هشدار گوگل به سایت های ناسازگار با موبایل

اخطار گوگل به سایت های ناسازگار با موبایل

 

به روز رسانی (اردیبهشت ۹۴):

گوگل رسما اعلام کرد که این هشدار ها را عملی می کند و سازگاری با موبایل، در نتایج جستجوی موبایل گوگل تاثیر تاثیر گذار می شود و اکنون نتایج متفاوتی در جستجوی از نمای موبایل گوگل نسبت به نمای دسکتاپ، مشاهده می شود.

سایت هایی که درصد ورودی موبایل آنها از گوگل، بیشتر بود، زودتر تحت تاثیر این تغییر قرار گرفتند.

همچنین برخی سایت های ایرانی دیگر نیز، هنوز(۱۲ اردیبهشت) کوچکترین افتی در نمای موبایل نداشتند.

توجه:

– سازگاری با نمای موبایل فقط یکی از فاکتور های مهم شده است.سایر فاکتور های سئو، همچنان سرجای خود باقی هستند.صرفا به خاطر سازگاری سایتی با موبایل، دلیل نمی شود که بالاتر از رقبای ناسازگار با موبایل قرار گیرد.سازگاری با موبایل، فقط تاثیر گذار شده است.

– تأثیر رتبه به دلیل سازگاری(یا عدم سازگاری) با موبایل، فقط در نمای موبایل گوگل است.نه نمای Desktop.

 

 


 

اخیرا (تاریخ انتشار پست: ۲۵ اسفند ۹۳) گوگل در وب مستر تولز به کاربرانی که وب سایت هایی دارند که با موبایل سازگاری ندارد، هشدار می دهد و ایمیل ارسال می کند و پیامی که به وب مستر اعلام می کند به شرح زیر است:

Fix mobile usability issues found on “دامنه شما”

To : webmaster of “دامنه شما”

Google systems have tested [تعداد یا بخش زیادی از صفحات شما] pages from your site and found that 100% (یا کمتر) of them have critical mobile usability errors. The errors on these [تعداد یا بخش زیادی از صفحات شما] pages severely affect how mobile users are able to experience your website. These pages will not be seen as mobile-friendly by Google Search, and will therefore be displayed and ranked appropriately for smartphone users.

 

پیام گوگل به فارسی:

صاحب وب سایت “دامنه شما”!

گوگل،  صفحات زیادی از سایت شما را بررسی کرده است که ۱۰۰ درصد (یا کمتر) از آنها مشکلات جدی برای استفاده کاربران موبایل دارد که به شدت در واکنش آنها نسبت به سایت شما، تاثیر گذار است.صفحاتی که بررسی کردیم، با موبایل سازگاری نداشتند که به همان میزان(سازگاری با موبایل) ، نمایش و رتبه بندی سایت شما در نتایج گوگل در نمای موبایل(نه دسکتاپ) تحت تاثیر قرار می گیرد.

گوگل در ادامه، مطابق تصویر زیر، لینک هایی را جهت راهنمایی معرفی کرده است، که در مطالب آینده، مفصلا به آنها می پردازیم.

اخطار گوگل به وب سایت های ناسازگار با موبایل

اما همینجا اندکی دست نگه دارید!

بسیاری از سایت ها، نمای موبایل ندارند اما App مناسبی برای اندروید و ios ارائه داده اند.آیا باز هم باید این سایت ها، در نمای موبایل گوگل، رتبه مناسبی نداشته باشند؟

اگر سایتی واقعا app و نمای موبایل باشد، به راستی لایق نتایج خوب در نمای موبایل نیست؟

بدون شک، سایت هایی که نمای موبایل ندارند، لزوما لایق رتبه پایین نیستند.فرض کنید همین Google Analytics خودمان را بخواهیم با گوشی بررسی کنیم.اصلا می توان با گوشی، با آن کار کرد؟اذیت نمی شویم؟ابزار های زیادی در سطح وب هستند که واقعا، نمای موبایل برای آنها، نمی طلبد! همچنین گوگل نمی تواند تشخیص دهد، که یک سایت، app موبایل دارد یا خیر!

گوگل هم به خوبی این موارد را می داند.اما گوگل طبق معمول، قصد دارد، جهان را همزمان با خود به روز کند و نفع خودش هم این است که کاربرانی که از گوگل جستجو می کنند، بیشتر، سایت های سازگار با موبایل را ببینید و در نهایت از گوگل بیش از پیش خوششان بیاید.خود ما هم یکی از همین کاربران هستیم!

اما سوالات متداول این موضوع:

– اگر این اخطار را بگیریم از نتایج گوگل حذف می شویم؟

خیر! فقط ممکن است کمی در نتایج جستجوی گوگل که در گوشی ها انجام می شود، افت داشته باشید! آن هم نه به زودی! این اخطار ، اخیرا شروع شده است و گوگل، ابتدا به شما فرصت می دهد و می خواهد با این پیام، شما را بیدار کند که به فکر باشید! فکر نکنید ماه دیگر، حتی در نتایج موبایل گوگل افت می کنید! اگر هم افت کنید، دلیل آن این اخطار و این تصمیمات گوگل نیست!

به روز رسانی:

گزارش هایی از وب مستران ایرانی دریافت شد که نشان از افت شدید زودهنگام بود.بررسی که سئوروز انجام داد، این بود که سایت هایی که درصد ورودی بالایی از نمای موبایل داشتند، زودتر تحت تاثیر این تغییر گوگل قرار گرفتند.

همچنین برخی سایت های ایرانی دیگر نیز، هنوز کوچکترین افتی نداشتند.

– گوگل به من این پیام را نداده است در عین حال، سایت من نمای موبایل ندارد.آیا من هم باید به فکر نمای موبایل باشم؟

بله! شما هم به فکر باشید.هشدار به یک سایت را، هشدار به همه سایت های مشابه تلقی کنید.

– اگر به خاطر نداشتن نمای موبایل، از جستجوی موبایلی نتایج گوگل افت کنم، بعد از اصلاح ساختار، و نمای موبایل، آیا به جای قبلی باز می گردم؟

بله گوگل، رتبه و ارزش هر سایت و صفحه را به خوبی می داند.اگر هم به دلیل ناسازگاری با نمای موبایل، در نتایج موبایل گوگل، افت کردید، برای همیشه رتبه شما در نمای موبایل گوگل از بین نمی رود.

 

 

خب حالا راه حل چیست؟

قبل از هر چیز به قسمت Mobile Usability وب مستر تولز خود مراجعه کنید و ببینید سایت شما از نظر سازگاری با موبایل دقیقا چه وضعیتی دارد و چه صفحاتی از سایت شما، با موبایل سازگاری ندارد.

اگر سیستم مدیریت شما، وردپرس و جوملا و دروپال است، خیلی راحت با افزونه ها می توانید در کمتر از یک ساعت، سایت خود را با موبایل سازگار کنید! اگر قالب شما، اختصاصی است، با پرداخت هزینه جزئی به طراح سایت خود، می توانید نمای موبایل سایت خود را ایجاد کنید!افزونه wp-touch یکی از افزونه های معروف وردپرس برای همین منظور است.

اگر سیستم مدیریت محتوای عمومی ندارید و سایت شما اختصاصی با php یا asp.net طراحی شده است، با پرداخت مبلغی ، از طراح سایت خود بخواهید تا نمای موبایل سایتتان را طراحی و پیاده کند.

حتی اگر app موبایل دارید، داشتن نمای موبایل خالی از لطف نیست.بسیاری از کاربران، حوصله ندارند برای هر سایت که در نتایج جستجو ظاهر شده است، یک app روی گوشی خود نصب کنند!خود من شخصا، این چنین هستم!نمی شود به ازای هر جستجو در گوگل، مدام app نصب کنیم! پس یک نمای موبایل داشته باشید.یک سایت بدون app موبایل اما با نمای موبایل، می تواند، سایت تکمیلی باشد، اما صرف داشتن app و بدون نمای موبایل، حداقل برای کاربران جدید که از نتایج گوگل وارد می شوند، جالب به نظر نمی رسد.بخصوص برای کاربرانی که از اینترنت همراه ۲G و ۳G و ۴G استفاده می کنند.شما باید برای هر کیلوبایت دانلود این کاربران، احترام قائل باشید!

 

خوشبختانه، به واسطه فناوری و اینترنت، دیگر، ایران، فاصله زیادی با دیگر کشور ها از نظر فناوری و IT (حداقل در این گونه موارد مثل فراگیر شدن استفاده از اینترنت با موبایل) ندارد و همزمان با دنیا، در ایران هم، استفاده از موبایل، بسیار فراگیر شده است.از همین رو گوگل تصمیم گرفته است، وب مستران را به داشتن نمای موبایل، ترغیب کند. وقتی می توانیم، به روز باشیم و گام به گام، با تغییر نیاز و شکل زندگی (البته به سمت بهتر شدن)، تغییر کنیم، چرا نکنیم؟


مطالب دیگر را از دست ندهید!

37 دیدگاه

 1. با سلام و تشکر بابت مقالتون
  به “نظرم” گوگل تو این زمینه جدی تر از اونی هست که شما فکر می کنید.
  “Starting April 21, we will be expanding our use of mobile-friendliness as a ranking signal. This change will affect mobile searches in all languages worldwide and will have a significant impact in our search results.”
  ظاهرا که خود گوگل گفته “تاثیر چشمگیر”ی در نتایج شاهد خواهیم بود.
  تو پست قبل یه سری سوال پرسیدم ولی هتاسفانه پاسخ ندادین.ممنون میشم لطف کنید سوالاتم رو پاسخ بدین.
  دوباره می نویستمشون:
  ۱-کرول ریت که آقا احسان میگن رو از کجا میشه تنظیم کرد؟
  ۲-من از طریق Data Highlighter سعی کردم یه سری از مطالب مشابهم رو تنظیم کنم ولی به نظرم یه سری صفحه هم به صورت اشتباه نشانه گذاری شدن.(۱۹۰۰+ صفحه نشانه گذاری شده ولی نهایتا ۱۵۰ تا از مطالبم مشابه اون پست هایی هست که نشانه گذاری کردم.).میخواستم بدونم اثر بدی داره یا خیر
  یه سوال که به این مطلب مربوط نیست:
  ۳-cohort analysis چیه تو گوگل آنالیز؟(help گوگل رو خوندم ولی نفهمیدم:) )
  ++++
  ۴-می خواستم بدونم بنرهای تبلیغاتی هم بک لینک حساب میشن؟
  با توجه به اینکه اغلب بنرها سایزهای استاندارد دارن گوگل نمی فهمه که اینا تبلیغ هست؟اثر بدی روی سایت ها(تبلیغ دهنده و تبلیغ کننده)داره؟(قبلا خوندم که حتی اگه اطراف لینک ها کلمه “تبلیغات” باشه گوگل میفهمه که این لینک ها تلیغاتی هست!..درسته؟)
  با تشکر

  1. چون جواب سوالات شما در یک یا چند جمله نمیگنجید نمیشد جواب بدم پوزش من رو بپذیرید.مفصلا در اینده بهش میپردازیم.
   لینک هایی که فرمودید از کجا میدونید صد درصد درسته؟اونها هم مثل همه سایتها تحقیقاتی هستند و مطلقا رای درستی ندارند.وگرنه ما هم همونها رو ترجمه میکردیم قرار میدادیم!بله باید جدی بگیریم نمای موبایل رو و در برناممون قرار بدیم.اما هنوز به اون شدتی که گوگل میگه نرسیده و معلوم نیست چقدر طول بکشه.

   چرا فکر میکنید گوگل از تبلیغ بدش میاد؟در مقاله برندینگ دست برتر سئو صراحتا اشاره کردیم تبلیغات خیلی مهم هستند.برعکس٫ گوگل تبلیغات رو دوست داره! چون تبلیغات بنری یکی از شیوه های سالم برندینگ هست.بله لینکای بنر ها هم بک لینک حساب میشه و حتی نوفالو و ریدایرکت اونها هم تاثیر گذار هست و گوگل هم خیلی دوست داره این تبلیغات رو.
   دریاره موردی که احسان جان گفتن بله بهتره روی حداکثر نذارید و واگذار کنید به خود گوگل.اما اگر هم اینکار رو کنید گوگل در طول زمان مجددا بازبینی میکنه و هم قابل تغییره و ضرر جبران ناپذیری در دراز مدت نخواهد داشت.

   1. خیلی ممنون.منتظر مقالاتتون هستم.
    درسته.اون سایت ها هم مثل همه سایت های دیگه مطلقا درست نیستن ولی ظاهرا خود گوگل رسما اعلام کرده که از ۲۱ آوریل(اول اردیبهشت ماه)این مورد رو تاثیر میده(که منجر به تغییرات چشمگیری در نتایج جستجو میشه)
    البته “به نظرم” اولش فقط سایت هایی که خیلی نامناسب باشن افت رتبه داشته باشن
    بازم تشکر

 2. سلام ،ممنون که خیلی زود این موضوع رو بررسی کردید و این مطلب رو منتشر کردید.
  من این پیغام رو دریافت کردم و بعد از کلی تغییرات الان تمام صفحات با پیغام Awesome! This page is mobile-friendly. تایید میشن.
  سوالم اینه که چطور به گوگل بگیم که دوباره صفحات رو برای این مورد بررسی و ارور ها رو حذف کن؟!
  باید منتظر کرول شدن مجدد باشیم و یا خودمون از وبمستر ،کل سایت رو کرول کنیم؟

  ممنون

  1. سلام.یه مقدار سوالتون غلطه.اینکه میگید “چطور به گوگل بگیم ارور ها رو حذف کنن”.چون اروری وجود نداره که بخواد حذف بشه.اون فقط یک پیغام اطلاع رسانی هست.نه ارور.
   گوگل خودش مرتب سایت شما رو crawl می کنه.اگر افت نکرده بودید که هیچ.اگر افت کرده بودید(فقط در نمای موبایل) ، کافیه منتظر باشید و کاری لازم نیست انجام بدید.

 3. سلام
  یه سئوال داشتم اینکه اگه ما ساب دامنه تعریف کنیم و خبر خوان بندازیم داخلش و در سایت اصلی خودمون مطلب بزاریم تاثیر داره یعنی گوگل منفی میده؟
  و اینکه آیا ساب دامنه برای گوگل به صورت جدا محسوب میشه؟
  مثل سرویس های وبلاگ دهی؟

  1. یعنی توی ساب دامین هاتون مطلب آدرس اصلیتون رو بذارید؟برای چی؟کلا هر چی که محتوای تکراری (duplicate content) بشه خوب نیست.چه روی صفحات سایت اصلی.چه روی ساب دامین.چه رو سایت های دیگه.فرض هم کنید اثر منفی نداره.چه اثر مثبتی داره این کار؟جز اینه که در حال تولید مزرعه محتوا هستید؟
   ساب دامین جدا محسوب میشه اما مقداری از اعتبار دامنه رو منتقل می کنه به ساب دامین ها و گوگل هم با توجه به لینک های داخلی، برند شما و … تشخیص میده که این ساب دامین ربطی به دامنه اصلی داره یا نه.
   اما به طور خلاصه، سایت جدا محسوب میشه.

 4. سلام برای من هم همین پیغام اومده ولی رزبلاگ دو تا حالت داره یکی به طور خودکار گوشی منتقل بشه به صفحه ی موبایل در صورت تشخیص بهm/ و این که با کلیک روی موبایل بره داخل حالا میوخاستم بدوم کدوم بهترین ؟ این مدل موبایل بهتره برای گوشی که اتومات بره یا صفحه خود سایت برای گوشی؟
  مرسی

 5. سلام
  چند سوال در ضمینه mod_rewrite دارم
  چطور میتونم ادرس یک صفحه رو طوری تغییر بدم که مثلا بجای
  x.ir/p.php?id=100
  نشون بده
  x.ir/100/موبایل
  بطوریکه اگر کاربر فقط
  x.ir/100
  رو بزنه هم به همون ادرس منتقل بشه و عبارت بعد از
  x.ir/100
  تاثیری روی آدرس نداشته باشه ؟
  آیا این کار رو با نام فایل های عکس هم میشه کرد ؟
  از چه روشی میشه این کار رو به صورت اتوماتیک میشه کرد که احتیاج نباشه به صورت دستس انجام بشه ؟

  1. کار خیلی خوبی می کنید که در پست url ایده آل هم درباره این ساختار کمی نوشتم.
   باید داخل کد این کار رو بکنید.توی دیتابیس برای هر صفحه/پست/دسته یک رشته مبنا قرار بدید و توی routing آدرس ها(url ها) ازشون استفاده کنید.توی asp.net ، php , jsp همگی متفاوت هست.برای دانت نت باید از یک dll که اپن سورس هم هست به نام intelligencia استفاده کنید.
   باید هم خودکار باشه.اگه دونه دونه انجام بشه که اشتباست!
   بله برای عکس و هر url که در سایت شما وجود د اشته باشه میشه.

 6. گوگل وبمستر واقعا راهنماى خوبیه
  البته براى ریسپانسیو کردن سایت هم قوانینى هست که باید اونهارو هم در نظر گرفت

 7. سلام از مطلب خیلی خوبتون ممنون هستم

  من یه سوال از وبمستر دارم البته مربوط به این قسمت نیست ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

  در قسمت html improvment خطاهایی به خاطر توضیحات تکراری بهم میده.

  مشکل اینجاست که قالب موبایل سایتم با قالب اصلی سایت فرق میکنه یعنی تو حالت موبایل یه دنباله لینک به لینک اصلی اضافه میشه ولی محتویات صفحه از جمله توضیحات یکیه

  حالا موندم به گوگل چطور بفهمونم که این دو تا لینک یکی هستند و به توضیحاتشون گیر نده
  حتی اومدم اول و آخر توضیحات تو قالب موبایل یه سری متن اضافه کردم تا یه کم با اون یکی فرق بکنه ولی بازم گیر میده

  میشه راهنماییم کنید

  ممنونم

  1. این کارها رو انجام بدید:
   ۱- برای صفحات نمای موبایل تگ rel=canonical بدید به صفحه متناظر نمای دسکتاپ
   ۲-برای صفحه نمای دستکاپ، تگ rel=alternative بدید به صفحه متناظر نمای موبایل.

   یا یکی از دو کارهای زیر رو انجام بدید اگر نمای موبایل و نمای دسکتاپ، url جداگونه دارند:

   ۱- در فایل robots.txt دستری ربات هایی که user agent موبایل دارند رو برای نمای دسکتاپ ببندید و برعکس.
   ۲-برای صفحه دسکتاپ، اگر user agent ربات مربوط به ربات موبایلی بود،ریدایرکت کنید به صفحه متناظر اون در نمای موبایل و برعکس.

   اگر بعد از گذشت یک هفته از انجام کارهای لازم، همچنان پیغام duplicate content داشتید اهمیت ندید.
   همچنین توصیه می کنم راهنمای خود گوگل رو در این لینک مطالعه کنید.

 8. من از این استفاده کردم برای بالای قالبم

  قالبمو ریسپانسیو ساختم و برای هر نمایشگری یه حالتی داره

  کلا قالبمو و سیستم مدیریت محتوای سایتمو خودم ساختم
  از استفاده صحیح این تگ خبر ندارم
  وقتی خود قالب ریسپانسیو باشه این تگ چطوری باید استفاده بشه؟
  یه سایت دیدم مثل سایت خودم خیلی ریسپانسیوه !!
  از این استفاده کرده

 9. سلام خسته نباشید
  من دیروز در گوگل سایتم را سرچ کردم ۲ صفحه از سایتم این پیام را در گوگل داشت صفحه شما با دستگاه همراه سازگار نیست وبعد از بک ساعت این خطا رفت ولی اممروز صبح که دامنه ی سایتم را در گوگل سرچ کردم باز هم این خطا امده بود در حالی که قالب من کاملا واکنشگرا است لطفا راهنماییم کند.

 10. سلام خسته نباشید
  من ۵ ساعت پیش این کار را کردم و نشان داد که واکنشگراست ولی الان که امتحان کردم این پیام را داد This service is not available from your country من می دونم معنیش چیه ولی چند ساعت پیش این را نمی داد

 11. سلام
  من آن کاری که قبلا گفتید را کردم و در کادور سبز رنگ این پیام را دریافت کردم
  Awesome! This page is mobile-friendly

 12. سلام گوگل بهم این اخطار رو داد و از نتایج حذفم کرد الان چیکار باید بکنم

  Google has detected sneaky redirects for mobile users on your site. This means that mobile users visiting your site are redirected to another page or are shown different content than your desktop users. This creates an unexpected experience for Google Search users and violates our Webmaster Guidelines. Therefore Google has prevented the offending pages from showing in search results. This manual spam action has been applied to %pattern%. To reinstate these pages in search results, remove the spam and file a reconsideration request. After we determine that you have complied with our guidelines, we will remove this manual action.
  Here’s how to fix this problem:
  ۱
  Find the configuration responsible for the sneaky redirects
  Start by reading our guide on detecting sneaky mobile redirects. Sneaky redirects can be caused by code or an ad campaign on your site. Because the redirection can be caused by factors like visiting on specific browsers, devices, locations, or IP ranges, you should visit your site like how a typical user would visit it. For example, visit your site from Google Search using a mobile device.
  Detect sneaky mobile redirects
  ۲
  Remove the configuration causing the cloaking or sneaky redirects
  We’ll discover these changes when we re-crawl your pages and update our index.
  ۳
  Submit a reconsideration request
  Once you fix your site, file for reconsideration to remove this manual action. Include any details or documentation that can help us understand the changes made to your site.

  1. از نظر گوگل شما، ریدایرکت دزدکی برای کاربران موبایل نشون میدید.پاپ آپ هاتون رو حذف کنید.که ظاهرا در فقط در نمای موبایل، گوگل تشخیص داده که پاپ آپ دارید.کلا همه پاپ آپ ها رو بردارید و مجددا به گوگل درخواست تجدید نظر بدید و در متن این رو بنویسید:
   I removed all popups and sneaky redirects and now website has no any redirects or unwanted javascript popups
   و سپس متنظر بمونید.

 13. سلام خسته نباشید
  من هر وقت مطلبی را ارسال می کنم بعد از ایندکس شدن تو گوگل می نویس صفحه شما با دستگاه همراه سازگار نیست ولی با گذشت چند روز دیگر گوگل نمیویسه صفحه شما با دستگاه همراه سازگار نیست، البته تنها در مروگر موزیلا اینطوری هست در موبایل هم نوشته که صفحه شما با دستگاه همراه سازگار است. قالب من کاملا واکنشگرا هست حتی در سایت https://www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly/ میگه صفحات واگنشگرا هست نمی دونم اشکال از کجاست لطفا راهنماییم کنید

 14. سلام آقا خسته نباشید
  من هم مشکل حذف شدن کلی سایت تو گوگل رو پیدا کردم
  کد پاپ رو از روی سایتم برداشتم میخواستم ببینم چطوری میتونم به گوگل پیغام بدم سایت رو دوباره بررسی کنه

  1. اگر Manual Action ندارید، لازم نیست کاری بکنید.مشکل رو برطرف کنید.خودبخود درست میشه.مگر اینکه قبلا Manual Action داشتید و قبل از رفع ایراد، درخواست تجدید نظر داده باشید.

 15. با سلام و خسته نباشید
  در گوگل وبمستر سایتم در بخش Mobile Usability یک ارور داره که بنده می خواستم بپرسم چگونه باید اون ارور را از اون جا پاک کرد یا دروست ؟؟؟؟

  1. من که ارورش رو ندیدم.ولی هر اروری داده، باید داخل سایت خودتون برطرف کنید.یعنی مشکلات عدم سازگاری با موبایلش رو حل کنید.و بعد لازم نیست در Search Console کاری بکنید.فقط باید منتظر باشید که گوگل مجددا صفحات شما رو Crawl کنه.

 16. با عرض سلام و خسته نباشید
  سایت من کاملا واکنشگرا است، حدود ۳ ماه پیش قالبی را در سایت قرار دادم که سازگاری با موبایل را نداشت و در گوگل وبمستر در بخش Mobile Usability یک برگه را خطا داده بود، ولی الان ۲ ماه است که قالبم واکنشگرا است ، ولی اون خطا هنوزم هست و تستم کردم از همه نظر واکنشگرا است . ممنون میشم بنده را راهنمایید کنید.

 17. با سلام و عرض ادب و احترام
  والا خسته شدم انقد توی سایتها چرخیدم و هیشکی نگفت خرت به چند.
  امیدوارم شما این کارو با ما نکنید.
  من هر مطلبی میزارم اولا که اصلا توی نتایج دیده نمیشه و شدیدا اعصابم خورده دوم اینگه توی گوگل وبمستر وقتی سایت مپ رو نگاه میکنم نتایج ایندکس ها خوبه ولی تو ی نتایج خیلی ضعیفه
  و سوم این هست که بعد از انتشار مطلب وقتی به هزار سلام و صلوات پیداش میکنم گزینه ی Your page is not mobile-friendly نشون میده که سازگاری نداره در صورتی که سایتم یه ۲ماهی هست رسپانسیو شده

  1. طبیعتا چنین سوالایی رو نمیشه جواب داد.خیلی کلی هستند.موضوع سایت شما آهنگ هست و خیلی رقابتیه قرار نیست هر مطلبی گذاشتید تو نتایج چند صفحه اول دیده بشه به همین راحتی.ایندکس هم ربطی به رتبه نداره.با ابزار تست سازگاری با موبایل گوگل همون صفحه هایی که میزنه سایت شما موبایل فرندلی نیست تست کنید.اگر مشکل نداشت، باید صبر کنید خود بخود درست میشه و مطمئن بشید که از طریق لینک های داخلی یا نقشه سایت دسترسی داره.اگر مشکل داشتند که دیگه جواب معلومه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *