SEM – بازاریابی از طریق موتور های جستجو

بازاریابی از طریق موتورهای جستجو - SEM

SEM مخفف Search Engine Marketing می باشد و به معنی بازاریابی از طریق موتور های جستجو می باشد.

تصور نکنید SEM یک واژه خیلی خاص و حرفه ای است.موضوعی ساده است.شما برای اینکه بخواهید بازار کار بیشتری جذب کنید چه کار می کنید؟ اگر کار شما در گوگل جستجو خور خوبی داشته باشد، طبیعتا تلاش می کنید که بخشی از بازار خود را از طریق موتورهای جستجو بدست بیاورید.

هرگونه تلاشی که برای جذب مشتری از طریق موتور های جستجو انجام دهید بازاریابی از طریق موتور های جستجو نامیده می شود.استفاده از تبلیغات کلیکی گوگل، و یا بهینه سازی سایت و ارتقا رتبه آن در گوگل (خود سئو و بهینه سازی سایت) ، بازاریابی از طریق موتور های جستجو است.


مطالب دیگر را از دست ندهید!

6 دیدگاه

    1. بعد از گوگل ask و بعد bing یاهو.ولی جمع اینها به علاوه بقیه موتور های جستجوی درجه چندم به ۱۰ درصد نمیرسه.و رشد توی گوگل منجر به رشد در بقیه بخصوص در ask میشه.من شخصا اصلا به بقیه اهمیت نمی دم و به صرفه نیست.

        1. گوگل دارای مدیران بسیار روشنفکر و اندیشه محوری هست.اگر یادتون باشه قبل از اینکه smart phone ها همه گیر بشه، گوگل، اندروید رو از آن خودش کرد و در گوشی های دنیا جا گرفت.از همون طریق، google play ، به سایت فروشگاهی واسط بسیار بسیار موفقی تبدیل شد که اینها فقط چند نمونه کوچک هستند.با توجه به اندیشه محور و به روز بودن گوگل و تلاش و هزینه های قابل تحسینی که میکنه، احتمال پیشی گرفتن رقیبان گوگل، از نظر من خیلی خیلی ضعیف هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *