توضیحات متا در وردپرس

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
حامد مهدی زاده
حامد مهدی زاده
9 سال سابقه در رابطه با برنامه نویسی و سئو دارم, این آموزشها در سئوروز ، تجارب و نظریه های من در طول 9 سال است که برای شما تهیه کردم و برای شما به اشتراک میگذارم.
پادکست سئو روز 🎙️

توضیحات متا در وردپرس چیست؟ نحوه نوشتن و نکات نوشتن در meta description چگونه باید باشد؟ بهترین روش نوشتن برای توضیحات متا در وردپرس را در سئو روز بخونید.

توضیحات متا در وردپرس در واقع به عنوان شناسنامه متن مطلب مورد نظر می باشد و باید در نوشتن توضیحات متا در وردپرس دقت کافی داشته باشیم.

امروزه بسیاری از سایت ها برای افزایش تعداد بازدید کننده های خود و بالاتر بردن نرخ کلیک سایتشان از روش نوشتن توضیحات متا در وردپرس استفاده می کنند

به این ترتیب مخاطب می تواند مطالبی که به دنبال آن می گردد را در این توضیحات متا ببیند و به سایت مورد نظر مراجعه کند؛

در این مطلب از سئو روز به بررسی چگونگی نوشتن توضیحات متا در وردپرس و مهمترین نکات و جزئیات برای نوشتن این توضیحات کاربردی می پردازیم پس تا ادامه ی این مطلب با ما همراه باشید.

توضیحات متا در وردپرس چیست؟

قابلیت نوشتن توضیحات متا در وردپرس این امکان را برای شما ایجاد کرده است که برای هر صفحه یک توضیح مختصر و خلاصه ای از مهم ترین مطالب به مخاطبان و جستجو کننده ها ارائه دهید،

در واقع این توضیحات می تواند مثل یک ویترین باشد؛ زمانی که جستجو کننده این توضیح را مطالعه می کند تشویق می شود که از مطالب قرار داده شده در سایت مورد نظر استفاده کند،

استفاده از قابلیت نوشتن توضیحات برای صفحات مختلف از طرف گوگل یک کار الزامی نیست اما می تواند شانس شما را برای افزایش بازدید از سایتتان افزایش دهد، به این ترتیب نوشتن توضیحاتی واضح و کاربردی به شما کمک زیادی می کند.

تاثیر نوشتن توضیحات متا بر روی رتبه بندی یک سایت در گوگل

در واقع می توان گفت که نوشتن توضیحات متا در وردپرس می تواند بر روی رتبه بندی یک سایت در موتور جستجوی گوگل تاثیرگذار باشد اما تاثیر آن به چه صورت است؟

همانطور که گفتیم اگر مایل به نوشتن این توضیحات نبودید اساسا مشکلی برای سایت شما پیش نمی آید

اما نکته ی مهم این است که نوشتن این توضیحات تاثیر غیر مستقیمی در رده بندی بالاتر سایت شما در موتور جستجو دارد،

هرچه مخاطبان بیشتری بر روی آدرس سایت شما کلیک کنند به معنای رتبه ی بالاتری برای سایت شما می باشد و نقش توضیحات متا در این خصوص غیر قابل انکار می باشد.

تصویر ۷

دلایل اهمیت توضیحات متا چیست

توضیحات متا در وردپرس چه اهمیتی دارد و چرا این همه بر روی نحوه ی نوشتن توضیحات صحیح و اصولی تاکید می کنیم؟

زمانی که شما در اینترنت مطلبی را جستجو می کنید با دیدن همین توضیحات متا تصمیم می گیرید که وارد یک سایت شوید یا از صفحات دیگر استفاده کنید.

در حقیقت استفاده از توضیحات مناسب و ترغیب کننده می تواند باعث افزایش بازدید جستجو کننده ها از سایت شما شود.

و به همین خاطر نرخ کلیک سایت مورد نظر بیشتر می شود، همین نرخ کلیک و بازدید تعداد جستجو کننده های بیشتر از سایت شما می تواند کسب رتبه ی بهتری برای سایت شما به همراه داشته باشد؛

از این رو نوشتن این توضیحات اهمیت بسیار زیادی دارد.

تصویر ۴

استفاده از کلمات کلیدی در هنگام نوشتن توضیحات متا در وردپرس

در این قسمت به یکی از نکات کاربردی و بسیار مهم در خصوص نوشتن این توضیحات اشاره می کنیم و این نکته استفاده از کلمات کلیدی است.

از آن جایی که نوشتن توضیحات کاربردی و اصولی می تواند مانند یک ویترین برای سایت شما به شمار رود بهتر است که از به کار بردن کلمات کلیدی متن خود در این توضیحات غافل نشوید.

اگر تا به حال دقت کرده باشید این کلمات کلیدی استفاده شده در توضیحات متا به حالت پر رنگ تری از کلمات دیگر دیده می شوند.

این ویژگی سبب شده است که جستجو کننده ها و دنبال کننده های یک مطلب به محض دیدن این کلمات کلیدی پر رنگ و برجسته متوجه موضوعات مطرح شده در صفحه ی یک سایت می شوند

و بنابراین وارد سایت مذکور شده و باعث افزایش تعداد افراد بازدید کنند از آن سایت می شوند.

اما یک سوال مهم دیگری نیز در هنگام نوشتن توضیحات متا در وردپرس ذهن افراد را به خود مشغول می کند و آن تعداد مناسب برای به کار بردن این کلمات کلیدی است،

در حقیقت بهتر است یک یا دو بار از کلمه کلیدی خود در توضیحات متا استفاده کرده باشید.

تصویر ۵

آیا استفاده از یک توضیح متا برای چند صفحه امکان پذیر است

در پاسخ به این پرسش مطرح شده که آیا می توانیم برای چند صفحه از سایت تنها از یک توضیح متا استفاده کنیم؟

باید گفت که این کار امکان پذیر نمی باشد و شما می بایست برای هر صفحه از سایت متناسب با محتوای دقیق همان صفحه توضیحات متا در وردپرس مخصوص به آن صفحه داشته باشید.

تنها با رعایت همین نکته ی ساده و ضروری می توانید محتوای هر صفحه از سایت خود را به طور دقیق و مشخصی به جستجو کنندگان نشان دهید.

علاوه بر رعایت این نکته ی حائز اهمیت در هنگام نوشتن توضیحات حتما به این مورد هم دقت داشته باشید که صفحات مختلف شما نمی توانید برای یک صفحه چند توضیح متا داشته باشید.

تصویر ۶

حداکثر تعداد مجاز کاراکتر ها در توضیحات متا چقدر است؟

ممکن است این سوال برای بسیاری از افراد در هنگام نوشتن توضیحات متا در وردپرس پیش آمده باشد که این توضیحات باید دارای چند کلمه باشد و حداکثر تعداد کاراکتر هایی که می تواند در توضیحات متا وردپرس نوشته شود چقدر است؟

در پاسخ به این پرسش مهم و قابل توجه می توان گفت که بهتر است شما در هنگام نوشتن این توضیحات حداکثر از ۱۵۰ کاراکتر استفاده کنید.

البته تعداد این کاراکتر ها در واقع هیچ سقف مشخص و محدودیتی ندارد اما یک نکته ی مهم در خصوص تعداد کاراکتر ها در این توضیحات این است که گوگل تنها همین تعداد کاراکتر را در صفحه ی نمایش برای جستجو کننده های شما نشان می دهد.

از این رو بهتر است از نوشتن توضیحات بیش از اندازه و اضافی در توضیحات متا که برای جستجو کننده ها نمایش داده نمی شود پرهیز کنید،

چون هدف ما از نوشتن این گونه توضیحات این است که در صفحه ی اصلی گوگل برای دنبال کننده ها و مخاطبان به نمایش درآید

پس اگر گوگل می تواند تنها صد و پنجاه تا صد و شصت کاراکتر را به نمایش بگذارد بهتر است شما نیز از همین تعداد کاراکتر ها برای نوشتن توضیحات متا در وردپرس خود استفاده کنید،

همانطور که در قسمت های قبلی تر گفته شد سعی کنید در همین تعداد کاراکتر از کلمات کلیدی خود استفاده کرده باشید تا نظر جستجو کننده ها و دنبال کننده ها را بیشتر به خود جلب کنید.

این مطلب در واقع بیشتر، جواب به برخی از سوالات شما بود فقط!

برای بهینه سازی و نحوه صحیح استفاده از متا ها و … چند مطلب زیر را در سئو روز بخونید:

بهینه سازی Meta Description

بهینه سازی عنوان صفحات

آموزش افزونه yoast seo premium از مبتدی تا حرفه‌ای

 

آموزش های کامل تر رو در ❤سئو روز آکادمی❤ دنبال کنید.

حامد مهدی زاده

حامد مهدی زاده

9 سال سابقه در رابطه با برنامه نویسی و سئو دارم, این آموزشها در سئوروز ، تجارب و نظریه های من در طول 9 سال است که برای شما تهیه کردم و برای شما به اشتراک میگذارم.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضو خبرنامه حرفه ای سئو شوید

عضو خبرنامه حرفه ای سئو شوید

فقط خبر ها و مطالب به درد بخور برای شما ارسال خواهد شد.

با موفقیت عضو خبرنامه شدید!