مفهوم Reputation و Popularity

reputation و محبوبیت

Reputation به معنای چرخش و تداوم ارتباطات است که در سئو مواردی که منجر به افزایش reputation یک سایت می شود، بک لینک ها و متنهای مرتبط در سایت های دیگر، و محبوبیت و اشتراک گذاری سایت شما در شبکه های اجتماعی است. هرچقدر reputation یک سایت بالاتر رود، popularity یعنی همان محبوبیت آن هم بالا می رود.به طور خلاصه هر گونه ارجاعی که از طریق لینک، متن، تصویر، شبکه های اجتماعی و … به سایت شما داده شود، reputation محسوب می شود.به زبان ساده reputation در وب، همان بازار اینترنتی و ارتباطات شماست که هر جقدر قوی تر شود، بقا و عمر تجارت شما در اینترنت و درآمد و سود شما نیز افزایش می یابد. reputation به این معنی نیست که بروید و در ۵۰۰۰ سایت لینک خود را بگذارید و بگویید خوب reputation من بالا رفته است!

آیا اگر شما در صفحه فیسبوک خود ۴۰۰۰ دوست Add کرده اید و هیچ ارتباطی هم با آنها ندارید و آنها هم شما را نمیشناسند منطقی است که تصور کنید ارتباطات خیلی قوی دارید؟ reputation هم باید واقعی باشد.موتور های جستجو به خصوص گوگل به خوبی واقعی بودن reputation یک سایت را تشخیص می دهند.

reputation ارتباط مستقیمی با برند سازی و سئو دارد و این دو منجر به افزایش reputation سایت شما می شوندکه در مقاله برندینگ دست برتر سئو، به آن پرداخته شده است.


مطالب دیگر را از دست ندهید!

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *