تأثیر لینک های نوفالو – nofollow

تاثیر بک لینک های nofollow

برویم سر بحث جنجالی تأثیر گذاری لینک نوفالو به شکلی که قبلا تصور نمی کردید!

ممکن است تصور کنید لینک های نوفالو بی تاثیر هستند.اما من با پرسش از شما، این اعتقاد را به چالش می کشم.در پایان این پرسش ها خود شما به این نتیجه می رسید، که لینک های نوفالو مهم هستند:

درست است که بک لینک های نوفالو اعتبار را به طور مستقیم منتقل نمی کنند.اما اکنون اکثر سایت ها، کد های آمده، سیستم های مدیریت محتوا، لینک های خروجی را به طور پیش فرض نوفالو کرده اند.حتی برنامه نویسان و طراحان وب سایت که به طور اختصاصی سایتی طراحی می کنند نیز همین گونه عمل می کنند.با این حساب،اکثر لینک ها به طور پیش فرض نوفالو هستند.آیا فکر می کنید وقتی بیش از ۷۰ درصد لینک های خروجی سایت ها نوفالو است، گوگل که صرف دیدن مشخصه نوفالو، آنها را تاثیر نمی دهد؟

آیا وقتی شما به سایت یا صفحه مفیدی لینک می دهید؟حتما فالو لینک می دهید و دلتان برای رنکینگ آن سایت می سوزد؟

آیا اصلا سایت لینک دهنده، میداند فالو و نوفالو چیست؟

آیا می دانید به این روشی که از حدود سال ۲۰۰۸ میلادی آغاز شده است(نوفالو شدن تدریجی لینک ها) ، اکنون لینک فالو بسیار کم است و اکنون گوگل باید، از بین تمامی بک لینک های نوفالو، سایت ها را رتبه بندی کند؟بدون شک به این نتیجه باید برسید، که گوگل مجبور است لینک های نوفالو را نیز تحلیل کند و در رنکینگ خود تاثیر دهد.مگر می شود از انبوهی از لینک های نوفالو که کمتر از لینک های فالو در سطح وب نیستند، صرف نظر کرد و انها را بی تأثیر خواند؟

آیا امکان ندارد، یک سایت معتبر، صفحه یا سایت دیگری را به صورت طبیعی، به عنوان لینک مفید یا مرجع، به صورت نوفالو لینک کند؟شما جای گوگل باشید، چون صرفا نوفالو است، آن را در رنکینگ، تاثیر نمی دهید؟

آیا می دانید نویسندگان زیادی وجود دارند که کاری به لینک نوفالو و فالو ندارند یا فرق اینها را نمی دانند و در سایت خود ، لینک هایی را معرفی می کنند؟(سایت های خبری، آموزشی و …)

آیا می دانید سایت های معروف و قدرتمند و یا در انجمن های پرسش و پاسخ مثل stackoverflow.com (این سایت صرفا یک مثال است و بیشتر مخصوص برنامه نویسان و توسعه دهنگان است) وقتی لینک مفیدی را معرفی می کنند، به صورت نوفالو است؟در این سایت ها لینک صرفا به خاطر مفید بودن در یک مطلب مرتبط معرفی شده است و طبیعی ترین بک لینک ممکن است؟ پس منطقی است که گوگل صرف نوفالو بودن به آن اهمیت ندهد؟!

آیا می دانید، که اگر تمام بک لینک های شما فالو باشد ، غیر طبیعی است و گوگل متوجه حقه شما می شود؟مگر می شود با توضیحاتی که داده شد، یک سایت فقط بک لینک نوفالو یا اکثرا بک لینک های فالو داشته باشد؟با این توضیحات ، بدون شک متوجه شده اید، که بک لینک های نوفالو، می توانند به تمام بک لینک های فالوی شما معنا و اعتبار ببخشند و آنها را طبیعی جلوه دهند.

آیا می دانید، اکنون گوگل هوشمند تر از آن است که به مشخصه فالو یا نوفالو اهمیت دهد؟آیا می دانید اکنون خود گوگل با توجه به موقعیت و جایگاه لینک خروجی، محتوای صفحه ای که در آن لینک وجود دارد و صفحه ای که لینک به آن اشاره می کند و … ، برای تاثیر لینک ها تصمیم گیری می کند؟

آیا می دانید سایت هایی که تبلیغات گسترده محیطی، تلویزیونی، اینترنتی می کنند، اکثر لینک هایی که دریافت می کنند نوفالو است و چون برندینگ (دست برتر سئو) قوی دارند، نیازی به link building ندارند؟همین برندینگ آنها که برای آنها لینک طبیعی ایجاد کرده است، شامل لینک های نوفالوی خیلی زیاد است! اما این گونه سایت ها معمولا در رتبه یک نتایج گوگل هستند!

آیا می دانید، بازی به این سادگی هم نیست و گوگل هوشمند تر از آن است که صرف نوفالو بودن لینک، گوگل آن را غیر مهم تلقی کنید و صرف فالو بودن آن ، مهم تلقی کند؟

آیا باز هم اعتقاد دارید بک لینک های نوفالو خوب نیست و بی تاثیر است؟فکر نمی کنم!


مطالب دیگر را از دست ندهید!

39 دیدگاه

 1. من دارم برای کلمه پکیج آماده وب لینک های فقط توفالو میگیرم تا ببینیم برای این عبارت که رقابت کمی داره سایت بالا میاد یا نه. از همین طریق اطلاع میدم نتیجه رو ممنون از مطلب خوب شما.

  1. البته فراموش نکنید.فقط لینک نوفالو خریدن خوب نیست.کلا بک لینک های شما از انواع سایت ها، باید دارای حداقل درصدی از نوفالو باشه.نه اینکه برید فقط لینک های نوفالوی sitewide بخرید و نتیجه بگیرید که البته بی تاثیر هم نیست.

  1. هر چیزی زیادش بده و کمش هم کافی نیست و تشخیص اینکه کم چقدره و زیاد چقدر خودش بحث مفصلیه..بستگی هم داره به عنوان لینک ها، سایت های لینک دهنده، زمان گرفتن بک لینک ها و در کنارش، تطبیق با سایر فاکتور ها

  1. نوشتن درباره قومی که شما در سایتتون می نویسید فقط تبلیغشون هست و بهشون قدرت میده.

 2. اطلاعات مفیدی بود – من فکر میکردم لینک های نو فالو کاملا بی اعتبار هستند

 3. سلام…ممنون از مقاله خوبتون….
  فقط یه سوال لینک های نوفالو هم میتونه بطور عکس نتیجه منفی بزاره ؟؟؟
  ۲.بیشتر روی لینک های نوفالو کار کنیم یا فالو ؟؟؟

  ممنون

  1. همه چی کنار هم خوبه.توصیه می کنم در لینک بیلدینگ کاری به فالو و نوفالو بودن نداشته باشید.گاهی یک درصد نوفالو خوبه گاهی ۷۰ درصد نوفالو.بله در شرایط خاصی می تونه تاثیر بد بذاره.اما به طور کلی گوگل به این سمت پیش میره که لینک های بد رو اثر منفی نده بلکه بی اثر کنه.

 4. سلام جناب طاووسی، خیلی از مطالب مفیدتون ممنونم، از طرز فکر شما در مورد سئو خیلی لذت می برم و یه جورایی خودمم مثل شما فکر می کنم.

  یه سوالی چند وقته ذهنمو مشغول کرده؛ بک لینک هایی که خریداری میشه معمولا در قسمت ساید بار سایت ها قرار داره و توی همه صفحات سایت تکرار میشه و به تعداد صفحات ایندکس شده اون سایت لینک برای سایت هدف ثبت میشه. حالا سوال اینجاست که این همه لینک فالوی یکجا توسط گوگل اسپم شناخته نمیشه؟ من خودم تا حالا چند بار به این صورت لینک خریدم و نتیجه خوبی هم گرفتم و موارد مشابه هم زیاد دیدم. اکثر سایتای رقیبو که آنالیز کردم لینکاشون بالای چند هزار تاست که مشخصا به همین روش به دست اومده و تنها نکته مثبتشون تعداد بک لینکاشون بوده.
  نظر شما در این مورد چیه؟ خریدن لینک به صورت تکی مثلا در ریپورتاژ بهتر نیست؟
  فقط لطفا نگید که خریدن لینک کار بدیه 🙂

  1. درود حمیدرضا جان.همونطور که متوجه شدی، من هیچ وقت فرمول قطعی عمومی صادر نکردم.نه گفتم خرید بک لینک بد هست.نه گفتم خوب هست.من خودم میخرم و کمتر کسی اندازه من بک لینک خریده تو عمرش. اگر قرار باشه نسخه بپیچم بگم نخرید، قبلش خودم رو غرق در خرید لینک در حالت ها و شرایط و زمان های مختلف می کنم بعد نسخه می پیچم.ملاک من قوانین گوگل نیست که میگه لینک نخر.توی پست پرستش گوگل و قوانین نانوشته گوگل هم در این باره توضیح دادم.ملاک من نتیجست.هر چیزی جواب میده و نتیجش پایداره خوبه.همون رو من تایید می کنم.در دنیای وسیع سئو انقدر روش هست که هر کس برای خودش روش هایی پیدا کرده که دیگری نداره و کسی که با استناد به قوانین گوگل یا آموزش سایت ها، بدون توجه به نتیجه و میدان عمل، روشی رو زیر سوال ببره، فقط خودش رو گول زده.در عین حال هم برای حفظ رتبه در دراز مدت باید تلاش کرد که خیلی هم دور از قوانین گوگل نباشه.
   لینک های sitewide متنی زیاد به طور کلی غیر طبیعی هست.اما معنیش این نیست که حتما ضرر داره.درباره سوالت، بستگی داره به خیلی چیز ها مثل anchor text بک لینک ها، خود صفحات و سایت های بک لینک ها (منظورم ارتباط محتوایی نیست فقط) و کلیشه هست اگر نسخه بپیچم بگم چی بهتره.

 5. با سلام و عرض ادب
  خواستم تشکر کنم بابت مطالب خوب شما

  لطفا به این رویه ادامه بدید و بیشتر مطالب بذارید.

  تشکر

 6. راجع به این پستتون که خوندم حرفی برای گفتن ندارم چون مطلبتون حرف نداره هر کسی ندونه من می دونم در این زمینه فوق فوق تخصص دارین !!! عالی بود .

 7. کاملا به تجربه همین مطلب شما رو دیدم.وقعا مطلب مفید و جدید بود.خیلی جالبه.استدلال های بسیار منطقی مطرح کردید و کاملا صحبت شما با منطق مطابقت داره.
  یک دنیا سپاس

 8. سلام . وقت بخیر
  تعداد لینک های فالو و یا نوفالو در یک صفحه مقاله، حداکثر چند تا می توته باشه؟
  و آیا گوگل به تعداد لینک فالو یا نوفالو در یک صفحه، اشاره ای کرده و مطلبی در این مورد داره؟
  ممنون میشم زودتر جواب بدید

  1. لینک های خروجی،طبیعی و به جا باشه با فرض اینکه شما چیزی از سئو نمیدونید، برای کاربر چه لینک هایی قرار میدید؟تعداد خاصی وجود نداره.

 9. سلام وقت بخیر. می خواستم بدونم سایت های خبری به خصوص سایت هایی که کپی می کنند و یا ترجمه می کنند خبرهارو.

  در انتهای مطلب لینک منبع رو میزارن!

  این باید فالو باشه یا نو فالو؟ از کجا بفهمیم فالو هست یا نوفالو؟

  اگر بخواهیم نوفالو کنیم چه کاری باید انجام بدیم.

  و اینکه خیلی از سایت ها مثلا لینک دانلود بازی یا برنامه رو از اپ استور و پلی استور می دهند. اونها باید چه کاری انجام بدن؟

 10. سلام .روز بخیر. ممنون از مطالب فوق العاده تون
  لینک شبکه های اجتماعی مثل گوگل پلاس، فیس بوک و … که در سایت قرار میدیم باید فالو باشه یا نوفالو؟
  لطفا دلیل هر کدوم رو هم توضیح بدید

 11. جدایی از همه این نکات مفید، لینکهای نوفالو حداقل باعث آشنایی مخاطب با وبسایتهای نوپا و جوان میشه. خدا را چه دیدی شاید طرف با یک لینک نوفالو وارد سایت شما شد و عاشق دیزاین و محتواش شد و دفعات بعد با آدرس مستقیم وارد سایت شما بشه یا مشترک RSS سایتتون بشه.

 12. سلام اگر تو سایت در داخل متن یک لینک نوفالو به سایت خودمون داشته باشیم و این لینک فالو بشه اما کلمه کلیدیش تغییر نکنه آیا برای سایت ضرر داره ممنون.

  1. خیلی بستگی به لینک هایی که میگیرید داره.به درصدش توجه نکنید.به سایر فاکتور های بک لینک توجه کنید.طبیعتا وقتی همه بک لینک هاتون پولی هستند و ازینهایی که توی سایدبار یا فوتر سایت ها قرار میگیرن، درصد نوفالو ها هر چقدر باشه، جواب نمی گیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *