۸ اشتباه رایج درباره گوگل وب مستر تولز

خطاها و باور های غلط درباره گوگل وب مستر تولز

مواردی که در این مطلب اشاره می کنم، ممکن است از دید اکثر افراد، ساده و بدیهی به نظر برسد.اما از آنجایی که بارها دیده ام، که چنین تصوراتی درباره Google Webmaster Tools وجود دارد، لازم دیدم که مطلبی در این باره بنویسم.

این موارد لزوما error های وب مستر تولز نیستند.برخی از انها، باور های اشتباه وب مستران درباره ماهیت وب مستر تولز است.

۱- وسواس Mark as fixed

گزینه های mark as fixed که در قسمت خطاهای وب مستر تولز شما شامل خطاهای ۴۰۴، خطاهای سرور و … هست، فقط به معنی پاک سازی لیست است.برخی تصور می کنند، وقتی این گزینه را بزنند، خطای ۴۰۴ آنها درست می شود‍! و گاها وقتی مشکل خود را واقعا حل می کنند، می نشینند و چند هزار ارور خود را Mark as fixed می کنند و تصور می کنند اگر این ارور ها در وب مستر تولزشان باقی بماند، سایتشان رتبه خود را از دست می دهد یا نمی تواند رتبه خوبی بگیرد!

توجه کنید، Mark as fixed ، یعنی ممنون آقای وب مستر تولز! فهمیدم که این ارور ها وجود دارد.حالا لیست را خالی کن! اگر لیست ارور های شما در وب مستر تولز، خالی شود، مشکل سایت شما حل نمی شود! یک Mark as fixed ، که نمی تواند خطای سایت شما را در هاست و در کد های شما حل کند!از نامش پیداست.نشانه گذاری به عنوان حل شده.یعنی هر وقت، مشکل را حل کردید، آنها را از لیست حذف کنید که وب مستر تولز شما خلوت شود. اگر سایت شما همچنان دارای خطا باشد، بعد از Mark as fixed این ارور ها مجددا ظاهر می شوند.اگر هم مشکل شما حل شده باشد، چه این ارور ها، در وب مستر تولز شما باقی بماند چه نماند، آسیبی به سایت شما وارد نمی شود!

۲- ترس از وجود Error

اگر درباره سئو، اگاهی کمی داشته باشید، وقتی وب مستر تولز سایتی را نگاه می کنید که سرشار از ارور است، سریعا می گویید، این سایت مشکل دارد! همانطور که در بالا اشاره کردم، ممکن است، کسی نسبت به پاک سازی ارور های قبلی خود اقدامی نکرده باشد ولی همه مشکلات سایتش برطرف شده است.دلیلی ندارد صرف دیدن خطا (حتی چندین هزار خطا)، تصور کنید، سایت مشکل داری است.

بسیاری از افراد تا یک warning در وب مستر تولز خود می بینند، سریعا، اضطراب می گیرند، و تصور می کنند که به زودی از نتایج گوگل حذف می شوند.

در بسیار از مواقع، حتی ارور نداشتن طبیعی به نظر نمی رسد! سایت هایی که صفحات خیلی زیادی دارند، ممکن است بر اثر حذف صفحات اضافی، یا گاها، تغییر url ها به شکلی که سایر صفحات را تحت تاثیر قرار ندهد، دچار خطای ۴۰۴ یا خطای سرور شوند. در این موارد کاری هم نمی توان کرد! خب صفحه حذف شده و باید ۴۰۴ بگیرد! آدرس صفحه تغییر کرده به شکلی که سرور نمی تواند، Request را پردازش کند و خطای سرور می دهد.حالا برای چند صفحه هم این اتفاق بیفتد! قرار نیست کل دامنه شما، از نتایج گوگل حذف شود یا افت کند! وب مستر تولز ،  به شما کمک می کند، که ایراد ها را متوجه شوید.برخی از ایراد ها هم اگر حل نشوند، هیچ مشکلی به وجود نمی آید!

 

۳-  Warning در نقشه سایت

در بسیاری از مواقع به خصوص برای سایت هایی که صفحات زیادی دارند، بخش نقشه سایت، پیام های اخطاری می دهد و به یک یا چند url موجود در نقشه سایت اشاره می کند که به هر دلیلی، نشان از عدم دسترسی گوگل به آن url هاست.گوگل به شما اطلاع می دهد که به چه دلیلی به چه صفحه ای از سایت شما، دسترسی ندارد.نیازی هم نیست نگران باشید.گوگل تنها به همان صفحه در url شما دسترسی ندارد.ممکن است آن صفحه اصلا برای شما مهم نباشد.هیچ تاثیری هم روی سایر صفحه های موجود در نقشه سایت شما نمی گذارد.

خطاهای مربوط به نقشه سایت

وقتی خطاهای نقشه سایت خود را مشاهده می کنید، معمولا با خطاهایی شبیه زیر مواجه می شوید:

عدم دسترسی به نقشه سایت به خاطر robots.txt

وقتی با خطایی با عنوان URl blocked by robots.txt مواجه می شوید، واضح است، که علت آن این است، که شما از این طرف، برای گوگل نقشه سایت تعریف کردید تا گوگل به صفحات شما سر بزند و از طرفی، در فایل robots.txt ، یک یا چند url که در نقشه سایت شما وجود دارد، بسته شده است تا ربات ها به آنها دسترسی پیدا نکنند.خیلی راحت، فایل robots.txt خود را بررسی کنید و مشکل را حل کنید تا درآینده مشکلی مشابه آن برای سایر صفحات، به وجود نیاید.اگر هم url مهمی نباشد و فکر می کنید که در آینده مشکلی برای سایر صفحات به وجود نمی آورد، حل نکنید! بگذارید ارور باقی بماند!

ارور نقشه سایت در وب مستر تولز

وقتی با خطایی مشابه خطای بالا مواجه می شوید (some urls in the sitemap have a high response time) یا هر گونه خطایی که نشان از عدم دسترسی ربات ها به url موجود در نقشه سایت شما باشد، طبیعی است و در سایت هایی که صفحات زیادی دارند، به وفور پیش می آید.در این حالت وقتی این خطاها نسبت به کل صفحات شما دارای تعداد کمی است بدون هیچ نگرانی، برخی از صفحات را بررسی کنید،وضعیت https statuse code آن را از طریق ابزار هایی مثل این بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که وضعیت آن ۲۰۰ OK است و بررسی کنید که کاراکتر های غیر استاندار در url وجود نداشته باشد(url غیر استاندارد نباشد). اگر عیب را پیدا کردید، که هیچ! اگر نکردید،صبر کنید تا مجددا ارور مشابه برای همان url (با توجه به تاریخ Detected) یا url های دیگر ظاهر شود.اگر پس از گذشت زمان، تکرار نشد، دیگر فراموش کنید و نگران نباشید.اما به صورت دوره ای، بررسی کنید و دیگر از آن ور پشت بام هم نیفتید که اصلا اهمیتی به خطا ها ندهید.

 

ارور زیر (Too Many URLs) هم مربوط به زیاد بودن url ها به ازای هر نقشه سایت است.سایت هایی که صفحات زیادی دارند، اغلب با این مشکل مواجه می شوند.هر فایل xml نقشه سایت شما حداکثر باید ۵۰ هزار url داشته باشد.وقتی به مرور زمان، از این تعداد بیشتر می شود، دیگر از url شماره ۵۰۰۰۱ ، توسط ربات های گوگل، بررسی نمی شود.در این شرایط شما باید نقشه سایت خود را به شکلی ایجاد کنید که هیچ وقت چنین مشکلی به وجود نیاید.بسته به سیستم مدیریت محتوای سایتتان، می توانید تعیین کنید که در هر نقشه سایت، چه تعداد url قرار گیرد و یا نقشه سایت هر ماه، در یک فایل جداگانه باشد.اگر سیستم مدیریت محتوای شما، اختصاصی نوشته شده است، باید از برنامه نویس خود درخواست کنید تا این مشکل را حل کند.در سیستم های مدیریت محتوای وردپرس، جوملا و دروپال، این مشکلات به راحتی حل می شود.

too many urls در نقشه سایت وب مستر تولز

 

۴- پیام های مرتبط با افزایش یا کاهش ناگهانی ترافیک

Big traffic change for top url

Search results clicks for example.com have decreased significantly

Search results clicks for example.com have increased significantly

افزایش و کاهش ناگهانی ورودی از گوگل

وقتی پیام کاهش ناگهانی ورودی از گوگل را مشاهده مواجه شدید (decreased significantly)  ، به این معنی نیست که سایت شما اخطار گرفته است.به هر دلیلی، وقتی میزان ورودی شما از گوگل کاهش پیدا کند، و این کاهش با روز قبل، به نسبت impression شما، تفاوت زیادی داشته باشد، (که این تفاوت، نسبی است) ، با این پیام مواجه می شوید.ممکن است، به دلیل فصل امتحانات، ورودی گوگل شما کم یا زیاد شود و کاربران کلا از پای کامپیوتر به دلیل امتحانات یا تعطیلات نوروز فاصله بگیرند.لذا جستجو ها کمتر می شود.در نتیجه کلیک هم کم می شود.برای مثال روز اول عید، ممکن است سایت های زیادی با این پیام مواجه شوند.روز های تاسوعا ، عاشورا یا هر مناسبت دیگری.

همین اتفاق ممکن است موجب افزایش ناگهانی ورودی شما از گوگل شود (increased significantly) .وقتی تازه در یک یا چند کلمه کلیدی رقابتی، به صدر نتایج راه پیدا می کنید، کلیک های شما ناگهان از روزی ۲۰ عدد، به روزی ۲۰۰ عدد (اعداد مثال است) تغییر می کند.حتی ممکن است، موضوعی که شما قبلا با کلمات مرتبط با آن بالا بوده اید، ناگهان به دلیل تبلیغات تلویزیونی یا هر علت دیگر، مورد توجه قرار گیرد.لذا جستجو کنندگان اینترنتی به صورت ناگهانی زیاد می شوند.در نتیجه کلمات کلیدی کم ترافیک شما، ناگهان، پر ترافیک می شوند و با پیغام افزایش ناگهانی ترافیک مواجه می شوید.سپس ممکن است، آن موضوع به حالت اول باز گردد و از تب و تاب بیفتد، لذا شما این بار پیغام کاهش ناگهانی ترافیک را در وب مستر تولز خود مشاهده می کنید.

این پیغام ها هیچ ربطی به وجودی مشکلی یا پنالتی شدن یا خوب بودن سایت شما ندارد.صرفا افزایش یا کاهش ناگهانی ورودی گوگل را به صورت نسبی(نسبت به گذشته) که ممکن است ناشی از هر علتی باشد، اطلاع رسانی می کند.می توان گفت، یک جور، هیجان به شما القا می کند! چون همین افزایش و کاهش ورودی را می توانید در قسمت Search Queries ببینید.

۵ – باور غلط درباره خطای Googlebot can not access to your site

این ارور ، در همه جای دنیا اتفاق می افتد و در ایران هم بیشتر.با توجه به عدم دسترسی ها لحظه ای و چند دقیقه ای به سایت هایی ایرانی به خاطر بستر مخابرانی ایران وجود دارد، گاها برای سایت های بی مشکل، چنین اروری در وب مستر تولز نمایش داده می شود که بیشتر هم برای سایت هایی که سرور آنها داخل ایران است اتفاق می افتد.

 

عدم دسترسی گوگل به سایت

وقتی درصد Overall error rate for DNS queries ، عدد پایینی است، جای نگرانی نیست.فقط سعی کنید از چند ISP ، سایت خود را چک کنید و ببینید در دسترس هست یا خیر.اگر هر چند ماه یک بار، چنین اروری مشاهده کردید، نیازی نیست، نگران باشید.به کار خود ادامه دهید.حتی گاها، در مواردی که دیتا سنتر های ایران مشکل دار می شوند و اوضاع اینترنت ایران خراب می شود، این درصد، عدد بالایی می شود و گاها (خیلی خیلی کم شاید یک بار در سال) حتی ممکن است به ۱۰۰ درصد برسد.باز هم در این شرایط نگران نباشید.صرف چند ساعت قطعی، آن هم زیر ۱۰ بار در سال(حتی بیشتر) ، رتبه سایت شما آسیب نمی بیند.حتی با دو روز قطعی هم، رتبه خود را از دست نمی دهید، و اگر هم از دست بدهید، بعد از اینکه مشکل سرور شما حل شد، مجددا به نتایج باز می گردید.توجه کنید به هیچ منظور من این نیست، که هاست و سرور شما و قطعی آن مهم نیست.اولین و مهمترین ضرر قطعی سایت شما، از دست دادن کاربر است.منظور من فقط این هست که به خاطر آن قطعی هایی که ناشی از اینترنت کل ایران است (نه بی کیفیت بودن هاستینگ شما) و خیلی کم در سال اتفاق می افتد، قرار نیست، سئوی شما آسیب ببیند. همچنین توجیهی نیست که سایت خود را خاطر این خطا ها در یک هاست یا سرور خارجی، منتقل کنید(آموزش تأثیر هاست و سرور بر سئو را مطالعه کنید).

 

۶- توجه بیش از حد به Link To Your Site

سایت هایی که در این قسمت به عنوان بک لینک های سایت شما ، نمایش داده می شود، هر دو هفته یک بار بروز می شود و گاهی اوقات هم بیش تر از دوهفته.همچنین، این لیست دارای خطا نیز هست و گوگل همه بک لینک های شما را گزارش نمی دهد.

بک لینک های سایت در وب مستر تولز

 

بنابراین تصور نکنید، همه بک لینک های شما در این قسمت نمایش داده می شود.حتی بک لینک های حذف شده شما هم در این لیست به نمایش در می آید.به این لیست، به عنوان ابزاری کمکی، در تحلیل بک لینک های خودتان نگاه کنید و به خاطر اینکه توسط خود گوگل ، ارائه شده است، حساب ۱۰۰ درصد روی آن باز نکنید.

 

 ۷- اکتفا به نبودن اخطار در Manual Action

بسیاری بر این باورند که اگر در این قسمت، خطایی وجود نداشت، یعنی ما تخلفی از نظر گوگل انجام ندادیم و نباید مشمول جریمه های گوگل شویم.در این قسمت پنالتی های حاصل از الگوریتم نمایش داده نمی شود.ممکن است سایت شما، به دلیل خطاهایی که کرده اید دچار افت شدید شود یا از نتایج حذف شود، اما در این قسمت، هیچ گونه خطایی مشاهده نکنید.اکنون گوگل سعی کرده است، رتبه بندی سایت ها را بدون اطلاع به وب مستر، و به صورت الگوریتمی، انجام دهد تا مساله باز بماند.اگر گوگل به وب مستر بگوید، که این لینک، اسپم است و باید آن را حذف کنی، خیلی راحت روش های دور زدن گوگل، توسط وب مستران، ساخته می شود.زیرا گوگل اطلاعات خوبی در اختیار وب مستر قرار می دهد تا الگوریتمش را دور بزنند.(قوانین نانوشته گوگل را مطالعه کنید).

لذا اگر در این قسمت، No manual webspam actions found را مشاهده می کنید، تصور نکنید، سایت شما از نظر گوگل سایت خوبی است و هیچ خطایی نکرده است! به این راحتی ها نمی توانید تشخیص دهید که از نظر گوگل، تخلفی کرده اید(یا گوگل ، تخلف شما را متوجه شده است) یا خیر.

۸- محو شدن در پیش فرض های وب مستر تولز

این مورد، بیش از حد بدیهی به نظر می رسد.اما هنوز خیلی ها، فراموش می کنند که پیش فرض ها را تغییر دهند.به خصوص در قسمت Search Queries

به طور پیشفرض میزان Impression و کلیک حاصل از عبارت های جستجو شده شما در قسمت Search Queries ، مخصوص جستجو های وب است.یعنی جستجو های تصویر و فیلم و موبایل نمایش داده نمی شود.

 

search query وب مستر تولز

حالا روی ضربدر Web کلیک کنید تا به شکل زیر، کلیک و Impression سایت خود را ببینید!

search query همه جستجو ها

 

اگر فکر می کنید، هنوز موارد مهم و مرتبطی با موضوع این پست، بگویید تا این لیست تکمیل شود.


مطالب دیگر را از دست ندهید!

159 دیدگاه

 1. با سلام و تشکر بابت مقالتون
  در مورد اشتباهات رایج چیزی نمی دونم ولی نکاتی که تو گوگل وبمستر دیدم(و سوالاتی که در موردشون دارم ازتون)
  ۱.امکان انتخاب ترجیح آدرس با www و یا بدون www در گوگل وبمستر هستش(با این کار باز هم لازمه ریدایرکت کنیم؟)
  ۲.امکان انتخاب کشور مورد نظر(target country)(در مورد زبان هم یه تب وجود داره ولی (با توضیحاتی که خوندم)به نظرم فقط برای سایت های دو زبانه کاربرد داره.درسته؟)
  ۳.امکان اتصال گوگل وب مستر و گوگل آنالیز(این کار غیر از مشاهده آمار گوگل وب مستر در گوگل آنالیز.تاثیر دیگه ای هم داره؟(گوگل از اطلاعاتشون برای رتبه بندی استفاده می کنه؟))
  ———–
  یه سوال داشتم که به این موضوع مربوط نیست:
  من از یه افزونه برای ایجاد meta description هام استفاده می کنم.ولی متاسقانه بعضی از متاها رو به صورت کد مینویسه.به این صورت مثلا:
  حال روحی ام اصلا … ;کم کنید
  اینها به صورت یونیکد هست ظاهرا که قابل تبدیل هستش.
  میخواستم بدونم گوگل میفهمه متام چی هست؟این کدها رو ترجمه می کنه؟
  با تشکر

  1. سلام
   ۱- بله بهتره باز هم ریدایرکت کنید. اینجا رو بخونید
   ۲-نه ! برای همه سایت ها، کاربرد داره.اتفاقا دو زبانه ها که زبان دومشون مهمه، نباید رو کشوری خاص، در وب مستر تولز، هدفگذاری کنند. اگر ما کاربرانمون، همگی IP ایرانی داشتند، خوب بود که روی ایران، target می کردیم.انتخاب زبان هم با استفاده از متا تگ hreflang مفید هست و برای چند زبانه ها هم کاربرد داره.اینها هم، تاثیرش اونقدر نیست که انجام دادن و ندادنش، محسوس باشه.فقط در شرایطی خاص، به ندرت، اون هم نه با چشم و به شرط تکمیل بودن سایت از نظر لینک بیلدینگ، تأثیرش، ممکنه قابل مشاهده باشه.چون به هر حال، گوگل، IP جستجو کننده و زبان عبارت جستجو شده و زبان سایت ها رو تشخیص میده، و خودش ، تصمیم می گیره که چطور، IP و عبارت جستجو کننده و زبان سایت ها رو به هم ربط بده و در نتایج، تاثیر بده.
   ۳-اتصال به analytics هیچ ربطی به رتبه بندی نداره.گوگل از اون، برای درک بیشتر و افزایش کارایی الگوریتم خودش استفاده می کنه.نه رتبه بندی سایت شما.که همین امکان هم می تونید ازش بگیرید که از اطلاعات سایت شما استفاده نکنه.
   ۴-بله میفهمه.unicode بودن متن، مشکلی برای ربات ها به وجود نمیاره.مرورگر هم، فقط اون کد ها رو میفهمه.منطقا تفاوتی نداره.ولی، ما همیشه سعی می کنیم، کد نباشه و عین متن، توی صفحه باشه.

   1. سلام مجدد
    تشکر بابت توضیحاتتون
    چند تا سوال داشتم:
    ۱.کرول ریت که آقا احسان میگن رو از کجا میشه تنظیم کرد؟
    ۲.من از طریق Data Highlighter سعی کردم یه سری از مطالب مشابهم رو تنظیم کنم ولی به نظرم یه سری صفحه هم به صورت اشتباه نشانه گذاری شدن.(۱۹۰۰+ صفحه نشانه گذاری شده ولی نهایتا ۱۵۰ تا از مطالبم مشابه اون پست هایی هست که نشانه گذاری کردم.).میخواستم بدونم اثر بدی داره یا خیر
    یه سوال که به این مطلب مربوط نیست:
    cohort analysis چیه تو گوگل آنالیز؟(help گوگل رو خوندم ولی نفهمیدم:) )
    خیلی ممنون

 2. بعضی ها هم سایت فعالی ندارن ولی کراول ریت رو تا آخر میکشن تا گوگل بات چندروز خیلی زیاد به سایت سربزنه و با محتوای جدید مواجه نشه بعد دیگه خیلی دیر به دیر به سایت سربزنه!

 3. مقاله‌ای درباره تفاوت tag و result داشته باشین همچنین تفاوت service با categories که چه فرقی دارن در آدرس دهی مطالب. چون این ساختار رو در سایت های مطرح ایرانی مثل آپارات و خبرآنلاین دیدم و نتایج result سایت های تحت نظر شرکت صبا مثل همین آپارات و کلوب, این resultها جایگاه مناسبی در موتورهای جستجو دارن.

  1. فقط یک اسمه.سلیقه هست.اصلا مهم نیست tag باشه یا resuslt یا services یا … .کلمه tag فقط یه پیش فرضه.این که اون سایت ها، مطرح هستن، دلیل بر این نیست، که این کلمات، ربطی به سئو دارن.

   1. آخه محسن جان معنیشون یکی نیست و اینکه گوگل به معانی هم توجه میکنه و واکنش‌ها,رتبه‌های مختلفی رو درنظر می‌گیره
    بطور مثال معنی تگ یعنی علامت و برچسب اما ریزالت میشه نتیجه و حاصل
    همچنین کتگوریس مفهوم دسته‌بندی رو میرسونه اما سرویس این مفهوم رو بهم میرسونه که این سایت علاوه بر خدمت اصلیش, یک خدمت دیگه هم ارائه میکنه. در نقطه مقابلش کتگوریس این مفهوم رو میده که این سایت خدمتی رو که ارائه میکنه, تقسیم بندی کرده
    امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم

    1. مهم نیست اصلا.اون تاثیر ناچیزی که داره و توی همه url هاش هم تکرار میشه، اونقدری نیست که فکرتونو بهش مشغول کنید.مثل این می مونه که بگیم اگه دامنه org باشه، گوگل می فهمه ما سازمانیم.گوگل نیازی نداره برای درک سایت شما، خودشو با معنی این کلمات مبنا توی url ، درگیر کنه.حتی اگر کلمات توی url هم خیلی مهم فرض کنید، کلی کلمه دیگه، جلوی این کلمات مبنا هست.به اونها اهمیت بدید.

 4. سلام
  من بیشتر مقالات شما رو خوندم و از اینکه مقالات بیشتر با تجربه شما نگارش شده برایم جالب بود

  یک سوال در مورد ثبت سایت جدید و جریان و قرار گرفتن سایت در sandbox گوگل
  ما آژانس هستیم و می خوایم یک سایت جدید برای فروش بلیط بزنیم آیا یک دومین جدید خریداری کنیم یا یک دومین قدیمی ؟

  1. سلام.ضمن تشکر فراوان از دقت شما،
   اگر دامنه قدیمی، قبلا اسپم نشده و مشکلی نداشته، قدیمی رو بخرید.اگر لینک بیلدینگ، به درستی انجام بشه، تفاوت سئو روی دامنه قدیمی نسبت به دامنه جدید، به شدت، محسوس هست.
   برای موضوعات رقابتی مثل کلمات کلیدی مرتبط با تور هم راه پر هزینه ای، در پیش رو دارید.

 5. سلام
  من امروز یه دامین رنکدار خریداری کردم وقتی تمام کارهای تغییر آدرس رو اوکی کردم تو قسمت manual action این ارور رو بهم داد.
  Hacked site
  Some pages on this site may have been hacked by a third party to display spammy content or links. You should take immediate action to clean your site and fix any security vulnerabilities. Learn more.

  و من هم یه request دادم

  “Hi Dear, I bought this domain today But I see have manual action ” hacked site ” , I Thinks This Error is For Last Website , Please Remove This Error From My Panel [ Security In My Website Is Good ] Thanks Sincerly Your’s”

  واسه سایتم مشکلی پیش نمیاد ؟

 6. سلام ممنونم واسه مقالات خوبتون
  میشه لطفا بهم بگین این error که تو web master google بهم پیغام میده چیه
  Over the last 24 hours, Googlebot encountered 1 errors while attempting to access your robots.txt. To ensure that we didn’t crawl any pages listed in that file, we postponed our crawl. Your site’s overall robots.txt error rate is 100.0%.

  1. یعنی گوگل نمی تونه فایل robots.txt شما رو بخونه.یا اصلا robots.txt ندارید یا از بیرون قابل خوندن نیست و دسترسی لازم رو ندادید.اگه این فایل براتون مه نیست.بی تفاوت باشید به این پیغام.اگر مهمه، فایل رو قرار بدید به شکلی که از آدرس شما یعنی site.com/robots.txt قابل مشاهده باشه.

 7. من این کد رو توی سایتم گذاشتم تا به تمام صقحات سایتم ربات ها دسترسی داشته باشن

  و یک جای دیگه از وب مستر سایتم رو بدون www ارور داده . نمیتونه بخونتش میشه لطفا راهنماییم کنین

 8. سلام
  من ی چت روم دارم ، در قسمت crawl fetch دو آدرس معرفی کردم که هردو برای یک مطلب هستند ، یعنی مطلب و موضوع تغییراتی داشت مجبور شدم مجددا معرفی کنم
  چجوری میتونم اون بار اولی رو که معرفی کردم رو از لیست crawl fetch پاک کنم ؟؟؟

  1. معنی نمیده پاک کردن.انگار بگید من به یکی قبلا ایمیل دادم چطوری می تونم از اینباکس طرف پاکش کنم؟
   Fetch یعنی دستی به ربات گوگل بدید صفحه رو ببینه.برای ایندکس لحظه ای و تست خودتون که صفحه از نظر گوگل چجوری دیده میشه مناسبه.یه چیزی که قبلا fetch شده معنی نداره پاکش کنی.معنی هم نداره هر بار تغییر کرد همش fetch کنی.گوگل خودش سراغش میاد.نگران نباش.نه fetch کن نه دنبال پاک کردن fetch هات باش.

 9. سلام:
  من این مطلب رو تو یکی دیگه از سایتهای سئو ایرانی خوندم.
  کنجکاو شدم بپرسم شما این مطلب رو از اون سایت گرفتید یا برعکس!

  لینک مطلب: http://www.razseo.ir/%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D9%87%D8%A7%D8%AA-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D9%88%DA%AF%D9%84-%D9%88%D8%A8-%D9%85%D8%B3%D8%AA%D8%B1-%D8%AA%D9%88%D9%84%D8%B2.html

  البته میدونم که تمام مطالب شما اختصاصی هست ولی بازم اگه پاسخ بدید ممنون میشم.

  1. خودتون چی فکر می کنید؟تا به حال یک مطلب کپی، ترجمه ، گرد اوری و تجمیع از ما دیدید؟لینکی هم که دادید، خودش پایینش منبع رو زده.

 10. سلام این لینک های مخرب برای سایت منه با چه دستوری اینا رو حذف کنم منظورم فایل تکست رو میگم چه جوری بنویسم که اینا حذف بشه تو رو خدا راهنمایی کنین تو سایت ها ی دیگه رفتم ولی گیج شدم میشه لطف کنید بگید این لینک ها رو با چه دستوری در فایل تکست حذف کنم
  azarseda.rozblog.com/261
  azarseda.rozblog.com/263
  azarseda.rozblog.com/269
  azarseda.rozblog.com/346
  azarseda.rzb.ir/189
  azarseda.rzb.ir/19
  azarseda.rzb.ir/190
  azarseda.rzb.ir/192
  azarseda.rzb.ir/193
  nexpop.rozblog.com/1394/01/21/129
  nexpop.rozblog.com/1394/01/22/130
  nexpop.rozblog.com/1394/01/23/131
  nexpop.rozblog.com/1394/01/24/133
  nexpop.rozblog.com/1394/01/25/135
  nexpop.rozblog.com/1394/01/25/136

  1. اگر منظورت فایل disavow وب مستر تولز هست به این شکل:
   domain:azarseda.rozblog.com
   domain:azarseda.rzb.ir
   domain:nexpop.rozblog.com

   یا عینا به همین شکلی که فرستادید(با http) به ازای هر url.نه دامنه

 11. سلام ببخشید یه سوال مهم دیه داشتم
  این لینکی کی به صورت زیره
  nexpop.rozblog.com

  azarseda.rozblog.com

  azar.rozblog.com

  میتونم به صورت زیر تو دیساو لینک وب مستر بفرستم

  domain:rozblog.com

  1. در این صورت هر چی وبلاگ رز بلاگ که ازش بک لینک دارید یا خواهید داشت، صرف نظر میشه ازش در رتبه بندی.

   1. برای حذف دامینdomain:rozblog.com تنهاهمین رو تو فایل تکست بنویسمیا چیزی دیگه همه می خواد

    فایلش باید تکست باشه حتما با فرمت utf 8 یا فرقی نداره شرمنده ک اینقد سوال می کنم

 12. سلام و عرض ادب
  قربان بنده سایتم رو به ایران انتقال دادم اما متاسفانه با خطای دی ان اس مواجعه میشم و گوگل حداقل هر سه رو یکبار خطای Googlebot can’t access your site میده ، و هر مطلبی که میفرستم ایندکس نمیشه . مشکلم رو با پشتیبانی هاست حتی با پشتیبانی نیک هم درمیون گذاشتم ولی اصلاً کسی نفهمید چیه یا میگن درست میشه.
  توی وبمستر تولز قسمت سرور من رنگش سبز هستش ولی دی ان اس با dadebaran.ir نارنجی و با www. قرمز هستش.!
  آیا مشکلات حل میشه یا باید کار بکنم؟! ممنون میشم اگر جوابمو بدید. یا علی

  1. اون علامت، در طول سه ماه نمودار میانگین گرفته شده.واردش بشید و ببینید آخرین بار کی خطا داشتید و آیا همچنان همین الان این خطا ادامه داره؟(نه از آیکون نارنجی و قرمز خطر DNS) .اگر داره، مشکل هاست هست و با تیکت و ..و هم حل نمیشه و باید بی خیال اون هاست بشید.هاست های ایرانی با کیفیت گرون و کم هستند.اغلب میندازن گردن اینترنت ایران.اما من خودم هاست و سرور ایرانی برای خیلی از مشتریان استفاده می کنم و راضی هستم.ماهی یه بار دو بار با Error Rate زیر ۱۰ درصد بده هیچ مشکلی نیست.

    1. برتینا.هاست دی ال یا سرور های اختصاصی آسیاتک – شهراد (نه هاست اشتراکیشون) و ایران هاست (نه هاست ایران) و پرشین تولز (اینو خودم تست نکردم)

 13. سلام آقای طاووسی من برای سایتم از ورد پرس استفاده کردم . و نقشه سایتم به درستی فعال کردم. در وب مستر تولز در قسمتStructured Data > hentry حدود۵۰۰ خطا دارم . برای رفع این خطا ها باید چکار کنم . ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

 14. سلام خسته نباشید
  من برای تست های اولیه سایتم تعداد زیادی لینک و مطلب گذاشته بودم ک حذفشون کردم .الان وب مستر ۱۷۰ تا ۴۰۴ بهم داده.چجوری بهش بگم من این لینکا رو حذف کردم؟؟ دیگه اصلا وجود ندارن این لینکا!

  1. لازم نیست بگید.بذارید ارور بده.ولش کنید.ولی اگر براتون مهمه که ارورش هم نیاد تو وب مستر تولز، می تونید از robots.txt استفاده کنید و دسترسی ربات ها به اون مسیر رو ببندید.تا زمانی که ربات به هر طریقی(نقشه سایت، لینک داخلی و بک لینک،Cache و نتایج گوگل و …) وارد آدرس حذف شده میشه، ارورش هم میاد.

 15. با سلام

  متاسفانه در وب مستر گوگل شاهد کاهش Total Clicks
  هستیم…
  چند وقتی هستش که این اتفاق داره میوفته…
  لطفا” راهنمایی بفرمایید غلت این این نزول کلیک چیه؟

  1. دلایل زیاد و مختلفی می تونه داشته باشه و نیاز به اطلاعات از وب سایت داره.به این سادگی نیست دلیل اوردن.

 16. بله همنیطوره
  از یک ماهه گذشته در بخش link to your siteوب مستر گوگل شاهد لینکهایی از سایت های داخلی و خارجی هستم که تا به حال با اون سایتها در ارتباط نبودم…
  حتی به یکی از سایت های داخلی مراجعه کردم و ازشون خواستم لینک من رو حذف کنن اما مدیر سایت اعلام کرد هیچ لینکی از سایت بنده در سایت ایشون نیست…

  بنده هم وقتی این لینکها های غیر ارادی رو دیدم از بخش Disavow links ، به گوگل گزارش کردم…
  از اون موقع شاهد نزول کلیک هستم….
  در ادامه باید بگم گاها” این سایتها شرایط مناسبی ندارن و اسپم هستند…
  اصلا” برای رفع مزاحمت این لینکهای غیر ارادی چه باید کرد؟
  ایا این نزول کلیک به خاطر گزارش ابن سایتها به گوگل هستش؟

  1. نباید همینجوری از Disavow استفاده کنید.تو پست پنالتی گوگل توضیح دادم.ولشکنید اون لینک ها رو.نترسید انقدر.به جای تمرکز رو این چیزا که اگه ضرر نداشته باشه، فایده هم نداره، تمرکز رو موارد نتیجه بخش بذارید.لینک بیلدینگ.محتوا.برندینگ.

 17. ممنونم اقا محسن
  ۱.من توی بخش html improvement ی سری duplicate describtion, short , duplicate tags
  دارم.و اونها رو ادیت کردم.و قاعدتن الان دیگه درست شده.چجوری باید بگم این لیست رفرش بشه؟اخه میخام ببینم دیگه اگه چیزی مونده برم درست کنم باز.
  ۲.میشه لطفا درباره structured data, data highligher توضیح بدین چی هستن؟

 18. سلام
  ممنون از مطالب مفیدتون
  من sitemap در webmaster ثبت کردم و هیچ اروری هم ندارم اما تعداد خیلی پایینی از صفحات من ایندکس شده اند (حدود ۱۰%). دلیل این رو می خواستم بدونم
  آیا ممکنه به خاطر این باشه که از سایت ها برای تولید sitemap استفاده کردم؟

 19. سلام دوباره من داخل Blocked Resources تقریبا ۷۱۹ پست بلاک شده از سایتم دارم رو دارم..فایل ربوت من هم این هستش
  User-agent: *
  Disallow: /vote
  Disallow: /User/
  Disallow: /user/
  Disallow: /Polls/
  Disallow: /rating/
  Disallow: /Forum/User/
  Disallow: /Forum/Add/
  Disallow: /Forum/Tanks/
  Disallow: /Forum/Thanks/
  Disallow: /Forum/New_Post/
  Disallow: /Forum/New/Answer/
  Disallow: /Quote/
  Disallow: /include/captcha/
  Crawl-delay: 1

  فک میکنم بخاطر همین سایت با کله خرد زمین.دیگه موتورهای جستجو بیخیال من شدن نظر شما چیه

  1. فعلا گوگل روی این موضوع حساس هست.این هم می تونه دلیل افت باشه.همه مواردی که یک کاربر بدون ثبت نام می تونه ببینه به علاوه منابع عکس، و فایل css و js ، باید برای گوگل هم قابل مشاهده باشه.فایل robots.txt رو با رعایت کردن این نکته ویرایش کنید.

 20. با سلام
  جناب طاووسی یه پیام برای من اومده در وب مستر تولز که شامل ۶ قسمته ، من قبل از اینکه کاری انجام بدم گفتم از شما بپرسم که چقدر مهم هستن و باید چیکار کنم؟

 21. سلام خسته نباشید
  وقتی ک اسم یک سایت رو توی گوگل جستجو میکنیم و در نتیجه نام سایت اول هستش و یکسری از لینک های مهم سایت زیر اون قرار دارن. مثلا سرچ میکنیم سئو روز شش تا لینک (درباره-قیمت سئو – تماس با سئوروز و …)نمایش داده میشه
  اسم این شیوه نمایش چی هستش؟
  باید خودمون تولیدش کنیم؟

  1. اگر گوگل برند شما رو شناخته باشه این اتفاق می افته.با گذشت زمان، لینک ها و سایر موارد ، گوگل برند شما رو میشناسه و در جستجوی برند یک سایت، به این شکل نمایش داده میشه.که حداکثر ۶ لینک هست.در حالت دوتایی چهارتایی و ۶ تایی و اسمش site links هست.در صورتی که برند شما شناخته شده باشه از نظر گوگل، در قسمت Site appearanceسرچ کنسول می تونید یک سری تغییراتی بدید(حذف یک لینک از site link).ولی به صورت کامل کنترل تعیین اون صفحات رو ندارید.

 22. سلام خسته نباشی اقا محسن عزیز
  ممنونم از مطالب خوب و پر محتوات
  همون طور که گفتی ی سری چیزا اصن مهم نیستن و این سوال من فقط برای دونستنه
  من چون چنتا سی ام اس روی ی دامین دارم مجبورم از وبسایت های تولید نقشه سایت استفاده کنم
  ۱.ایا این کار ایراد داره؟ ینی ممکنه اون سایتای تولید کننده نقشه سایت اشتباه کنن یا ایراد فنی کدی دیگه ای؟

  ۲. توی نقشه سایتم ۲۰۰ تا صفحه معرفی شده اما ۱۳۰ تا اینکس شده. بقیش رو چجوری بفهمم چ صفحاتی هستن؟

  1. ایرادی نداره نه.ولی ایجاد نقشه سایت توسط خودتون دقیق تره و خطاش کمتره و همه چی دست خودتونه.
   صفحات query string دار یکیشون فقط ایندکس میشه.صفحه page?id=5 page?id=8 page?id=9 هر سه صفحه یک ایندکس محسوب میشه.مگر اینکه علاوه بر اینکه محتواشون تکراری نباشه در قسمت url parameters سرچ کنسول به درستی تعریف بشه.
   نمی دونم چجوری میشه به صورت لیستی و غیر دستی، فهمید دقیقا چه صفحاتی از نقشه سایت ایندکس نشده.اگر فهمیدید، بیاید اینجا و منتشر کنید.

   1. سلام ببخشید من ۴ دامنه(.com1 و.ir1 و.com2و.ir2) رو ۳ماه قبل به سایتم متصل کردم در حال حاضر متوجه شدم که این کار اشتباه بوده .العان بخشی از مطالب سایتم رو گوگل به وسیله این دامنه ها ایندکس کرده .
    الان من فقط یک دامنه اصلی رو لازم دارم که ۱.com میباشد و ۱.ir رو هم برای هم نام بودن با.com لازم دارم ولی ۲ دامنه دیگه رو(.ir2و.com2) میخواهم به سایت دیگه که برای خودم هست انتقال بدم
    ۱- اگر .com2 و.ir2 رااز سایت پاک کنم برای ایندکس سایت اولم در صورتی که .com1, .ir1رو روی هم ریدایرکت۳۰۱ کنم مشکلی پیش نمیاد؟یعنی تکلیف مطالب ایندکس شده از قبل توسط این ۲ تا دامنه که پاک میشن چی میشه؟

    ۲-اگر .ir1 را روی .com1 ریدایرکت ۳۰۱ کنم یعنی دامنه.com1 را دامنه اصلی سایتم معرفی کنم از این به بعد سایتم فقط از راه دامنه .com1 ایندکس میشه و سعو گوگل برای همین دامنه معین میشه؟
    ببخشید لطفا راه های عملی و کاملی رو برای سوالاتم بگید ممنونم پیشاپیش

    1. نمیتونم اینجا راهکار عملی و کامل بگم.صرفا در همین حد داشته باشید که یک دامنه باید بشه دامنه اصلی و بقیه به صورت صفحه به صفحه (با کد) ۳۰۱ ریدایرکت بشن رو صفحه متناظر روی دامنه اصلی.وقتی صفحه ای ۳۰۱ ریدایرکت میشه، از نتایج حذف میشه و اگر محتواش مثل محتوای صفحه مقصد باشه، صفحه مقصد در نتایج پدیدار میشه و کل قدرت و اعتبار و رتبه از صفحه مبدا، به صفحه مقصد منتقل میشه.انتقال کامل اعتبار و رتبه هم به شرط یکی بودن محتوا و موارد On Page SEO انجام میشه.

 23. سلام خسته نباشید من دامنه رو در bing بدون www ثبت کردم چون دامنه قدیمی بود خود به خود در گوگل هم ثبت شد بدون www حال میخوام سایت با www در گوگل ثبت کنم در وبمستر ایا مشکل پیش میاد چون من تو گوگل وب مستر هنوز سایت و معرفی نکردم

  1. تو این مرحله خیر مشکلی نیست.با یا بی دبلیو رو ریدایرکت ۳۰۱ کنید روی برعکسش و در بینگ و گوگل سرچ کنسول هم در قسمت تنظیمات سایت، اعلام کنید که کدومش تو نتایج نمایان بشه.هم با هم بی دبلیو هم باید verify کنید.

   1. بک لینک های من روی دامن با www ثبت شده و pa da دامنه با www خیلی قوی تره من اگر سایت در بینگ و گوگل با www ثبت کنم ون سایت من بدون www الان در گوگل خود به خود هست ایا گوگل جریمه ام نمیکنه

    1. انقدر از جریمه نترسید خیر جریمه نمی کنه مریض که نیست گوگل دنبال بهونه برای جریمه کردن باشه.شما ریدایرکت اصولی و یک به یک رو انجام بدید اعتبار از مبدا به مقصد منتقل میشه و جای نگرانی درباره آتوریتی و بک لینک ها و … نیست.

 24. سلام خسته نباشید اقا محسن عزیز
  سوال اولم این هست که چگونه بقهمم دچار محتوای تکراری duplicated content شده ام؟توی وب مستر بخش html improvment جایی برای محتوای تکراری ندیدم.اما من تعدادی duplicated meta description دارم.
  مشکل دومم اینه که توی بخش duplicated meta description دو مدل دسکریپشن هست که از من ایراد گرفته و میگه تکراری هست، که هر کدام ازین دومدل تعدادی صفحه رو شامل میشه(سی صفحه تقریبا). من تعدادی از هر دوی گروه دسکریپشن تکراری را باز کردم.اما دسکریپشن اون صفحه چیزی نیست که وب مستر میگه. اول گفتم شاید اپدیت بشه و منتظر موندم تا درست بشه.اما خیلی وقته اینجوری مونده

  1. برای مورد اول ابزارهای پولی زیادی هست و یک سری روش های رایگان و دستی اما دشوار تر.لازم نیست وسواس داشته باشید.فقط حواستون به این موضوع باشه و و از نظر فنی ببینید کجاها ممکنه محتواتون تکراری شده باشه.برای مورد دوم هم سخت نگیرید.اگر مطمئن هستید که گوگل اشتباه می کنه، اهمیت ندید.کار خودتون رو بکنید.

 25. سلام یه سوال دیگه من میخوام از گواهینامه Full SSL (strict) سایت cloudflare استفاده کنم به نظر شما اون تاثیری که باید روی سئو سایت بزاره میزاره ممنون

  1. SSL کلا یکی از صدها فاکتور موثر در سئوست که کنار همه چند صد فاکتور، مقداری تاثیر گذار هست.اگر فکر می کنید به تنهایی با SSL گرفتن (هر نوعی) ، رتبه صفحات سایتتون رشد می کنه، سخت در اشتباهید.

 26. منظورمو متوجه نشدی محسن جان من میگم ssl سایت cloudflare با بقیه ی ssl ها چه فرقی میکنه شما تاییدش میکنی

  1. توی کامنت قبلی از نظر سئو گفتم (هر نوع SSL). از نظر غیر از سئو هم من نمیدونم.باید از متخصصین امنیت و شبکه بپرسید.

 27. سلام محسن جان ممنون بابت زحماتت یه سئوالی داشتم من دامنه مو تو گوگل وب مستر تولز ثبت کردم قبل از اینکه ثبت کنم چون دامنه ام قدیمی بود مطالب خود به خود ایندکس میشد البته توی بینگ ثبت کرده بود حالا هر چی مطلب میذاره عنوان سایت با ادرس اصلی ایندکس میشه نه صفحه مطلب اینم ریدراکی که استفاده میکنم
  RewriteEngine On
  RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www.
  RewriteRule ^(.*)$ http://www.%{HTTP_HOST}/$1 [R=301,L]
  چون میخواستم با www باز بشه فایل robots.txt اینه
  User-agent: *
  Disallow: /wp-admin/
  Allow: /wp-admin/admin-ajax.php
  خواهشا کمکم کن راستی sitemap تو گوگل وبمستر گذاشتم من ۴ روز به گوگل وب مستر تولز سایت معرفی کردم اما قبل از اینکه معرفی کنم ایندکس میشد مطالبم چون تو بینگ معرفی کرده بودم

  1. شاخص درستی کدتون باید این باشه که old.com/page/1 دقیقا بره روی new.com/page/1 و بقیه صفحات هم به همین شکل . بسته به تنظیمات URL Rewriting هر سایت، ممکنه کد فرق کنه و یه کدی ارور بده و یه کدی کار کنه و … .اگر همه صفحاتتون ریدایرکت بشه به صفحه نخست، کل زحماتتون بر باد خواهد رفت و باید در سوگواری رتبه های از دست رفته غیر قابل برگشتتون بنشینید.مگر اینکه سریعا ریدایرکت رو درست کنید.

 28. سلام
  سوال من در مورد ارور دی ان اسه چند وقتیه دی ان اس من ارور داده و من از رتبه یک گوگل اومدم پایین و الان تو چند صفحه اولم نیستم این ارور از چه چیزهایی رخ میده و اگه رفع بشه باز رتبه بر میگرده یا نه؟

  1. افت رتبه صدها دلیل می تونه داشته باشه.حالا اگر افت شما، همزمان با اروری در سرچ کنسول باشه، شما به اشتباه تصور می کنید، افت شما به خاطر اون ارور بوده.ارور DNS همیشه درصد داره و برای سایت هایی که سرورشون داخل ایران هست،اتفاق می افته.یعنی ربات های گوگل نتونستند DNS های شما رو شناسایی کنند.اما ارور هایی که بخاطر اینترنت ایران هست، درصدش اعداد پایینی هست و ماهی یکی دوبار طبیعی هست و ضرری هم متوجه شما نمیشه.اما اگر درصد ارور ها بالا باشه، بدون شک دچار مشکلات میشید.در این سطح، دیگه ربطی به بستر اینترنت ایران نداره.به هاستینگ و سرور ضعیف شما ربط داره.یا باید از یک هاستینگ ایرانی خوب، سرور تهیه کنید یا از هاستینگ های خوب خارجی استفاده کنید.

 29. سلام و عرض ادب
  گوگل قسمت Search Analytics رو برام صفر نشون میده!با طراح سایت هم حرف زدم میگن مشکلی وجود نداره ولی احساس میکنم یچیزی درست نیست.علت چیه و چطور میتونم درستش کنم؟
  متشکرم از شما
  عید هم مبارک

  1. چند ساعت تا یک روز طول میشکه تا کد، شروع کنه کار کردن.اگر باز هم کار نکرد، مشکل از کد هست و طراح سایت اشتباه می کنه.از این کد استفاده کنید.

 30. سلام، یکی از دوستان من که کار سئو میکنه به بنده گفته که لینک های بلگ ها تاثیر خیلی کمی داره، آیا این واقعا درست هست و دیگه لینک سازی در بلاگ ها موثر نیست؟

 31. سلام محسن جان من وب سایتمو ریدارکت ۳۰۱ که با www باز بشه و هر دو شکل سایت در گوگل وب مستر تولز ثبت کردم هم با هم بی www ودر قسمت بی www مشخص کردم سایت با www باز بشه اما الان به هر دو شکل ایندکس میشه خواهشا کمکم کن دارم نابود میشم

 32. سلام و خسته نباشید بابت اینپست خوبتون
  من یک وبسایت دارم که تمامی پست هاش رو خودم می نویسم و اهل کپی کردن هم نیستم
  ولی در حدود یک ماه است که بازدید گوگل سایتم به شدت افت داده و از ۱۳۰ پست یک ماه پیش د حدود ۱۲۶ تا ایندکس شده بود
  ولی الان با ۱۴۵ پست ، در کمال تعجب ۲۰ لینک ایندکس شده وجود دارد و تاثیر بدی در بازدید سایت من داشته
  مشکل از چه چیز میتونه باشه
  در ضمن اکثر لینک های سایت من صفحه یک گوگل بودند که کم کم دارن به صفحات بعدی میرن
  تا حدودی هم که میدونم سئو رو رعایت کردم (سایتم اماده یا وردپرس و اینا نیس)
  علتش چه چیز هایی میتونه باشه ؟
  تشکر

 33. فوری
  چرا از صفحه اول جستجوی “ساندویچ پانل” کلا محو شدم؟
  من با پاک کردن نقشه سایت قیلی و درست کردن نقشه سایت جدید و آپلود آن و تنظیم در وب مستر دیدم کلا کلیه صفحات جدیدم ایندکس شده اما در جستجو کلا نیستم در گوگل

  1. ربطی به نقشه سایت نداره اگه URL های شما تغییر نکرده باشه.دلیل اصلی، فعالیت رقبای شماست و این تفکر اشتباه شما که فکر می کنید تا ابد در نتایج بالا می مونید و بقیه خواب هستند.

 34. سلام جناب طاووسی
  یه سوال مرتبط با سرچ کونسول:

  آیا این درست است که برخی معتقدند گوگل دیگر خیلی به تگها اعتنا نمی کند؟ اگر اینطور است چرا در قسمت:

  HTML Improvements>Title tag

  گزینه های گزارشی مفصلی را برای گزارش به وب مسترها در نظر گرفته است.

  با تشکر

  1. تگ داریم تا تگ!همه چیو با هم جمع نزنید! همه صفحات وب از مجموعه ای از تگ های html ساخته شدند.تگ یعنی یک Element از صفحه HTML. تگ هایی که تو سئو دیگه مهم نیستند تگ های heading و متاتگ keyword هست.تگ Title مهمترین و پایه ترین قسمت On Page SEO هست.

 35. سلام خسته نباشید

  مورد من اینه که یک لینک هایی داره ارور میده که اصلا ما تو سایت نزاشتیم یا اگه گذاشتم لینکی چیزی اینجوری وجود نداره اصلا. فقط تو هاست دانلود است . و باز هم تو هاست دانلود ما لینکامون اینجوریه
  dl.goshim.com/name barname ya poshe

  چیزی که در گوگل وب مستر تولز نشان میده که dl رو بعد دامنه نشون میده یعنی اینجوری
  goshim.com/dl/link

  http://uupload.ir/files/5ady_photo_2016-07-16_04-01-14.jpg

  http://uupload.ir/files/m5_photo_2016-07-16_04-01-03.jpg

  با تشکر منتظر پاسخ شما میمونم

  1. بهرحال با اشتباه شما یا به هر شکل دیگه ای، این لینک ها رو گوگل پیدا کرده.ممکنه از بک لینک های شکسته و خراب ایجاد شده توسط دیگران توسط گوگل دیده شده باشه.مشکلی هم نیست بذارید ارور بده اگه واقعا وجود نداشته ضرری نداره.میتونید ریدایرکت کنید به مرتبط ترین صفحه ممکن.

 36. سلام و خسته نباشید
  ممنون از سایت خوب و مفیدتون و این همه کمک و راهنمایی
  من یه مشکلی دارمهر صفحه ای که میخوام fetch کنم تو گوگل همش میزنه redirected
  علت چیه؟
  اون صفحه هنوز ایندکس نشده با این اخطار
  اینم آدرس سایتمه
  wikiooz.ir
  ممنون میشم برسی کنید

  1. ریدایرکت میشه روی با www که مشکلی هم نداره. با www هم در سرچ کنسول ثبت کنید.اونجا فچ کنید.

 37. User-agent: *
  Disallow: /wp-admin/

  این پیغام در وبمستر برای فایل ربوتس به چه معنی هست
  چرا فایل ربوتس در روت هاست من نیست
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. باید خودتون بذارید دیگه! ضمنا در سایت شما هست که توی سرچ کنسول اون رو نشون داده.وگرنه خالی بود قسمت blocked address.این هم مسیر فایل robots شماست:
   newcontent.ir/robots.txt که با دستور Disallow: / زدید سایت رو برای ربات ها مسدود کردید!

 38. سلام
  ادرس ربوتس سایت من
  seofirstpage.ir/robots.txt
  با این محتوا
  User-agent: *
  Disallow: /wp-admin/
  و در سورس سایت هم

  اما خود فایل روبوتس در روت هاست نیست!!!!!
  کجا باید فایل پیدا کنم و ایا نیاز به تغییر این فایل هست
  گوگل تعداد کمی از صفحات سایت ایندکس کرده

  ممنون میشم راهنمایی کنید

 39. سلام و خسته نباشید
  رتبه وب سایت من در کلمه کلیدی تور تایلند ۲۰ بود برای اینکه زودتر به زیر ۱۰ منتقل بشه در کنار همه کارهایی که روزانه انجام می دادم از یه شرکتی که تبلیغات اینترنتی کار می کرد یه تعدادی جستجوی گوگل خریدم . تا چند روز اوضاع مثل قبل بود ولی الان چند روز هست که سایتم تو جستجوی کلمه کلیدی تور تایلند اصلا تو نتایح گوگل نیست به نظر شما به خرید جستجوی گوگل ربطی داره؟؟؟؟
  با تشکر از شما

  1. اون جستجو هایی که میخرید ضرر نداره ولی فایده هم نداره چون گوگل Fake بودنش رو تشخیص میده(من خودم بیش از ۱۰ هزار تا از این ورودی ها خریدم و تست کردم).چون در سرچ کنسول به Impression و کلیک شما اضافه نمیکنه! این یعنی Fake بودنش برای گوگل مشخص شده که در پست نرم افزار های افزایش CTR در این باره توضیح دادم.
   اما افت رتبه شما ربطی به اون نداره.افت رتبه شما احتمالا از جمعه اتفاق افتاده.جمعه صبح تاریخ ۱۲ شهریور ۹۵ کل نتایج گوگل دگرگون شد و رتبه بندی ها کاملا تغییر کرد.

 40. خیلی متشکر از پاسخگویی سریع و منطقیتون
  اما راجع به impression شاید نشه با اطمینان گفت که بازدید های خریداری شده در آن حساب می شود یا نه ولی از بابت کلیک با توجه به برخی کلمات کلیدی که قبلا کلیک خیلی کمی روی آنها داشتم، طی ۱ هفته گذشته تعداد کلیک ها با یه نسبت مشخص افزایش پیدا کرد و همین طور ctr. ولی مطمئنا دیگه این کارو نمی کنم چون کلی استرس داشتم برای اینکه تو تمام مدتی که این سایت را دارم تا حالا از روش های سئو کلاه سیاه استفاده نکرده بود. 🙂

  1. وقتی Impression نباشه، کلیکش Fake میشه.اگر مطمئن هستید در گوگل سرچ کنسول(نه آمارگیر ها و Analytics) کلیک یا CTR شما افزایش پیدا کرده، جایی که ورودی گوگل خریدید رو معرفی کنید.

 41. سلام. درود بر شما و سپاس از مطلب بسیار خوب و فنی که مرقوم فرموده اید.

  سایت من در گوگل رتبه بالائی دارد ولی اخیرا از بینگ کلا حذف شده است. به پشتیبانی بینگ هم ایمیل زدم و تایید کردند که حذف شده ولی علت دقیق را نمیگویند.

  سوالم این است که چطور میشه فهمید که مشکل سایت از نظر بینگ چیه؟
  آیا اصلا باید نگران بینگ بود؟ چقدر ممکنه ترافیک بیاره اگر رتبه بالا باشه؟

  و مهم تر از همه اینکه آیا اگر تو بینگ جریمه شدم ممکنه بعدا گوگل هم جریمه کنه؟

  و در نهایت آیا ابزار مناسبی وجود داره که سایت را چک کنه و علت جریمه را حدس بزنه یا راهنمایی کنه؟

  سوالهام زیاد شد عذرخواهی میکنم.

  1. ترافیک بینگ شدیدا پایین هست.اکثر نمونه کارهای بنده، رتبه خوبی در بینگ یاهو دارن ولی ترافیکشون بسیار ناچیزه.شما تو گوگل بیارید بالا توی اونهام رشد میکنه.ارزش نداره جداگونه برای این موتور های جستجو وقت بذارید.بسیاری از الگوریتم های گوگل و بقیه موتور های جستجو هم برعکسه.یعنی اگر بخواید توی گوگل بیاید بالا توی اونها نمیاید و برعکس.جریمه بینگ و گوگل ربطی به هم نداره.ولی یه مواردی که دیگه خیلی تابلو اسپم هست رو هر سرچ انجینی میتونه بفهمه.هیچ ابزاری نیست که علت جریمه رو بفهمه مگر اینکه خود ابزار اون موتور جستجو بهتون بگه.

 42. سلام
  من میخام سایتم رو در گوگل وبمستر ثبت کنم اما هنگام وریفای کردن ارور زیر رو میده
  Verification failed for tadbirefarda.com using the HTML file method (less than a minute ago). We were unable to connect to your server.

  با میزبان مطرح کردم اونها حتی هاست من رو از ایران به اروپا هم منتقل کردن اما باز وریفای نمیشه. سایت از جاهای دیگه ی دنیا هم در دسترس هست.
  روی همین هاست یک ادان دامین هم دارم که خیلی راحت وریفای شد ولی سایت اصلیم وریفای نمیشه و صفحاتم تا الان ایندکس نشده
  لطفا کمک کنید

  1. اون هاستینگ که از ایران بردند، خارج، افراد بی اطلاعی بودند.مقاله تاثیر هاست و سرور بر سئو رو مطالعه کنید.
   مشکل شما احتمالا به خاطر Request های زیاد و حجم سنگین منابع سایت شماست که در قالب و کد های شماست.باید ببینید کدوم request ها باعث این مشکل میشن.با توجه به اینکه وردپرس هست، همه افزونه ها رو غیر فعال کنید و تست کنید تا مشکل رو پیدا کنید.همچنین سعی کنید منابع رو به صورت ASync لود کنید.
   اینطور هم نیست که از جاهای دیگه در دسترس باشه.سایت tools.pingdom.com که اصلا connection error میده برای سایت شما.سایت gtmertix هم خیلی خیلی کند می تونه سایت شما رو آنالیز کنه.

 43. با سلام و خسته نباشید میخواستم بدونم وقتی نقشه سایتو ثبت میکنی بد از چند وقت مطالب ایندکس میشوند؟ یا وقتی شروع به ایندکس کردن شد ایا تمام صفحات باهم ایندکس میشوند یا بصورت تکی تکی ایندکس میشوند؟؟

  باتشکر از شما

 44. سلام و احترام
  بنده با این ارور در WARNING سایت مپم مواجه شدم.
  When we tested a sample of the URLs from your Sitemap, we found that some of the URLs were unreachable. Please check your webserver for possible misconfiguration, as these errors may be caused by a server error (such as a 5xx error) or a network error between Googlebot and your server. All reachable URLs will still be submitted.
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

 45. سلام خسته نباشید
  من وبلاگم رو تو گوگل وبمستر ثبت کردم و حالا یسری لینک ها از سایت های دیگه میاد که اصلا تو وبلاگ من وجود نداره به همین خاطر تو گوگل وبمستر کرول ارور ثبت میشه
  حالا این ارور ها باعث میشه وبلاگم تو گوگل بالا نیاد؟

 46. با سلام و عرض ادب
  من ی مشکلی دارم میشه راهنماییم کنین؟
  یکی از سایتهایی که نوشتم رو با متای توضیحات اشتباه آپلود کردم و بعد از چند هفته متوجه اشکال شدم.
  الان با اینکه متا رو تغییر دادم اما این تغییر اعمال نمیشه.
  و همچنان همون متای قبلی رو در زمان کپی کردن آدرس سایت در تلگرام نشونم میده.
  میشه راهنماییم کنین؟

  با تشکر

  1. اگر در سورس، هم تغییر نکرده و اگر وردپرس هست، مشکل وردپرس یا افزونه شماست.در کل مشکل سیستم مدیریت محتوا و کد های شماست.مشکل سئویی نیست.

 47. سلام
  دو تا سوال
  ۱- علت اینکه سایت کش داره چیه ؟
  ۲- علت اینکه مطالب جدید فچ نمیشن چیه؟ از لحاظ فنی هم هیچ مشکلی نیست همه تنظیمات وبمستر و سایت و سرور درسته (اوایل یکی در میون فچ میشدن ولی الان اررو (Temporarily unreachable) میده

 48. با سلام ممنون از سایت خوبتون
  من یک مدت رو سایتم همش اررو دارم تو قسمت robots.txt Tester
  Disallow کردم ولی بازم برطرف نشده باید چی کار کنم؟

 49. با سلام و احترام

  من در حدود ۳ ماهه که به صورت صعودی بیش از ۶۰۰ Duplicate meta descriptions و Duplicate title
  در وب مستر دارم
  لینک ها رو بررسی می کنم ، این لینک ساخته شده است و وقتی لینک رو در مرورگر میزنی واقعا همچین صفحه ای وجود داره

  این رو مطمن هستم که قالبم مشکل خاصی نداره
  افزونه سئو هم رویه جوملا نصب ندارم
  تویه سایت مپ هم بررسی می کنم همچین لینک هایی ندارم

  لطفا بر اثر تجربتون بگید راهکار چیه ؟
  قطعا اینکه بگیم مهم نیست کار خودت رو ادامه بده راهکار نیست
  من یه چندتا از لینک ها رو ریدایرکت ۳۰۱ زدم ولی مشکل حل نشده

  لطفا راهکار بدین

  1. ببینید این که سرچ کنسول به شما تعدادی عنوان و متای تکراری رو نشون داده، و الان اون صفحه ها نیستند یا مشکلشون برطرف شده، و همچنان، داره همین رو میگه، ایراد گوگل هست.من نمیتونم راهکاری بدم که گوگل باگ های مرتبط با search console خودش رو برطرف کنه.مشکل شما نیست.اون بخش مثل بخش link to your site ، درست، به روز نمیشه.

 50. سلام بر مدیریت سایت من دو تا سایت با وردپرس دارم جفتشم این مشکل دارن تو وب مستر تعداد کلیک روی سایت و عبارت های جستجو رو نشون نمیده هیچ اروری نداره نه نقشه سایتم نه تو وب مستر ولی نه کوئری نشون میده نه کلیک عبارت ها موندم اشکال کار کجاس تو نتایج گوگل میاره حتی کلیک های به ازای خودم رو هم تو وب مستر نمایش نمیده لطفا راهنمایی بفرمایید.

 51. سلام
  من از این ابزار استفاده کردم و بعدش دیگه سایتم باز نشده و صفحه فیلترینگ باز شده .ممکنه منو راهنمایی کنید .حالا چه کار باید کنم؟

 52. خیلی خوب بود ممنون از شما
  اما من یک مشکلی در وبمستر دارم. ابتدا لازم است بگم cms ما وردپرس است، در بخش crawl error و بخش not found آمده و URL های محصولات ما را دوبار تکرار کرده و اعلام کرده که خطای ۴۰۴ داره به عنوان مثال.
  http://www.site.com/product/kalaye-586/kalaye-586
  و طبیعتا وقتی میاد دوبار این محصول رو در URL میاره ۴۰۴ میشه.

  ممنون می شم کمک کنید

  1. یا در نقشه سایت یا لینک داخلی یا بک لینک شما، آدرس اشتباه داده شده.منبعش رو پیدا کنید و حذف کنید.اگر پیدا نشد، همه این مدل URL ها رو ریدایرکت ۳۰۱ کنید به آدرس درست خودشون.

  1. نمیشه.فقط میتونید بطور موقت از قسمت remove links ، ایندکس ها رو بصورت دستی حذف کنید.تنها راه دایمی بستن دسترسی گوگل به سایت، اینه که یا مشاهده محتوا،نیازمند لاگین باشه یا از متاتگ noindex یا از فایل robots استفاده کنید که همه اینها نیازمند دسترسی به خود سایت هست و از سرچ کنسول، امکان پذیر نیست.

 53. سلام و تشکر مخصوص از بابت مطالب مفیدتون
  بنده یه مشکلی با سایتم دارم ممنون میشم اگر راهنمایی کنید
  وقتی سایت روتوی گوگل بصورت site:……ir میزنم تقریبا تمامی صفحات و پست ها رو میاره اما وقتی همون مطالب رو تو گوگل سرچ میکنم متاسفانه خبری از سایت من تو نتایح نیست !!! 🙁

  1. اگر از نظر موتورهای جستجو مقاله شما ناب و بدون مشکل باشد در نتایج به خوبی ظاهر خوهد شد . ولی عوامل بسیار زیادی دارند که در این رابطه مطلب در سایت زیاد نوشته شده است

 54. سلام و تشکر بابت مقالات خوبتون
  من در قسمت Structured Data وبمستر خطای missing : aurthor‌ رو دارم . چطور باید برطرفش کنم و اینکه این خطا چقدر اهمیت داره؟

  1. ضرری نداره ولی سودش رو از دست میدید.طبق راهنمای STRUCTURED DATA ها از خود گوگل و سایت schema.org اقدام کنید و البته اگر صفحه شما مطلبی هست که نویسنده داره باید از میکرودیتا مرتبط با مقاله و نویسندش و تاریخش و… استفاده کنید.

 55. درود بر شما به تازگی سایتی رو راه اندازی کردم …لازمه بپرسم که ایا هم اکنون امکان ثبت سایت توسط ای پی ایران در گوگل انالیز وجود داره یا خیر ؟در هر صورت ممنون میشم راهنمایی های ازم رو بفرماید

  1. بله امکانش هست.فقط دسترسی به پنل ادمینش و هر کاری که داخل پنل هست، با آی پی ایران نمیشه واردش شد.ولی آمار ها کاملا با بازدید های از سمت ایران، شمارش میشه و مشکلی نیست.

 56. من الان یک مشکل که دارم اینه که بازدید های گوگل من توسط افزونه های وردپرس شمارش نمیشه!! آیا شما میتونید بگید دلیلش چیه؟ آیا کد نویسی قالب اختلال ایجاد میکنه؟

 57. درود
  بنده سایتم روزانه حدود ۵۰۰ ورودی گوگل داره ولی تو وبسمتر تولزم نوشته ۰ و تغییر نمیکنه مشکل کجاس؟

 58. سلام وقت بخیر
  من امروز سایتم رو به موتور جستجو معرفی کردم یعنی قبلا اجازه ایندکس نداده بودم توی وردپرس و همین امرو هم نقشه سایت رو معرفی کردم به گوگل وبمستر تولز اما کنار pending یه خطا داده.ممکنه مربوط به ایندکس نشده باشه و بعدا برطرف شه خودش؟ کنار مثال خطاش اینو نوشته :
  URL restricted by robots.txt

 59. سلام
  سایت hamzenezhad.com رو نمیتونم با gtmetrix اسکن کنم
  میگه متا رفرش فعاله
  ولی اصلا نمیدونم چی هست و از کجا باید غیر فعالش کنم

  سایت روی ورد پرس هست و این مشکل رو پیدا کرده
  yoast هم ارور داده میگه
  صفحه اصلی شما نمیتواند برای موتور های جستجو ایندکس(ترتیب بندی) شود. این برای سئو بسیار بد است و باید درست شود.

  چیکار باید بکنم ؟

 60. سلام خسته نباشید . توی سرچ کنسول سایتم قسمت crawl error از feed هام خطا میگیره خطای ۴۰۴ دلیلش چیه و چطور میتونم برطرفش کنم. ممنون

 61. سلام از سه روز پیش بک لینک های ما توی وب مسترز داره غیب میشه اما هنوز توی سایت ها وجود دارن و وب مسترز تعداد و کلمات کلیدی ورودی رو نشون نمیده، در حالی که تو انالاتیک کاملا مشخصه،
  میشه راهنمایی کنید چرا وبمسترز کار نمی کنه؟
  با تشکر فراوان

 62. سلام سوالی داشتم لطف میکنید جواب بدید.
  زمان اپدیت شدن وبمستر میانگین چند روز است معمولا سایت من هر سه روز یکبار امار هاش مثلا سرچ انالیز اپدیت میشود ایا میشود این زمان را کمتر کرد مثلا یک روز عقب تر باشد ؟
  تشکر

 63. سلام خسته نباشین من سه سایت با php نوشتم اما تو وب مستر این ارور رو میده
  Verification failed for http://www.drkatrin.ir/ind/ind/1/ using the HTML file method (less than a minute ago). Your verification file has the wrong content. Are you using the verification file that was downloaded from this site
  حتی تو روت اصلی پوشه ind/ind/1رو ساختم و فایل رو اونجا اپلود کردم

 64. با عرض سلام خدمت شما
  من سایتی با وردپرس سه سال پیش درست کردم و در وبمستر به ثبت رسید و کلیه گزارشات مبنی بر ترافیک سایت تعداد کلیک و لینک های گوگل همچی کامل بود ولی چند وقتیه دیگه هیچ گزارشی نمیده و کلا در مورد ایندکس استاتیت هم صفره و کلیلک های سایت صفر و هیچ گزارشی ندارم .
  گوگل انالیکتیک هم اوکی کردم . کد robot txt هم تغییر دادم ولی درست نشد
  میشه راهنمایی کنید ایراد از کجا هست .

 65. سلام من تو نقشه سایتم قسمت news-sitmap.xml خطای زیر رو دارم این خطا چیه

  Unknown news site
  ممنون میشم پاسخ بدید از افزونه یوآس سئو استفاده می کنم
  ضمناً من وقتی میخاستم آدرس نقشه سایتم رو ثبت کنم گوگل هشدار url blocked by robot.txt رو میداد امام امروز که ثبت کردم چنین اروری مشاهده نمیکنم یعنی حل شده؟ توروخدا جواب بدین ۶ جا پیام دادم هیشکی جواب نداده

  1. فایل و ادرس نقشه سایتتون رو باید ارسال کنید تا بتونم بگم ارورش برای چیه.درباره اینکه حل شده یا نه خودتون وارد فایل robots.txt بشید ببینید چیزی بلاک هست یا نه.سوال سختی نیست که انقد نگرانتون کرده.یه چک کردن سادست.

   1. نقشه سایتم رو ثبت کردم اینه دیگه sitemap_index.xml
    فقط فایلش رو چجوری گیربیارم
    درمورد جواب دوم هم وقتی اون ارور رو میداد تو فایل robot.txt هیچ چیزی بلاک نوشته نشده بده از اولش فایل روبوتم اینجوری بود
    User-agent: *
    Disallow: /wp-admin/
    Allow: /wp-admin/admin-ajax.php

 66. سلام
  هم چنین قسمت html improvement دارای مشکلاتیه و بعضی مواقع دو صفحه یکسان که یکیشون به دیگری ریدایرکت میشه را دارای متادیسکریپشن و تایتل تکراری میگیره و خیلی صفحات دیگه که متا دیشکرپیشن و تایتل تکراری ندارند یا داشتند و مشکلشون حل شده
  کلا این قسمت خطاها را دیر حذف میکنه

 67. سلام خسته نباشید.
  چند روزی هستش که داخل کنسول گوگل یه مشکلی پیدا کردم. تا ۱۰ روز پیش زمانی که سایت بنده با کلمه کلیدی جستجو میشد و روی سایت کلیک میکردن تعداد کلیک ها رو بهم نشون میداد اما الان کلا همش شده صفر در صورتی که در طول روز بیش از ۵۰۰ تا ورودی با کلمه های کلیدی مختلف از گوگل دارم اما کامل صفر نشون میده حتی خودم هم که کلیک میکنم نشون نمیده در صورتی که این اطلاعات از جمله Position خیلی واسم مهمه، توی این مدت نه دست به چیزی زدم نه چیزی رو تغییر دادم.سایت هم به کنسول وصله. به نظر شما چرا ورودی از گوگل دارم اما تعداد Click و CTR و بقیه رو نشون نمیده؟ البته اینم بگم که سایتم نه ارور داره نه اسپم شده نه جریمه. کاملا داخل کنسول تیک سبز داره.
  ممنون از شما

   1. خیر، بازدیدها کاملا Organic هستن و از طرف گوگل میان، حتی داخل گوگل آنالیتیک بهم میگه که افراد دارن از طریق organic search وارد سایت شما میشن و کلمه کلیدی رو به صورت Not Provided نشون میده که این یعنی دقیقا ترافیک ورودی افراد واقعی هستن و ورودی فیک نیستش اما داخل کنسول گوگل هیچ کلیکی نشون داده نمیشه و همش تعداد کلیک صفر هستش واسه همین Position رو نمیتونم ببینم و سایت رو درست نمیتونم رهبری کنم که لینک اول گوگل بشه

    1. اکی از طرف گوگل هم بیان باز میتونه غیر طبیعی باشه.اگه از سیستم های بازدید که حتی با کاربر کار میکنن و کاربر واقعی کلیک میکنن میتونه این اتفاق بیفته اگه به طریقی به خاطر ضعف سیستم بازدید، لو بره که ورودی ها ساختگی هستن.حتی اگه انالایتیکس نشون بده.فیک معنیش این نیست که ورودی از گوگل نیست و کاربرا واقعی نیستن! فیک معنیش اینه که این بازدید گوگلی از نظر گوگل، فیک محسوب شده.ربطی هم به انالایتیکس نداره.چون اون فقط آمارگیر هست و بازدید رو میندازه.اگر همچنان میگید به هیچ وجه از هیچ سیستم بازدیدی که حتی طبیعی هم براتون داره بازدید گوگلی میاره، استفاده نمی کنید، من اطلاعی ندارم و نمیدونم.اگر بعدا ایرادش رو متوجه شدید به من هم بگید.

 68. سلام وقتتون بخیر ممنون از اطلاعات خوبتون . وبمستر گوگل سایت من تو قسمتSEARCH trafficسربرگ International Targeting همش این ارور رو میده ۶Hreflang Tags with Errors باید چیکارش کنم؟

 69. با سلام وقتتون بخیر
  من توی گوگل وبسمتر هم بدون www هم با اون وریفای کردمش و کلا تمامی domain name ما به بدون www ریدایرکت شده است.
  الان چن روزیه رنک الکسا و بازدیدمون ضعیف شده
  در ضمن گواهی ssl هم به تازگی خریداری شده
  در کل نمیدونم اصلا الان درست بوده این کاری که کردیم یا نه،ممنون میشم منو راهنمایی کنید.
  برای سئو سایتم چی کار باید کنم در خصوص دامنه.

 70. با سلام و عرض ادب و احترام
  آقا هر چی میچرخم یکی پیدا نشد یه نگاهی به این سایت ما بندازه و یه راه حلی پیش پای ما بزاره یه چندتا توضیح بدم.
  اول اینکه سن دامنه ی من تقریبا ۳ سالی داره. دوم اینکه من رتبه ی الکسا از ۹۵هزار به ۹ هزار رسیده ولی نمیدونم چرا ورودیام از گوگل کم شدن میتونید توی الکسا چک کنید رتبه رو delta-music.ir
  و دوم اینکه حدودا ۴الی ۵ ماهی میشه قالب من ریسپانسیو شده ولی هنوزم زیر نتایج جستجو Your page is not mobile-friendly نشون میده.
  سوم اینکه زیر مجموعه ی نقشه ی سایت sitemap-tax-post_tag.xml ارور میده
  ویکی دیگه که خیلی دوست دارم سایت سئو روز ازش عقب نمونه آموزش گام به گام گوگل وبمستر جدید هستش و یکی از مسائل دیگه ی سایت من مرتبط هست با یکی از گزینه های همین ابزار گوگل وبمستر که توی این مسیر هست
  Status
  Index coverage
  Excluded
  Alternative page with proper canonical tag
  و یا به عبارتی این مسیر
  Status > Index coverage >(Excluded) Alternative page with proper canonical tag
  یه توضیحی بدم که نزدیک به ۱۲۰۰۰ هزار از آدرس ها حذف شده هستن
  Alternative page with proper canonical tag
  Status: Excluded
  Affected pages
  ۱۱.۵K
  حالا میخواستم از سئو روز کمک بگیرم تا اولین و آخرین سایت سئوی باشه که مراجعه کرده و مراجعه خواهم کرد.
  البته اگر در خواست قاطع نکردم بخاطر شرایط مالیم هست ولی میتونم شرایطی هم پرداخت کنم که فکر نمیکنم واسه شماهم مقدور باشه مثله همه (البته جسارت نباشه)
  ممنون میشم توضیحاتی ارائه بدید.

 71. سلام ممنون بابت سایت جامع و خوبتون .من در قسمت Blocked Resources کنسولم چنین مطلبی رو میبینم https://s10.histats.com که ۱۱۰صفحه از وبسایت منو بلاک کرده البته این مشکل روی Mobile Usability در قسمتی که داخل میرم تا صفحات سازگار با موبایلمو ببینم بازم رد پایی از این این مشکل میبینم که میگه توسط robots.txt بلاک شده الان واقعا گیج شدم و نمیدونم چیکار باید بکنم ممنون میشم راهنماییم کنید .

 72. سوال ۲ : با توجه به اینکه با سی ام اس جوملا کار میکنم :جدیدا برای سایتم صفحات جدید درست کردم
  روزای اول کلیک زیاد خورد. یک ماژول به نام jsite map برای ساخت نقشه سایت نصب کردم
  از اون به بعد دیگه هیچ کلیکی نمیخوره یعنی تعداد کلیک هر مطلب در خود جوملا این رو میگه
  مشکل از کجا میتونه باشه ؟البته این روذکر کنم که آمار وب مستر تولزم خوبه از نظر بازدید
  به نظر شما مشکل از تنظیمات ماژوله ؟
  یا؟

 73. سلام خسته نباشید
  من دو تا از دسته بندی های سایت و سه تا از برچسب های سایت رو از قسمت remove url حذف کردم. ولی بقیه دسته ها و برچسب ها هم تو گوگل ایندکس نمیشن. راهی برای برگشت از این وضعیت نیست؟

   1. برچسب ها درست و اصولی هستند. مقالات روی سایت هم تکراری (کپی) نیست. راه دیگه ای به جز fetch as google نیست که صفحات رو به گوگل معرفی کنم؟!

    1. محتوای تکراری یا duplicate content ربطی به کپی بودن مطالب شما نداره.صرفا به خاطر ایجاد تگ، این مشکل بوجود میاد.شما از اساس کارتون اشتباه هست و اون رو درست و اصولی می دونید و از من راه حل میخواید.در این شرایط من نمیتونم کمکتون کنم.

 74. سلام خسته نباشید. سایت جدیدی رو راه اندازی کردم. تو وب مستر ثبتش کردم. در ابتدا sitemap سایت رو سامبیت کردم اما حواسم نبود که فایل robots رو دستکاری کنم و در زمانی که داشتم ثبت میکردم دسترسی ربات ها بسته شده بود. الان اون مشکل حل شده اما وقتی تو گوگل سایت رو سرچ میکنم تو نتایج جستجو میاره اما توضیحات سایت رو نشون نمیده زیرش. و مینویسه No information is available for this page در صورتی که از طریق افزونه yoast توضیحات رو نوشتم و در سورس کدها هم تگ description وجود داره. علتش چیه؟ و چجوری رفعش کنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

 75. سلام وقت شما بخیر من هر کاری انجام میدم اطلاعات robots.text بعد چند ثانیه به حالت قبلی برمیگرده و نمیتونم ادیت کنم. با پرمیشن های ۶۴۴، ۶۶۶، و۷۵۵ هم امتحان کردم توی وب مستر هم submit میکنم ولی فایده ای نداره و بعد ذخیره دوباره به حالت قبل برمیگرده. ممنون میشم راهنمایی کنید چه کاری باید انجام بدم؟

  1. باید با پشتیبان هاستتون مطرح کنید یا ممکنه جای دیگه ای از کد هاتون، هر بار این فایل رو اتوماتیک میسازه و ریست میشه که باید با طراح سایت صحبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *