موضوعات پر رقابت سئو در ایران (ویدئو + پادکست + متن)

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
آموزش استفاده از Google Keyword Planner

امروز میخوام درباره چند موضوع داخل ایران صحبت کنم.از فرصت استفاده می کنم.چون بحث، بحث رقابته.باز هم تاکید می کنم که سئو اساسا با معنای رقابت گره خوردست و نمیشه سئو رو در چهار تا تکنیک و اصول و چهار چوب و حتی تجربه، خلاصه کرد.همچنین درباره شاخص های تشخیص رقابت و اشتباهات رایج، در پست، آموزش تشخیص رقابت کلمات کلیدی صحبت کردیم و در پست چرا نباید از گوگل ترند برای تشخیص رقابت استفاده کرد، هم اشاره ای به بحث رقابت داشتیم.

راستی تفاوت این پست من در سئو روز با بقیه پست ها، همراه بودنش با ویدیو و پادکست هست(۱۰ دقیقه).

توصیه می کنم به خوندن متن تکیه نکنید.چون در ویدئو و فایل صوتی، نکاتی هست که در متن ننوشتم.

این موضوعات و کلمات کلیدی که در ویدئو و در این پست بهش اشاره می کنم، با توجه به میزان تماس های مشتریان، زنده و فعال بودن رقبا، بازدهی داشتن سایت هایی که در صفحه اول گوگل هستند، رقبای قدرتمند قدیمی و جدید، و تعداد متقاضیان سئو و هزینه ای که می کنند، به صورت حدودی، لیست شده. همچنین، تعداد مشتریان برگشتی سئو روز، یعنی مشتریانی که قبلا در سئوی این موضوعات، شکست خورده اند، به مراتب، بیشتر از سایر موضوعات است.

تصریح می کنم که همه موضوعات ایران، بررسی و تحلیل نشده و اینطور نیست که این موضوعات، سرامد رقابت باشن و موضوعات رقابتی همسطح یا رقابتی تر دیگه ای وجود نداشته باشه.بدون شک، موضوعات رقابتی زیاد دیگه ای وجود داره مثل سایت های هاستینگ و دامنه، پنل پیامک، سایت های تفریحی، خبری، فروشگاهی متفرقه و همکاری در فروش ها، و …. .

۱- سایت های فروش شارژ

موضوع شارژ، یکی از رقابت های اشباع هست و سرامد رقابت ایران از نظر میزان جستجو در گوگل، و جنگ در فروشگاه های شارژ موجود دارد. با توجه به ظهور کد های USSD و بانک ها و موسسات بزرگ و سایت های خود اپراتور، ها، میزان متقاضیان سئوی سایت های شارژ،به شدت رو به کاهش هست.همچنین میزان جستجوی عبارت ها و کلمات کلیدی مرتبط با شارژ ، رو به افت هست و از سه سال پیش تا الان، به یک سوم رسیده.اما همچنان سرامد رقابت، سختی و میزان جستجو در گوگل است.

من شخصا در دسته کسانی هستم، که خرید از سایت های فروش شارژ رو به بانک ها و موسسات بزرگ و خود اپراتور ها ترجیح میدم.چون باعث پخش و توزیع درامد حاصل از سود فروش شارژ، در شرکت های کوچک و افراد میشه.موسسات بزرگ و بانک ها و خود اپراتور ها، نیازمند سود فروش شارژ نیستند.

نکته جالبی که در سئوی سایت های شارژ وجود داره اینه که، اغلب متقاضیان، فکر می کنند، کار راحتی هست.چون یک صفحه بیشتر نیست و ۹۹.۹۹ درصد سایت های جدید فروش شارژ، از سه سال پیش تا الان، در سئو(از نظر بازدهی و سود) شکست خوردند.

سئوی این سایت ها، هیچ ارتباطی به محتوا نداره.از همین رو، هیچ وقت کلاه سفید کارها، در سئوی سایت های شارژ موفق نبودند.همچنین، کلاه خاکستری کارهایی که در سطوح رقابتی، دانش و مهارت کافی ندارند، قادر به سئوی این سایت ها نیستند یا سئوی چنین سایت هایی رو قبول نمی کنند.

یکی دیگه از دلایل سخت کننده سئوی این سایت ها، محدودیت در CMS هاشون هست.چون اغلب نماینده هستند و نمی تونن، اختصاصی، و آزادانه، ظاهر و محتوا و کدهای سایتشونو تغییر بدن.اصل سئوی این سایت ها(و همه سایت ها) در بیرون از وب سایت هست.(Off Page SEO).

برخی شاخص های رقابت برای موضوع شارژ:

میزان جستجو در گوگل (Impression) ماهانه: حدود ۲ میلیون بار

در سئو روز بخوانید:  آموزش افزونه yoast seo premium از مبتدی تا حرفه‌ای

تعداد رقبای قوی پیشکسوت: زیاد

کیفیت محتوای رقبا: پایین

برندینگ رقبا: ضعیف

کیفیت بک لینک رقبا : قوی

رقبای فعال: زیاد

Trend : رو به افت

نرخ تبدیل: بین ۳۰ تا ۷۰ درصد

 

توضیحات مرتبط با شاخص های سایت های فروش شارژ:

سایت های شارژ محتوایی ندارند که بخوان تولید محتوا کنند.لذا کسانی که به “محتوا پادشاه است” اعتقاد دارن، اینجا، نمی تونن از این شعار استفاده کنن و همیشه از قبول سئوی چنین سایت هایی خودداری می کنند یا نمی تونن به نتیجه برسونن.باز هم تاکید می کنم، محتوا پادشاه نیست.

سایت های شارژ وقتی لینک یک هستن، بین ۳۰ تا ۷۰ درصد فروش رو به خودشون اختصاص میدن.اگر جدید باشن و برای کاربران، ناآشنا باشن، ۳۰ درصد و قدیمی ها حدود ۶۰-۷۰ درصد، نرخ CTR دارن و به همین میزان هم نرخ تبدیل دارن.یعنی از هر ۱۰۰ نفری که روی لینک یک کلیک می کنه، در حالت بد، ۳۰ نفر، و در حالت خوب، ۷۰ نفر خرید می کنن.

۲- سایت های چت روم

چت روم هم مثل شارژ، از رقابت های اشباع و دشوار هست.همون توضیحاتی که درباره سایت های شارژ دادم، روی چت روم هم صدق می کنه.

عبارت های مرتبط با موضوع چت روم، حدود ۳ میلیون بار در ماه در گوگل جستجو میشه.

۳-سایت های فروشگاهی موبایل و تبلت و کلا مرتبط با گوشی

این سایت ها، هم دارای رقیبان قدرتمند و قدیمی و رقبای جدید قوی و سرشار از رقیبان خیز برداشته هستند.

عبارت های مرتبط با گوشی، حدود ۱.۵ میلیون بار در ماه در گوگل جستجو میشه و این موضوعات رقبایی داره که برندینگ های قوی با بودجه های میلیاردی انجام دادن و به خاطر محتوا و برندینگ قوی، لینک های طبیعی خیلی زیادی جمع کردن و در نتیجه کیفیت بک لینک های رقبا به شدت قوی هست.

۴-سایت های دانلود آهنگ و بعد از اون فیلم.

این موضوعات هم از وحشتناک ترین موضوعات هستند.خود کلمه “دانلود آهنگ جدید” یکی از کیورد های وحشتناک در ایران هست.هم کیورد های خاص هم کیورد های مرتبط با محتوا، مثل دانلود آهنگ شهر باران محمد علیزاده.(این مثال بود.یعنی به صورت داینامیک کیورد بسته به محتوا).یکی از خوبی های سئو این سایت های اینه که این سایت ها بعد از صعود به صدر نتایج، خیلی زود، بک لینک طبیعی به دست میارن و بخش زیادی از فرایند سئو توسط کاربران به صورت خودکار انجام میشه.

عبارت های مرتبط با فیلم و آهنگ حدود ۲۰ میلیون بار در ماه جستجو میشه و خود عبارت “دانلود آهنگ جدید” به تنهایی ۱.۵ میلیون بار در ماه جستجو میشه که عدد خیلی بالایی هست.

محتوا برای این سایت ها، مثل سایت های شارژ و چت، به اون شکل معنا دار نیست.رسالت سایت های دانلود آهنگ و فیلم، وجود داشتن آهنگ و فیلم در اون سایت هاست.قرار نیست به خاطر تفکر اشتباه محتوا پادشاه است، بیایم مقاله و داستان برای سایت های آهنگ و فیلم بنویسیم! محتوا همیشه خوبه و من خوب بودن محتوا و تاثیر گذاریش در سئو رو زیر سوال نمی برم.اما دیگه تولید مزرعه محتوا و محتوای بدرد نخور، رو هم تایید نمی کنم.وقتی یه موضوعی محتوا محور نیست، نباید خودتون رو بکشید که محتوا بنویسید.

محتوا یعنی اطلاعات مفید درباره عنوان همون صفحه در خود صفحات.نه اینکه، سایت موزیک و فیلم بزنید، بعد شروع به نوشتن اخبار و مطالب درباره موضوعات دیگه کنید.اگر واقعا می طلبه، که محتوا داشته باشید، در داخل خود صفحات، مثلا صفحه دانلود آهنگ شهر باران علی علیزاده، اطلاعات کاملی درباره خواننده، تاریخ انتشار آهنگ، آلبوم ها و آهنگ های مرتبط، متن آهنگ و … قرار بدید.متاسفانه من یک سایت نیازمندی رو دیدم، که برای اینکه محتواش رو پر کنه، شروع کرده بود به انتشار اخبار ایران و جهان!! خواهش می کنم، توجه به محتوا رو با تولید مزرعه محتوا یکی ندونید!

در سئو روز بخوانید:  سئو چیست؟

۵-سایت های تور!

تور هم از وحشتناک ترین موضوعات رقابتی ایران هست.بخصوص “تور ترکیه” ، “تور استانبول” ، “تور تایلند” ، “تور دبی” ، “تور کیش” و … .

عبارت های مرتبط با تور، در گوگل ماهانه حدود ۵۰۰ هزار بار جستجو میشه.رقبای سایت های تور، رقبای قوی و پیشکسوتی هستند که برندینگ قوی داشته و اکنون هم دارند و ماهانه با بودجه های چند ده میلیونی در حال برندینگ دائم هستند و عبارت های مرتبط با تور هار خارجی مثل تور دبی چند برابر عبارت های مرتبط با تور های داخلی مثل تور اصفهان، رقابت دارن.

۶-سایت های با موضوعات خاص مثل درب اتوماتیک و دوربین مداربسته

این سایت ها، هم چند سالی هست، که در دسته موضوعات رقابتی قرار دارند و رقابت در این موضوعات، عینا یک میدون جنگه.

کسانی که صاحب وب سایت های دوربین مدار بسته و درب اتوماتیک هستند و  افرادی که عبارت های مرتبط با این موضوعات رو جستجو می کنند، معمولا افرادی هستند که در اینترنت، فعال هستند و به هر حال دست به Search اونها در اینترنت خوبه و موضوعشون هم به بحث الکترونیک و شبکه مرتبط هست.یکی از دلایلی که این موضوعات رقابتی شده، همین هست.

عبارت های مرتبط این موضوعات در گوگل حدود ۳۰۰ هزار بار جستجو میشه.

رقبا به شدت فعال هستند و از اون رقبایی هستند که وقتی یک رتبه پایین تر میان، اضطراب می گیرن و برای باز پس گرفتن رتبشون تلاش می کنن.

۷-سایت های مرتبط با سئو و طراحی سایت

این هم نیازی به توضیح نداره!سئوی سایت های سئو و طراحی سایت، هم میادین جنگ هست.همه این کاره هستند و با هم کل کل دارن و رقبای پیشکسوت قوی با تراست رنک بالای زیادی دارن.

عبارت های مرتبط با سئو و طراحی سایت حدود ۲ میلیون بار در ماه جستجو میشه و رقبا به شدت فعال هستند و سر یک رتبه افت در یک عبارت کم رقابت هم، گاها بی خواب میشن و خواب افت یا حذف شدن سایت های خودشون و مشتریانشون  از نتایج یا صفحه گوگل رو می بینن.(خود من: محسن، همچین آدمی هستم!)

از موضوعات زیر به بعد، در ویدئو وجود نداره که من ترجیح دادم به خاطر کوتاه شدن ویدیو، و پرداختن به اصل مطلب در ویدیو، تا جای ممکن، مطالب رو خلاصه کنم.راستی رک بگم، یه دلیل دیگه خلاصه کردن موضوعات این بود که روی تخته من جا نمیشد و من قصد داشتم برای اولین پست آموزش سئو همراه ویدئو در سئور روز، همه موضوعات توی یک نگاه معلوم باشه.

۸-سایت هایی که  محدوده رقابت زیاد دارن مثل دکوراسیون داخلی.

دکوراسیون داخلی، به جز رقیبان اصلی که مخصوصا در حوزه دکوراسیون داخلی هستند، دارای رقیبانی شامل سایت های خبری و تفریحی هم هست.برخی از زیر مجموعه های دکوراسیون داخلی مثل کاغذ دیواری هم نمیشه در حوزه کیورد های کم رقابت قرار داد.

۹-سایت های املاک و خودرو و نیازمندی عمومی و دانلود و فروشگاه اینترنتی و تفریحی

شاید اشتباه نباشه که بگیم هر کس بخواد تجارت اینترنتی راه بندازه، اول میخواد، سایت املاک، یا خودرو یا نیازمندی بزنه!

خیلی ها هم با ما تماس میگیرن و میگن، یجوری سایت نیازمندی ما رو سئو کنید، که هر کی توش، آگهی میزنه با جستجوی عنوان آگهیش بیاد صفحه اول! من نمی دونم این تفکر درباره سایت های آگهی از کجا شروع شده!!به همین راحتی هر کس آگهی ثبت کرد اون هم از نوع هفت ستاره و سه ماهه باید با عنوانش بیاد صفحه اول؟پس رقابت عنوان آگهی چی میشه؟میشه عنوان رو بزنیم فروش دوربین مداربسته بعد با عبارت “دوربین مدار بسته” ، صفحه اون آگهی بیاد صفحه اول گوگل؟بدون هزینه؟بدون تلاش؟رقبا هم کلا خواب هستند.سطح وب هم اصلا سایت قوی فروش دوربین مداربسته توش نداره؟!!همین هم مونده یه سایت نیازمندی با چند صد تا موضوع دیگه بیاد بالای سایت های تخصصی دیگه قرار بگیره!!!

در سئو روز بخوانید:  قوانین نانوشته گوگل

املاک و خودرو هم دقیقا به همین شکل هست و رقابت خیلی بالایی داره.منظور من هم این نیست که سئوی سایت نیازمندی خودرو، یعنی با عبارت “خرید خودرو” بالا بیاد.منظورم اینه که با جستجوی همه کلمات مرتبط به صورت داینامیک، بالا بیاد.مثلا خرید دوو سیلو مدل ۸۰.فروش ال ۹۰ و صدها و هزاران کیورد دیگه.چون این کیورد ها هست که برای صاحب وب سایت نیازمندی خودرو ، درامد زایی میکنه.املاک و دانلود عمومی هم به همین شکل.

۱۰-سایت های مرتبط با سامانه پیامک، ثبت شرکت، هاست و دامنه و گیفت کارت

دیگه نیاز به توضیح نداره.

 

خب شاید با خودتون بگید خیلی موضوعات رقابتی دیگه هست مثل کانکس،ساعت مچی و دیواری، موارد مرتبط با زیبایی مثل کاشت و پیوند مو و … .بله! موضوعات رقابتی کم نیستند.الان دیگه کمتر موضوعاتی ، کم رقابت و بی رقابت هست.همچنین بستگی داره به رقابت از چه زاویه ای نگاه کنید.اگر با در نظر گرفتن موضوعات بالا ، به سختی سئوی سایت کانکس و کاشت مو نگاه کنید، مشخصه که اینها رقابت کمتری دارن.همچنین، تشخیص دقیق رقابت همیشه ممکن نیست و با خطا همراه هست.اصلا یکی از ریسک های سئوکاران کلاه خاکستری که تضمین میدن، همین تخمین زدن رقابت هاست.منظورم هم این نیست که تضمین از اساس غلطه و اشتباست.حتما تحلیلی بر قیمت و ضمانت در سئو رو مطالعه کنید.

همچنین ممکنه، شما با چند کیورد در موضوعات بالا مثلا “فروش خودرو دست دوم” یا “فروش اینترنتی کارت شارژ” یا “تور اصفهان” یا “فروش دوربین مداربسته تحت شبکه بیسیم” یا “ثبت آگهی رایگان” ، سایت هایی رو بالا آورده باشید و تصور کنید، کیورد رقابتی رو سئو کردید.اما اینطور نیست.همونطور که گفتم، سئوی موضوعات به صورت کلی و عمومی به همراه کیورد های رقابتی، دشوار هست.مثلا عبارت “فروش خودرو دست دوم” خیلی فرق می کنه، با سئوی یک سایت نیازمندی خودرو که با کلی کیورد رقابتی و غیر رقابتی مرتبط با خودرو بالاست. سئوی یک سایت نیازمندی، معنیش این نیست که با عبارت “ثبت آگهی رایگان” بالا باشه و اگر به صورت کلی هم حساب نکنید، کلمه “نیازمندیها” خیلی تفاوت داره با “ثبت آگهی”. تفاوت عبارت “فروش اینترنتی کارت شارژ” یک دنیاست با عبارت “خرید شارژ” یا “خرید شارژ ایرانسل” . کیورد “تور اصفهان” یک دنیا تفاوت داره با کیورد “تور تایلند” .

همچنین، ممکنه، شما صاحب وب سایت قدیمی یا با برندینگ خیلی قوی با یکی موضوعات بالا باشید که در گوگل هم رتبه خوبی داره و تصور کنید سئوکار این گونه سایت ها هستید.اما اشتباه نکنید! آیا اطمینان دارید که الان در سال ۹۴، می تونید، مثل سایت قدیمیتون، سایت جدیدی رو توی این موضوعات بالا بیارید؟(بدون هزینه های چند ده و چند صد  میلیونی برندینگ).توصیه می کنم حتما مقاله سئوی سایت های بزرگ و معروف رو بخونید.

جهت یادآوری:(چون در اول این پست گفتم) :خیلی اوقات هم در تشخیص رقابت ، اشتباه صورت می گیره.مثلا گوگل ترند، ملاک قرار داده میشه که در مقاله چرا نباید از گوگل ترند برای تشخیص رقابت استفاده کنیم دربارش صحبت کردم.همچنین در مقاله، آموزش تشخیص رقابت کلمات کلیدی هم درباره اشتباهات رایج تشخیص رقابت مثل توجه به تعداد نتایج گوگل، صحبت کردم.

 

به اشتراک بگذارید
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram

42 دیدگاه دربارهٔ «موضوعات پر رقابت سئو در ایران (ویدئو + پادکست + متن)»

 1. لازم به ذکر است که بلد بودن کافی نیست کسی اینکاره است که بلده ، آنالیز درستی از رقبا داره و فکر گوگل رو می خونه که می تونه در محیطی که همه به قول خودشون حرفه ای هستند رو کنار بزنه…

 2. فقط میتونم بگم عالی بود.
  زحمت زیادی کشیدید .
  به نظر من تفاوت سایت سئوروز با بقیه سایتهای سئو اشتراک گذاشتن علم روز توام با تجربه است .که من در سایتهای دیگر کمتر دیدم.
  جدا خسته نباشید .
  البته فقط در یه مورد خیلی موافق نیستم.و اون اینه که من فکر نمی کنم موضوعات طراحی سایت و سئو مجموعا ۲میلیون سرچ داشته باشند .حتی اگر دایره کلمات مرتبط را هم خیلی بزرگ در نظر بگیریم .
  خود طراحی سایت که مهترین کلمه هست و بیشترین بازدید را داره کمتر از ۴۰هزار تاست.
  با تشکر از مقاله خوبتون

  1. لطف داری محسن جان و سپاس از درک و دانش بالایی که داری.
   من برای اینکه اطمینان حاصل کنم، قبل از قرار دادن در سایت و فیلم گرفتن، جستجو کردم.آمارش درسته.اما نه برای یک کلمه.بلکه به صورت موضوعی.یعنی همه عبارت های زیر به علاوه کلی عبارت مرتبط دیگه رو با هم جمع بزن:
   طراحی سایت-طراحی وب سایت-طراح سایت-قیمت طراحی سایت-طراحی سایت نیازمندی-طراحی سایت فروشگاهی-سفارش طراحی سایت-طراحی سایت وردپرس-سئو-آموزش سئو-خدمات سئو-عبارت های داخلی مثل لینک بیلدینگ-آموزش طراحی سایت-طراحی سایت شرکتی و …. چیزی حدود ۲ میلیون بار در ماه میشه.
   عبارت خرید شارژ ایرانسل حدود ۱۶۰ هزار بار جستجو میشه.اما اگه ضرب کنید با کلمات کارت شارژ،خرید اینترنتی،خرید،فروش، اسم اپراتور ها،شارژ مستقیم و …، جمعا حدود ۲ میلیون بار میشه.

 3. مطالب بسیار جالب و آموزنده بود.
  لذت بردیم.
  خیلی خوبه که یوزر ها قبل از اینکه تماس بگیرند، مطالعه ای راجع به این جور طراحی ها و سئو ها داشته باشند و متوجه سختی کار و بازار رقابتی بشن و عنصر زمان و هزینه را درک کنند.
  موفق باشید

 4. البته اینم باید اشاره کرد, با توجه به الگوریتم‌های جدید گوگل اگه سایت تازه‌کار هم خوب عمل کنه می‌تونه رغابت کنه و بیاد بالا, من تازگیا یه سایت خبری راه‌اندازی کردم حالا ۴ مطلب داره و روزانه ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ ورودی از گوگل فقط. با در نظر گرفتن ماه عسل گوگل هم می‌شه گفت در کنار اعتبار نویسندگی و اعتبار مدیر سایت در نزد گوگل این رقابت‌ها فرق داره. مثلا شما اگه یه سایت بزنید اعتبارش با من خیلی فرق داره از نظر گوگل که همین شامل رتبه هم خواهد شد

 5. از پشتکارت خیلی لذت میبرم و به کارت ادامه بده و دنبال ارتقا کیفیت کارت باش
  خیلی مخلصیم استاد.

  1. بله.کیفیت ضبط صدا پایین بود.در ویدئو های بعدی، این مورد هم برطرف میشه.ممنون علی جان بابت لطفت در حق من (به خاطر بیان ایراد ها و نقاظ ضعف که به دونستشون نیاز دارم)

 6. عبداله عبدالهی

  خسته نباشید در اوایل متن در مورد سایت شارژ محتوا پادشاه است بهتر است داخل کوتیشن باشد(” “) و بخوان بهتر است به بخواهند تصحیح شود.

  1. سلام.من خودم تهران هستم اتفاقا.اما فقط از نظر مکان، در تهران برای من برگزاری کلاس مقدور نیست.
   چشم

   1. پس ایشالا واسه تابستون دوره رو شروع کنید دیگه…

    تو برگزاری دوره جدی هستید و قطعا دوره برگزار میکنید یا مثل مسئولین فقط قول میدید 😀

 7. توضیحاتتون مثل همیشه آموزنده و عالی بود.
  مطالب سایتهای زیادی رودیدم و خوندم ،ولی مطالب سایت شماباهمه فرق می کنه وبه نظر من دلیلش این هست که متن رو طبق تجربه هاتون مینویسیدواز منابع دیگه کپی نمی کنید.
  ممنون و سپاس از اینکه برای انتقال دانش و تجربه های باارزشتون به مردم وقت میزارین.ایران برای پیشرفت به اساتیدی مثل شما نیاز داره.
  اگر مطالب بعدی روهم بتونید مثل همین مطلب، به صورت فیلم آپلود کنید خیلی موثرتره.(من خیلی استفاده کردم.)

 8. سلام
  من سایت دیر لود میشه تست کردم دیر لودشدندش برای عکس های پست هام هست باید چکارکنم ؟

 9. سلام
  شما گفتین تو مقاله هاتون که اگر تگ زیاد بزاریم تاثیری نداره درسته؟
  پس چطوریه سایت های خبری یا تفریحی که صفحه اول گوگل هستن واسه یه خبر کلی تگ میزارن؟

  نکته دوم اینکه وقتی جواب میدین اصلا ایمیل ارسال نمیشه ادم بدونه جواب داده شده
  تشکر

  1. من نگفتم تگ زیاد بده , تگ کم خوبه.من کلا گفتم خیلی اوقات اصلا نیازی به تگ نیست و تا جای ممکن باید سعی کنید، که تگ ها براتون مشکل Duplicate Content به وجود نیارن.تگ ها اگر صرفا واسط بین پست ها باشن، و پست های زیادی از تگ های مشترکی استفاده کنن، اتفاقا مفیده و اصلا کاربرد تگ همینجاست.
   اما کلا دلیلی هم که شما میاریددرست نیست.شما ازکجا اطمینان دارید که چون کلی تگ دارن موفق هستن؟به نظر شما اگر اون تگ ها رو نداشتن موفق نبودن؟اول این سوال رو از خودتون بپرسید.نباید خیلی بسته به سئو نگاه کرد.کلی فاکتور دیگه هست.
   ممنون بابت اطلاع رسانی علیرضا جان.

 10. سلام
  وب خوبی دارین همیشه سر میزنم
  یک سوال داخل نوشته لینک دادن به خود نوشته مشکلی نداره ؟
  فقط جهت اونی که کپی میکنن و سایت بک لینک داشته باشه این کار ضرر داره یا نه ممنون میشم پاسخ بدین .

 11. سید مهدی جزایری

  محسن عزیز
  با سلام
  هم پست شما رو خوندم و هم ویدئوی اونو دیدم و هم کامنت های دوستان رو مطالعه کرد.
  قبل از هر چیز خوشحالم از اینکه همونطور که حدس می زدم دوستان از ویدئو استقبال کردن و این نشون میده که اساسا گرایش مخاطبین به سمت محتوای ویدئویی به شدت رو به افزایشه چه اینکه اونقدر تولید این محتوا کم صورت می گیره و تقاضا و گرایش به سمت ان زیاده که با تولید همچین ویدئوی با کیفیت صدا و تصویر پایین باز هم اینقدر استقبال صورت می گیره و میشه نتیجه گرفت که این بخش چقدر جای سرمایه گذاری داره.
  در مورد محتوای پست هم باید عرض کنم که بسیار مفید و کاربردی و از همه مهمتر جدید و غیرتکراری بود شاید به این دلیله که به جای کپی پیست کردن و عوض کردن جمله بندی و یا حتی بلغور ترجمه واقعا یک اثر تالیفی و حاصل تجربیات و درون فکنی مولف بود
  تبریک از این راهی که درپیش گرفتید و آروزی ادامه مستمر این راه
  موفق و سربلند باشی

 12. محمدرضا رضایی

  سلام خواهش میکنم دوره رو شروع کنید خواهش میکنم.
  کی شروع میشه؟
  یه فیلم بگیرید ضبط کنید اشتراک ویژه بذارید دانلود کنیم دیگه…

  شرایط نمیخواد که…

 13. سلام خدمت دوست گرامی
  در زمینه های بقول شما اشباع شده رقابت بیشتر یه سمت زمینه های نا سالم کشیده شده
  سایتهایی که در زمینه برندینگ تلاش های علمی و دقیق داشتند در حال حاضر با چالش بزرگی مواجه شدند؛
  متاسفانه عدم وجود یک قانون مصوب برای کپی رایت افراد قدیمی و با سابقه رو مقداری نا امید میکنه.
  مطالب بسیار دقیق و فکر شده بودند ، متشکر از وقتی که برای این مقاله صرف کردید و اطلاعاتتون رو به زیبایی به اشتراک گذاشتید.

 14. با سلام و احترام
  بسیار مطلب خوبی بود. زحمت زیادی کشیدید. برخی عبارات مانند طراحی سایت و دوربین مداربسته چنین آماری ندارند و حدود نهایت یک دهم این آمار هستند و اگر دارند با کلمات نه چندان مشابه مثل دوربین یا طراحی و … که در keyword planner بصورت اتوماتیک آورده می شود محاسبه شده.
  قصدم خرده گرفتن نبود فقط خواستم اشتباه نداشته باشه مطلبتون.
  با تشکر از وقتی که برای نگارش مطالب بسیار خوبتون میزارید. استفاده کردم

  1. سلام جناب رجبی.آمار ها مربوط به یک کیورد نیستند.بلکه برای موضوع هستند.یعنی برای کلمه “طراحی سایت” نیست.بلکه برای موضوع طراحی سایت و سئو و بهینه سازی سایت سرجمع با همه کلمات کلیدی هست.یعنی شامل طراحی وب سایت،طراحی سایت،طراحی سایت شرکتی،قیمت …، سفارش،بهینه سازی، کیورد های داخلی اینها مثل آموزش طراحی سایت، on page seo ، کیورد های آموزشی مرتبط و …. میشه دو میلیون بار.نه عبارت “طراحی سایت” به تنهایی.

   برای دوربین هم همینطور.کلمه “دوربین مداربسته” با و بی فاصله سرجمع نهایتا زیر ۲۰ هزار بار در ماه جستجو میشه.اما با در نظر گرفتن کلمات اضافی قیمت،فروش، خرید،شرکت، مدل های دوربین، انواع اونها، کیورد های آموزشی این موضوع مثلا آموزش نصب دوربین مداربسته و … جمع زدنش با درب اتوماتیک و کیورد های مرتبط با این موضوع، میشه همین آماری که درج شده.
   اگر فکر می کنید، با این حساب، باز هم این آمار نمیشه، اطلاع بدید لطفا، تا اصلاح کنم.چون قبل از نوشتن، برای اطمینان حاصل کردن، روی این موضوعات، یک keyword research داشتم و سرجمع همه کیورد ها رو به صورت موضوعی میانگین گرفتم.
   از ابراز لطف و توجه شما بسیار سپاسگزارم.حتی اگر خرده هم بگیرید، ما استقبال می کنیم.

   1. ممنون بابت پاسخ و لطفی که داشتید. من هم کلمه ی طراحی سایت و مشتقات را گفتم و بطور عملی ما ماهیانه ۱۲۵ هزار نمایش در گوگل داریم که در مجموع دو سایت sitedesign-co و pars-soft.ir است و در آموزشی و عمومی نیز صفحه اول هستند. سئو و بهینه سازی و کلمات مرتبط و مشتقات منظورم نبود چون سایتی در این زمینه نداشتیم تا حالا. ولی در مورد طراحی سایت مثال عملیش مطمئنا رقم ۱ میلیون نیست و با ۱۲۵ هزار نمایش ما خیلی فاصله داره.
    در دوربین مداربسته هم همین طور. سایت i-cctv نهایت در بهترین ماه حدود ۵۰ هزار نمایش داره با وجود اینکه در کلمات خودش همه بالاست. و نرخ ماه پیش هم دقیقا ۳۸,۷۸۲ بود.
    البته نرخ هایی که در keyword planner میده احتمالا با سرچ عکس محاسبه شده. چون واقعا در بیش از ۵۰ درصد کلماتی که کار کردیم عدد این نبوده. چه برسه به موضوعات کلمات.

 15. سلام من یک سایت آهنگ زدم حدود ۷ماهه ینی هیچ شانسی برای یک رتبه خوب ندارم
  من تو شبکه اجتماعی گوگل پلاس تمام پست های سایتم رو هر روز اونجا می زارم
  لینک های داخلی رو دارم کار میکنم
  به تگ های آلت تصاویر هم خیلی توجه می کنم
  شانس سایت من چه قدره ایا شانسی دارم سایتم رتبه خوبی بگیره

 16. سلام…
  نمیدونم چطور از این پست تعریف کنم…
  حدودا ۲۴ ساعت هستش کـ با سئو روز آشنا شدم و چیزی حدود ۱۰۰ مطلب رو [تا الان] بوک مارک کردم کـ بخونم…
  ماشالا انقد پر محتواست سایتتون آدم نمیدونه از کجا شروع کنه…
  شخصیت شما رو هم داخل کلیپ دیدم خیلی انرژی مثبت بودید:دی
  تبریک بابت این علمی کـ دارید…حدیث گوشه ی وایت برد هم عالی بود…

 17. سلام. میخواستم بدونم آپدیت گوگل درباره رتبه دهی در کلملت کلیدی مختلف هرچند وقت یکبار هست؟ اصلا زمان خاص و دوره زمانی مشخصی داره یا مشخص نیست؟ ممنون

  1. لحظه ای هست.خاصیت Freshness گوگل رو مطالعه کنید.به صورت کلی و برای به روز رسانی های بیشتر هم، به ازای هر سایت(نه بازه زمانی در سال) ، سه ماه، مدتی هست که طول میکشه با توجه به کارهای انجام شده، تاثیراتش رو ببینید.اما فرمول و عدد کلی و ثابتی وجود نداره.

 18. سلام . تخمینی میشه بزنید که برای کلمه کلیدی قطعات لپ تاپ ( سایت فروشگاهی اینترنتی مرتبط با قطعات لپ تاپ ) چقدر رقابت وجود داره ؟ و سئوی سایت مشکله یا خیر؟ البته لینک وب سایت هم که مشاهده میفرمایید. مدیریت محتوای اپن کارته.

  1. قطعات لپ تاپ، به اندازه قطعات موبایل رقابتی نیست.ولی کم رقابت هم نیست.یعنی راحت نیست.دقیقش رو باید با آموزش تشخیص رقابت کلمات کلیدی، استخراج کنید.به صورت کلی هم، سخت بودن با کلمه “سخت” و “آسان” نیست.دو شاخص اصلی داره.دانش سئوکار و بودجه شما.بر اساس این دو مورد، میشه گفت، انجام سئو در موضوعی سخت یا آسون هست.

   1. ممنون بابت راهنمایی. به نظر میاد با توجه به مقاله ای که فرمودین نیاز به ابزارهای پولی مختلفی هستش تا بشه به قدرت رقبا پی برد. ابزار رایگانی نیست برای این کار؟ میشه تخمین زد چه بودجه ای لازم داره برای اومدن به صفحه اول در این کلمه کلیدی؟ البته شما همیشه توجه میدین که در سئو هیچ چیز مطلق نیست ولی محدوده ای هم بگید حتی با درصد خطا شاید کمکی باشه.بازهم ممنون

    1. کار یک ابزار نیست.برای تشخیص دقیق رقابت باید از چندین ابزار استفاده کنید.با پولی ها کارتون راحت تر میشه.ولی بدون پولی هم میشه.گوگل کیورد پلنر که اصلی ترین ابزار هست، رایگان هست که آموزشش هم قرار دادم.ابزار های بررسی بک لینک پولی هستند، که شما می تونید از چندین ابزار رایگان تحلیل بک لینک استفاده کنید و اطلاعات همه رو، با هم ترکیب کنید تا تازه به دقت ابزار های پولی مثل Ahrefs نزدیک بشه.ضمن اینکه برای کسانی که کارشون سئو نیست، صرفا یک ماه استفاده از Ahrefs پولی ارزششو داره.اکثر تحلیل های رقابت هم با تحلیل مغز انسان هست.نه ابزار! ابزار فقط به شما آمار میده که هر کیورد چقدر سرچ میشه و رقبا چقدر از نظر بک لینک و قدمت قوی هستند.از این به بعدش، تشخیص و تحلیل رقابت، کار بشر هست.کار یک ماشین نیست.قدرت و دانش سئوکارهایی که پشت رقبا هستند، هزینه هایی که رقبا خرج برند سازی می کنند، تیمی که در پشت صحنه رقبا داره کار می کنه، تعداد احتمالی رقبای جدیدی که ممکنه به شکل قوی ظهور کنند،گرایش بازار وب و اینترنت، به سمت موضوعات و … چیزهایی نیستند که یک سیستم، برای شما محاسبه کنه!
     من اگر جای شما باشم،صرفا برای سئو یک وب سایت (نه محتوا و UX و تیم فروش و …) با موضوع قطعات لپ تاپ و کامپیوتر، ۱۵ میلیون تومن، کنار میذارم.یا ماهانه یک و نیم، دو میلیون تومن به بالا.با توجه به اینکه الان زمانه رشد و شکوفایی کسب و کارهای اینترنتی در ایران هست، به مرور زمان، در همه موضوعات، رقابت از اینی که هست بیشتر میشه.یعنی کار مداومی هست.

 19. خیلی عالی بود فقط یه سوالی داشتم. من دقت کردم که لینکدین توی لینک هاش رل نو فالو نداره. یعنی لینک هاش فالو هستند؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه سئو روز

عضویت در خبرنامه سئو روز

اسپم کردن را دوست نداریم، فقط وقتی حرف به درد بخوری داشتیم از طریق ایمیل با شما در تماس خواهیم بود.

با موفقیت عضو خبرنامه شدید!

اسکرول به بالا

فرم درخواست مشاوره

تماس با سئو روز

سوالات خود را در زمینه خدمات سئو و طراحی وبسایت از ما بپرسید

خدمات سئو

09129175306

طراحی وبسایت

09399745151