باور های غلط درباره سئو سیستم های مدیریت محتوا

 

من بسیار زیاد از زبان مشتریان و حتی گاها طراحان سایتی که فقط و فقط تعصب و گرایش روی یک سیستم مدیریت محتوا  یا فناوری یا زبان برنامه نویسی خاص دارند، شنیده ام که می گویند:

۱- وردپرس سئوی خیلی خوبی داره.

۲- جوملا سئوی خیلی بدی داره.

۳- دروپال از نظر سئو خیلی قوی تره.

۴- سایت هایی که با ASP.NET یا فناوری/زبان/سیستم مدیریت محتوای X راه اندازی شده اند از نظر سئو خیلی ضعیف هستند.

۵- سیستم های مدیریت محتوای آماده از نظر سئو ضعیف(یا قوی) هستند.

هر ۵ تفکر بالا غلط است!

بیایید کمی منطقی به موضوع نگاه کنیم! یک موتور جستجو، فقط HTML می بیند و بس!خیلی زور بزند بتواند CSS و Javascript صفحات شما را هم به خوبی درک کند.شما هم مانند یک موتور جستجو، نمی توانید از بیرون، سیستم مدیریت محتوا و کد های یک وب سایت را تشخیص دهید.نهایت حدس شما نحوه آدرس دهی و Url های پیشفرض(در صورت عدم تغییر) و چند مورد دیگر است.

اصلا تصور کنید، یک موتور جستجو، به خوبی می تواند زبان برنامه نویسی، لینوکسی یا ویندوزی بودن سرور، نسخه سرویس دهنده وب (IIS , Apache و …) را تشخیص دهد.اگر هم تشخیش دهد، چه سودی برایش دارد؟ به موتور جستجو چه ربطی دارد که سیستم مدیریت محتوای سایت شما چیست و به چه زبانی نوشته شده است و روی چه نوع سروری هست؟

سوال اول: چرا سیستم مدیریت محتوا برای یک موتور جستجو مهم نیست؟

به این دلیل که یک موتور جستجو، فقط به خروجی HTML , CSS , Javascript شما نگاه می کند! حال، دیگر Url های شما، محتوا، HTML و موارد مرتبط به بیرون سایت شما مثل بک لینک ها، شبکه های اجتماعی و سایر موارد باقی می ماند که موتور جستجو با استفاده از این داده ها، به رتبه بندی وب سایت شما می پردازد.حالا، چه سایت وردپرسی داشته باشید چه جوملا و دروپال و … و چه با سایر سیستم های مدیریت محتوا مثل دات نت نیوک، و چه به صورت اختصاصی با JAVA و JSP  و… (با زبان برنامه نویسی سمت کلاینت جاوااسکریپت اشتباه نگیرید) و چه با PHP و ASP.NET ساخته شده باشد، یک موتور جستجو، به سایتی بها می دهد، که برایش خوشمزه تر باشد و احساس کند آن سایت لیافت بیشتری دارد.

موتور های جستجو، گرایشی به سیستم مدیریت محتوا و زبان خاصی ندارند.همچنین، نوع زبان و سیستم مدیریت محتوای هر سایتی، تنها مربوط به فاکتور های سئو در سطح صفحات است که درباره فاکتور های On Page درباره آنصحبت کردیم و آموزش های پایه زیادی در سئو روز در این باره قرار داده شده است.اگر فاکتور های داخلی صفحات را کنار بگذارید، کلی فاکتور دیگر در سطح دامنه و خارج از صفحات داخل سایت وجود دارد که اتفاقا وزن خیلی بیشتری هم دارند!

سوال دوم: چرا می گویند وردپرس خیلی SEO Friendly هست؟

این تفکر درست است! اما صرفا اگر پیش فرض ها و سادگی وردپرس را در نظر بگیرید و به شرط اینکه تصور نکنید، بقیه سیستم های مدیریت محتوا، از وردپرس ضعیف تر هستند.یعنی SEO Friendly بودن وردپرس، دلیلی بر SEO Friendly نبودن سایر سیستم های مدیریت محتوا نیست!

ویژگی وردپرس که باعث شده این تفکر به وجود بیاد، اینه که به طور پیشرفض تنظیمات خوبی برای تغییر عناوین و URL ها داره و با چند افزونه ساده با چند کلیک، می تونید بهترین امکانات رو از نظر پیکر بندی سئوی سایت (صرفا On Page SEO ) بدست بیارید.

سوال سوم: چرا می گویند ASP.NET سئوی خوبی نداره؟

این حرف رو فقط کسانی می زنند که هیچ تصور درستی درباره ASP.NET ندارند.دلیل این حرف، اینه که، برخی از طراحان سایت و برنامه نویسانی که با ASP.NET ، اقدام به طراحی سایت می کردند، تنظیمات و گزینه ها و زیر ساخت های سئو رو داخل سیستم مدیریت محتوای اختصاصی خودشون ، لحاظ نکردند و این تفکر از نظر برخی افراد به وجود اومد که ASP.NET کلا SEO Friendly نیست.

اما حقیقت اینه که، وقتی با ASP.NET و PHP به صورت اختصاصی ، سیستم مدیریت محتوایی ساخته میشه، میزان SEO Friendly بودن اون سایت، کاملا بستگی به برنامه نویسش داره.اگر برنامه نویس و طراح سایت، دید و اطلاعات کاملی درباره سئو داشته باشه، می تونه، بهترین امکانات و ابزار و زیر ساخت ها رو در پنل مدیریت سایت طراحی شده تعبیه کنه که یک سایت وردپرسی هم نتونه به گرد پاش برسه.

اینکه حالا، برخی طراحان سایت و برنامه نویسان، در پیاده سازی یک وب سایت، کوتاهی کردند، دلیل نمیشه بگیم کلا ASP.NET یا هر فناوری و زبان دیگه ای SEO Friendly نیست.فراموش نکنید ASP.NET یک تکنولوژی ارائه شده توسط Microsoft هست.زبان و CMS نیست.

سوال چهارم: از کجا بفهمیم، سایت ما، امکانات اولیه رو برای سئو داره و قابل سئو شدن هست؟

قبل از هر چیز، لطفا در نظر بگیرید منظور من از عبارت “قابل سئو شدن” سئوی ۱۰۰ درصد نیست که سایت های آنالیز سئو میدن.حتما مقاله سئوی ۱۰۰ درصد رو مطالعه کنید.مظور من اینه که آیا سایت، استعداد رشد و صعود به صدر نتایج گوگل رو داره یا نه.

 

اگر امکانات زیر رو دارید، پایه های سئو داخل صفحات رو به صورت کامل دارا هستید و خیلی خوبه:

۱-  امکان تغییر عنوان صفحات و دسته ها به صورت تک به تک و مجزا از عنوانی که به کاربران نمایش داده میشه

۲- امکان تغییر Meta Description تک تک صفحات و دسته ها

۳-امکان تغییر alt و title تصاویر

۴-امکان تغییر url ها و کلا ساختار آدرس دهی (درباره url ها در پست ساختار ایده آل url ها صحبت کردیم)

۵-امکان تغییر چینش و سفارشی سازی جا و نوع لینک های داخلی صفحات.چه در منو، چه در متن و چه در فوتر و نوار های کناری و هدر.

۶-امکان تعریف نقشه سایت XML به صورت اتوماتیک و با قابلیت پیکر بندی کامل.

۷-دارا بودن متن و خالی نبودن صفحات و نداشتن ساختار عکس محور یا سایت Flash.

۸- Ajax Base و Jquery محور نباشه و تک تک صفحات برای خزنده ها قابل درک باشه.

اگر علاوه بر امکانات بالا، امکانات زیر رو دارید فوق العاده است و در برخی موارد، بیش از نیاز شما هم هست.ولی از این جا به بعد معجزه ای اتفاق نمی افته و بدون اینها هم در اکثر مواقع کار شما راه میفته:

۱-امکان افزودن متاتگ

۱-امکان تعریف Rich snippets .

۳- دارا بودن فید و خوراک

۴-دارا بودن سیستم تگ (استفاده غلط از تگ ها می تونه مضر هم باشه)

۵-امکان تعریف تگ rel=canonical

۶-امکان ریدایرکت ۳۰۱ و ۳۰۲ صفحات به انتخاب شما

۷-امکان قرار دادن مطالب/پست ها/محصولات/صفحات مرتبط در هر صفحه

۸- امکان اتصال سایت به صفحات شبکه های اجتماعی شما

۹-امکان تنظیم فایل robots.txt

و …

امیدوارم دنبال متا تگ منسوخ شده keywords نگشته باشید!

فراموش نکنید، توی این مقاله، قصد من بر شمردن امکانات سئو نیست.صرفا درباره سئوی سیستم های مدیریت محتوا صحبت می کردیم که شاید کمی هم من حاشیه رفتم!

نتیجه گیری:

هیچ برتری و ضعفی بین سیستم های مدیریت محتوا و CMS هایی که به صورت اختصاصی توسط طراحان سایت و برنامه نویسان عزیز و توانمند ایرانی، نوشته میشن وجود نداره.فقط بعضی از CMS ها مثل وردپرس، امکانات پیشفرض و اولیه و سهولت بیشتری برای سئوی بهتر دارند.به همون اندازه که یک سایت وردپرس می تونه سئوی خوبی داشته باشه، یک سایت جوملا و دروپال و هر CMS اختصاصی نوشته شده توسط PHP و ASP.NET هم می تونه سئوی خوبی داشته باشه.

تفاوت سیستم های مدیریت محتوای اختصاصی و غیر معمول که توسط افراد و شرکت ها، به وجود اومده، اینه که، میزان SEO Friendly بودنشون کاملا بستگی به برنامه نویس و طراحشون داره و به اندازه کوتاهی طراحشون، از SEO Friendly  بودنشون کاسته میشه و به اندازه دقت نظر و آگاهی و تعبیه امکانات و پایه های سئو توسط طراحشون، SEO Friendly تر میشن.

نکته : همه صحبت هایی که در این پست درباره SEO Friendly بودن کردم، فقط و فقط مربوط به فاکتور های ON Page بود.همونطور که می دونید، فاکتور های On Page و داخل صفحات، فقط بخشی از فاکتور های سئو و در حقیقت پایه های سئو هستند و همونطور که در پست آموزش بهینه سازی داخلی سایت در سئو روز گفتم، فاکتور های On Page ، فقط حکم چرخ اتومبیل رو دارند.یک اتومبیل با چرخ خالی حرکت نمی کنه.اما بدون چرخ هم نمی تونه حرکت کنه و در عین حال، اگر حداقل ها رو داشته باشه (پنچر نباشه) ، می تونه حرکت کنه.

در نهایت شعار همیشگی من که در بارها در سئو روز تکرار کردم، یکی از نتیجه هاست.اینکه در سئو هیچ چیز مطلق نیست.به هیچ وجه از زاویه دید بسته به سئو نگاه نکنید و هیچ وقت سئو رو در داخل چهارچوب خاصی قرار ندید.هیچ وقت نگید این خوبه اون بده این اشتباست و اون درسته.همیشه احتمال داره اونی که فکر می کنید خوبه، در شرایطی بد باشه و اونی که فکر می کنید بد هست، در شرایطی خوب باشه یا با گذشت زمان، تغییر کنه.اگر دوست دارید سئوکار خوبی بشید، باید از زاویه دید باز و انعطاف پذیری به سئو نگاه کنید و سئو رو به صورت دیکته ای یاد نگیرید.


مطالب دیگر را از دست ندهید!

33 دیدگاه

 1. مهندس جان مقاله خیلی خوبی بود مثل بقیه مقالاتت.
  به نظرم یه مقاله کامل هم در مورد استفاده اشتباه از تگ هم بزاری بد نیست.
  الان خیلی ها فکر میکنن هرچی تعداد تگ ها بیشتر باشه بهتره و سایتشون رو داغون میکنن.

 2. سلام
  یه سوال داشتم اگر تو گوگل یه کلمه ای رو سرچ کنیم مثل ماری چت که سایت خودمه و تو جستجو بر روی سایت خودمون کلیک کنیم تاثیر داره روی سایتمون.یعنی گوگل بهمون رتبه بهتر میده؟تو نتایج جستجو
  دومین سوالم اینه که کد ریدایرکت گوگل مثل
  https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CB0QFjAAahUKEwj29_Ct59jGAhWra3IKHV6UDJg&url=https%3A%2F%2Fseorooz.net%2F&ei=5AykVfb1KKvXyQPeqLLACQ&usg=AFQjCNHklBK6wMNmlSCj4esFwwqOm9ypbw&sig2=LLTMjHIPuSZ-5EAHvgdvgg
  که با کلیک روش ریدایرکت میشیم به سایت اصلی اگر هزاران بار این دایرکت رو انجام بدیم تایر منفی داره؟
  منظورم اینه که مثلا همین ریدایرکت رو تو ی سایت بازدید بزاریم و هزاران نفر از طریق این ریدایرکت به سایت برن تاثیر منفی داره؟اینو پرسیدم یعنی میشه اینطوری سئوی منفی کرد؟

  1. در حالت اول بله مفیده.اما نه اینکه فقط خودتون این کار رو بکنید.کد ریدایرکت هم با توجه به دستگاه شما و سیستم عامل و مرورگر شما و زمان و IP شما، متفاوت هست.گوگل راحت متوجه میشه که خودتون دارید کلیک می کنید.اگر مدام اون لینک ریدایرکت اجرا بشه، تاثیر منفی نداره.اما به دلیل اینکه گوگل متوجه میشه، تاثیر مثبت هم نداره.علاوه بر این، خیلی چیزای دیگه هم هست که مهمه.مثلا حتی اگر شما بتونید آدرس ریدایرکت گوگل رو طبیعی و متفاوت بسازید که گوگل نفهمه مصنوعیه، اگر با کلمه کلیدی x رتبه سوم صفحه دو رو داشته باشید و مدام لینک رو اجرا کنید، گوگل متوجه میشه که یه سایتی صفحه دو ، چند برابر لینک یک صفحه یک کلیک داره و از یک مقداری به بعد، نرخ CTR رو بهش بی توجه میشه.سئوی منفی هم نیست.

 3. سلام دوباره ببخشید یه زحمتی براتون داشتم این سایت رو که میبینید به قیمت ۲۳۰ تومن میخواد بفروشتش .
  میشه بگید ارزش خرید با چه مقدار پول رو داره ممنونم از شما و سایت خوبتون
  ******
  البته فیلتره فعلا متاسفانه ولی ما ببینید و اگر قیمت رو اینجا نمیگید ممنون میشم ایمیل کنید

 4. باز هم سلام میه راه اصلی سئو منفی رو بگید ؟
  کدوم بک لینک ها ضرر داره برای سایت میدونید منظورم اینه سایت های اسپم رو بگید که با گرفتن بک لینک از انها باعث سئو منفی و پنالتی شدن سایت رقیب شه

  1. یک راه وجود نداره که بگیم کدوم اصلیه.به اون راحتی هم نیست که فکر میکنید و براتون هزینه برداره.در پاسخ شما هم، خیر.نمیشه.ما فقط مطالب کلاه سفید و کلاه خاکستری رو برای ارتقای رتبه آموزش میدیم.

 5. محسن عزیز بازم ممنونم ازت
  من از وردپرس استفاده میکنم میشه لطفا ی پلاگین بهم معرفی کنی توی ورد پرس که بتونم با اون یک قدم هرچند کوچک سئوم رو فراتر از سئو وردپرسهای دیگه کنم
  یک سری پلاگین نصب کردم.اما اصن نمیدونم اون ها بهتر میکنن یا بدتر.طبق فرمایش شما هیچ مدیریت محتوایی ضعف یا قوت بیشتر کمتری نداره.
  دنبال پلاگینی ام که مثلا بهم یک سری خروجیا بده.یا ی سری هشدارها بده.ن که لزوما ویژگی جدیدی ب وردپرسم اضافه کنه

  1. On page یه انتها و آخری داری و تو وردپرس از نظر ابزاری همون افزونه هاست یکی از یکی بهتر.یکی مکمل دیگری.یکی از یکی جدید تر.هیچ قدم فراتری وجود نداره.زیاد درگیر ابزار و افزونه نباش و تو اینا دنبال معجزه نگرد.گیریم هم به خواستت رسیدی و یه ابزار رویایی مورد علاقتو پیدا کردی.برات رتبه نمیاره یه ابزار! چیزی هم که از افزونه میخوای واضح نیست.ابزار بده خروجی بده فراتر باشه هشدار بده، خیلی نامفهمومه.

   1. ممنونم اقا محسن
    شاید سوالم رو اینجوری بپرسم بهتر باشه
    شما هیچ خلا و هیچ نیازی رو برای بخش سئوی وردپرس احساس نمی کنید؟شما الان افزونه بخاطر مبحث سئو روی وردپرستون نصب نکردین؟

    1. یه یواست و یکی دو تا افزونه برای افزایش سرعت و کاهش کد و … و لینک های داخلی اتوماتیک و … نصب هست.ولی دیگه یه آخری داره دیگه.مثل این می می مونه که همش برید ماشینتونو اسپرت کنید و یه پژو پارس ایرانی ( که موتور ۴۰ سال پیش فرانسه هست) رو شبیه BMW های جدید کنید.ولی آخرش که پژو پارسه!تا یه حدی اسپورت کردن قابل قبوله.از یه جایی به بعد، مسخره بازیه.باید یا ماشینو عوض کنید یا موتور توقویت کنید(Off Page SEO).

 6. با تشکر از مطلب جالبتون . فقط یک سوال برای من پیش اومده. در جایی از مقالتون خوندم که گفته بودید ” امیدوارم دنبال متا تگ منسوخ شده keywords نگشته باشید!” میخوام بپرسم به نظر شما آیا با توجه به مفهوم ایندکس صفحات در گوگل و تعیین کلمات کلیدی سایت شما با نظر گوگل( حالا با هر الگوریتمی که گوگل در مورد گزینش کلمات کلیدی صفحه تصمیم میگیرد ) و منجر به نمایش صفحه شما در کلمات کلیدی خاصی در SERP میشه ، متا تگ keywords نمیتونه به عنوان یکی از فاکتورهایی باشه که گوگل برای تصمیم گیری نهایی از آن استفاده میکنه ؟ البته با کمال تعجب میبینم که از این متا تگ به قول شما منسوخ در همین صفحه هم استفاده شده . شاید بنده کلا منظور شما را متوجه نشدم. با تشکر

  1. به هیچ وجه! نه تنها برای تصمیم گیری نهایی استفاده نمی کنه بلکه کلا برای جمع اوری اطلاعات خام درباره وب سایت شما هم استفاده نمی کنه! اگر این کار رو بکنه باید جمع کنه بره و نتایجش بهم میریزه!
   همه فاکتو رهای سئو در کنار هم، به خصوص، عنوان، متا دسکریپشن، محتوای صفحه، و موارد Off Page SEO مرتبط با هر صفحه، و … باعث این میشه الگوریتم تشخیص بده، با چه کیوردی چه صفحه ای رو از چه دامنه ای در کجای رتبه بندی خودش قرار بده.
   درباره سایت خودمون هم به خاطر تنظیمات پیش فرض افزونه بود! همین! مجددا می تونید نگاه کنید! حتی یک ثانیه از وقتتون رو سر مطالعه درباره متا تگ کیورد یا تنظیم کردنش تلف نکنید.

 7. سلام و عرض ادب:
  بنده یک سوال بسیار مهم و کلیدی دارم. ممنون میشم خیلی کامل و جامع راهنمایی بفرمایید.
  تصور کنید من الان از یک cms ای استفاده میکنم که زبانش php هست. دقیق بگم یک وبسایت نیازمندیها.
  شامل ۱۰-۱۵ صفحه / ۱۰۰ تا دسته / ۵۰۰۰ تا پست که شامل همه تبلیغات میشه!
  خب بنا به دلایلی من تصمیم دارم که کلا cms رو عوض کنم که البته اون هم با php کار شده.
  سوالم اینجاست که آیا راهی هست که بشه همه لینک های صفحات و دسته بندیها و پست ها رو به راحتی به cms جدید انتقال بدهیم بدون این که به سئوی سایت لطمه ای وارد بشه؟؟!!
  اگر هست چه راهی؟
  ممکنه مشکلاتی رو به همراه داشته باشه یا خیر؟
  خواهش میکنم دقیق راهنمایی بفرمایید. چون قطعاً مسیر کاری من رو عوض میکنه!
  مرسی از سایت ” پر بارتون ” .

  1. تغییر cms طبعیتا موجب تغییر ساختار url ها میشه.مگر اینکه عینا عین url سیستم مدیریت محتوای قبلی در بیارید که کار تقریبا غیر ممکنی هست.برای اینکه آسیب نبینید می تونید گروه گروه ریدایرکت کنید.برای مثال ، ادرس هر اگهی شما x.com/ads/565 هست.شما این نوع صفحات رو داخل کد php ریدایرکت کنید به ادرس جدید مثلا x.com/565 .برای دسته ها و … هم همینطور.یعنی باید هر درخواستی سمت سرور شما میاد که شبیه به url های قبلی تون هست و اون الگو رو داره، با کد برنامه نویسی، ۳۰۱ ریدایرکت کنید به الگوی جدید اون url در CMS جدید.این کار برای یک برنامه نویس PHP کار سختی نیست.اما بسته به ساختار URL قبلی، ممکنه برنامه نویس، به دیتابیس قبلی نیاز داشته باشه.یعنی همزمان هر دو تا دیتا بیس CMS قدیم و جدید باید کار کنن( در شرایط خاصی با توجه به url های قبلی که برنامه نویس تشخیص میده).اگر این ریدایرکت رو به درستی انجام بدید و چیزی جا نذارید، هیچ مشکلی به وجود نمیاد.در غیر این صورت، نابود میشید و تقریبا باید از صفر شروع کنید.

   1. خیلی ممنونم از توضیحات خوبتون.
    فقط url ها چه طور باید گروه گروه وارد شوند؟
    میشه لطفاً یه مثال بزنید؟
    مثلاً:
    x.com/ads/565
    x.com/ads/566
    x.com/ads/567
    x.com/ads/568
    x.com/ads/569
    و …….

    1. اون کار برنامه نویس سایت شماست.داخل کد باید انجام بدید.توی هر زبان و هر سیستم مدیریت محتوای اختصاصی و عمومی متفاوت هست.

 8. این سایت که آدرسشو براتون نوشتم نه مطلب داره، نه نکات سئو رو رعایت کرده، نه بک لینک داره، نه بازدید داره. اونوقت اومده صفحه اول یک کلمه کلیدی خاص. چطور بدون رعایت هیچ کدوم از نکات سئو این کار رو کرده؟

  1. مشکل شما اینه که فکر می کنید نکات سئو، یعنی موارد خیلی پیچیده.اتفاقا این سایت هم پایه های سئو یعنی یه حداقل محتوای مرتبط و عنوان مرتبط رو رعایت کرده هم تعدادی بک لینک داره(بیش از ۲۰ تا).موضوعش هم ساده و کم رقابت هست.اگر بالا نمیومد جای تعجب داشت.

 9. البته کلمه کلیدش پر رقابته. تعداد جستجوش ماهیانش ۹۰۰۰ تا هست. این یکی سایت منه که براتون نوشتم. تعداد زیادی مطلب مرتبط با موضوع داره، ۱۰۰ تا بک لینک داره، روزانه ۱۲۰ تا کلیک گوگل داره و اکثر نکات سئوی داخلی توش رعایت شده اما از صفحه ۴ جلوتر نمیاد. پس طبق گفته شما سایتم باید نتیجه اول باشه دیگه ولی هر چقدر تلاش می کنم نمیشه! طبق گفته شما مشکل سایت من چیه؟

   1. فیلمتونو دیدم ولی جوابمو نگرفتم. چه چیزی باعث برتری اون سایت بر سایت من هست؟ اگه منظورتون کلکهای سئو یا همون سئوی خاکستریه، اون سایته چیزی نداره که بخواد باهاش کلک سئو بزنه.

    1. چون دنبال فرمول هستید.فرمولی در اون پست آموزش داده نشده.صرفا مفهموم هست.مفهوم رو متوجه بشید، دیگه این چرا ها براتون بوجود نمیاد.

 10. با احترام اینکه فرمودید امکان تشخیص cms برای موتور جستجو مشخص نیست از اساس غلط و بی پایه است . حتی خود شما می توانید با نصب افزونه wappalyzer روی مرورگر فایرفاکس خود تمامی اطلاعات از نوع cms تا ریز ترین جزئیات هر وب سایت رو مشاهده کنید!

  1. خیر.اونها بر اساس Header Response ها و یک سری Signature در سورس HTML و فایل ها، این رو تشخیص میدن.خیلی راحت با حدف Header Response ها یا رد پاهایی که لو دهنده CMS ، زبان برنامه نویسی و نوع سرور هست، اون افزونه های مرورگر و سایر ابزار ها، از تشخیص سیستم مدیریت محتوا، زبان برنامه نویسی و نوع سرور، عاجز میشن.ولی مهم تر از همه اینه که این مساله اهمیت نداره.چیزی که مهم هست خروجی سایت هست.تجربه کاربری خوب، سرعت خوب، UI و UX خوب، و محتوای HTML تولید شده.دیگه مهم نیست که این خروجی ها، چجوری تولید میشن و موتور جستجو به خروجی کار داره.کاربر هم همینطور.

 11. سلام
  یک جایی گفتید امکان تغییر عنوان صفحات و دسته ها به صورت تک به تک و مجزا از عنوانی که به کاربران نمایش داده میشه.
  این قسمت رو یکم بیشتر باز کنید و توضیح بدید ممنون

  1. یه عنوان توی محتواست.داخل h1 یا div یا یه تگی از HTML داخل تگ body که کاربر بالای محتوا، میبینه به عنوان تیتر.یه عنوان هم همون تگ title صفهه هست که روی تب مرورگر نمایش داده میشه و داخل تگ head در html هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *