگل است که حاصل آن الگوریتم هایی است که بهترین نتایج را به کاربر نشان میدهد و حتی روزانه بارها تغییر می کند.این فرایند اکنون به سطح پیشرفته ای رسیده است و به صورت پویا، با توجه به وضعیت وب جهان، انواع محتوای وب سایت ها، تاریخ و مناسبت ها، موقعیت جستجو کننده و محل خدمات رسانی وب سایت ها،لینک های ورودی به سایت ها ، روش های جدید دور زدن موتور جستجو و اسپمرها و بسیاری از موارد دیگر ، به صورت خودکار و البته در کنار هوش نیروی انسانی برای رشد سریعتر، تغییر می کند.

به همین دلیل است که گوگل با گذشت زمان هوشمند تر می شود.زیرا مانند یک انسان تجربه کسب می کند.می آموزد و آزمایش و نتیجه گیری می کند.


مطالب دیگر را از دست ندهید!

7 دیدگاه

  1. سوالیه که جوابش خیلی سخته.معلوم نیست آینده چه تغییراتی میکنه.اما من فکر میکنم گوگل سعی خواهد کرد که در هر شرایطی خودشو حفظ کنه.مثل چند سال پیش :نفوذ تو گوشی های دنیا توسط سیستم عامل اندروید.

 1. در مورد این موضوع که گوگل از بهترین الگوریتم های جستجو استفاده می کنه شکی نیست اما به نظرم همیشه یه راهی برای تقلب وجود داره!

 2. محسن جان مثل همیشه ساده توضیح دادی، ممنون.
  چیزی که مشخص هست سئو به معنی امروزی در آینده دوام زیادی نخواهد داشت و اینکه کلا صنعت سئو متحول بشه دور از ذهن نیست.
  دسته ای از وب مستران ایرانی هستند همه چیز را گوگل و رنک ۱ شدن در گوگل میبینند و تمام راه های دیگر بازاریابی رو نادیده میگیرند. این دسته واقعا باید طرز تفکرشون رو عوض کنند.

  1. درود بر شما.به استثنای چند موضوع خاص، رتبه گوگل و تبلیغات گوگلی یا به عبارتی SEM، تنها یکی از راه های بازاریابی هست.

 3. سلام. خیلی ممنون مطلب جالبی بود.
  من میخوام تو حوزه بین رشته ای، هوش مصنوعی و پردازش زبان طبیعی تحقیق کنم، برای پروژه کارشناسی ارشدم. شما میتونین کمکم کنین؟ برای اینکه یه موضوع جدید و کاربردی پیدا کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *