لینک نوفالو – Nofollow

لینک های نوفالو nofollow

لینک های نوفالو و فالو  (  Follow  –   Nofollow  )

لینک فالو یعنی یک لینک عادی.یعنی پیوند از یک سایت به سایت دیگر.اگر مقاله آموزش پایه html را نخواندید و همچنین اگر آموزش link building چیست را نخوانده اید، ابتدا آنها را بخوانید و سپس این آموزش را مطالعه کنید.

 

لینک فالو در ساختار html  مانند زیر است (معمولا به شکل اول.اما گاها از شکل های دوم و سوم هم استفاده می شود)

<a href=”https://example.com” >عنوان لینک</a>

<a href=”http://example.com” rel=”dofollow” >عنوان لینک</a>

<a href=”http://example.com” rel=”follow” >عنوان لینک</a>

 

لینک نوفالو در ساختار html مانند زیر است:

<a href=”http://example.com” rel=”nofollow” >عنوان لینک</a>

 

حالا تفاوت این دو لینک در سئو چیست؟

نظرات مختلف زیادی در این باره وجود دارد.درباره این لینک ها بدون شک با نظرات زیادی روبرو شده اید که به صورت کلی و عمومی می توان به این شکل تعریف کرد:

 

لینک های فالو اعتبار را منتقل می کنند.وقتی سایت یک به سایت دو لینک فالو می دهد به این معنی است که سایت یک سایت دو را تایید کرده است.اما لینک نوفالو به این معنی است، که سایت یک ، سایت دو را مفید دانسته یا بهر دلیلی لینک داده است، اما آن را تایید نمی کند، و واگذاری اعتبار را به موتورهای جستجو واگذار می کند.از طرفی لینک های نوفالو از نظر گوگل قانونی و مجاز است و هیچ مشکلی برای رتبه سایت شما بوجود نمی آورد.زیرا گوگل صراحتا اشاره کرده است که لینک های nofollow ، پیج رنک گوگل را منتقل نمی کنند.

توجه داشته باشید، نوفالو بودن لینکی، به معنی این نیست، که ربات ها اجازه بررسی آن را نداشته باشند.

اما کار به همینجا هم ختم نمی شود.لینک های فالو و نوفالو بحثی داغ در سئو است که اختلاف نظر های زیادی در این باره وجود دارد.در صورتی که فکر می کنید آمادگی دارید می توانید آموزش تاثیر گذاری های لینک های نوفالو را مطالعه نمایید.


مطالب دیگر را از دست ندهید!

8 دیدگاه

 1. سلام خسته نباشید
  میخواستم بپرسم که وقتی یه مطلب دو موضوعه میذاریم تو سایت، مطلب هم تو صفحه موضوع ۱ هست و هم تو صفحه موضوع ۲. و اینکه موضوع ۲ برای هر مطلبی که تو موضوع ۱ هست متفاوته و صفحات موضوع ۱ و ۲ کاملا عین هم نیستن.
  آیا این duplicate content حساب میشه ؟ با نوفالو کردن صفحه موضوع ۲ حل میشه یا نوفالو کردن لینک داخلی اشتباهه ؟

  1. چیزی که من متوجه شدم اینه که صفحه ای هست که تجمیع موضوع یک و دو هست ولی عینا ادغام محتوای یک و دو نیست.این چیزی هست که خیلی وقت ها به ناچار در سایت ها وجود داره و معمولا مشکل duplicate content به وجود نمیاد.ولی احتمال اینکه، گوگل صفحه دیگه رو بیاره بالا(بر خلاف خواست شما) خیلی میره بالا یا باعث میشه گوگل یا یک کیورد دو تا لینک رو بالا بیاره و معمولا وقتی دو تا لینک با یه کیورد بالا میاد، رتبه کمتری میگیره.(عقب تر و بدتر رتبه میگیره در عوض دو تا لینک بالا میاد). با فالو نوفالو کردنم حل نمیشه.باید ریدایرکت کنید و یکی رو حذف کنید.تا میتونید چنین شرایطی رو بوجود نیارید.اگر هم در صفحه اول این اتفاق بیفته(چون نمیشه ریدایرکتش کرد) به دردسر می افتید.

 2. سلام
  من تو سرویس های مختلف وبلاگ به سایتم لینک دادم ولی با گذشت چند ماه تو بک لنک ها نشون داده نمیشن اگر اینها لینک نوفالو هستن آیا راهی وجود داره که لینک های نوفالو سرویس های مختلف وبلاگ و به لینک فالو تغییر داد ؟
  سوال دیگه اینکه من قبلا خیلی این کار و انجام داده بودم و همیشه بک لینک تو آمار الکسا ثبت میشد آیا اخیرا وبلاگ ها این امکان و در نظر گرفتن؟
  ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *