دروغ های سئو

بسیار دیده می شود که اشخاص و شرکتهای بی اطلاع، یا از قصد و یا از سر نا اگاهی چنین حرف هایی را به مشتریان می زنند و چنین عبارت هایی را بکار می برند.هر بار اینها را مشاهده کردید از آنجا فرار کنید!دروغ های سئو و علت دروغ بودن هر کدام را با منطقی روشن برای شما نوشتم:

دکترای سئو!

سئو علم نیست، چیزی نیست که در دانشگاه ها تدریس شود.خود کارمندان گوگل هم به طور کامل الگوریتم های گوگل را نمی دانند.چیزی نیست که کسی درس بخواند و سپس مدرک آن را بگیرد! آن هم از نوع دانشگاهی! دروسی که برای سئو در کل دنیا ارائه می شود، تنها اصول پایه سئوست و مواردی است که توسط تجربه مدرس به دست آمده است امکان خطا و اشتباه در آن وجود دارد.لذا با شنیدن دکترای سئو، نیشخندی بزنید و آن شخص، شرکت، و سایت را ترک کنید.

 پدر سئو، پیشکسوت سئوی ایران – پیشکسوت سئوی جهان

سئو مدام در حال تغییر است.چرا که نوع اطلاعات در سطح اینترنت تغییر می کند.مردم تغییر می کنند، وب مستران تغییر می کنند، روش های کلاه سیاه کاران تغییر می کند.نیاز کاربران تغییر می کند و در نتیجه الگوریتم و دور انداز های یک موتور جستجوی موفق (گوگل) هم تغییر می کند.

پس چیزی نیست که کسی بخواهد به تجربه خود بنازد! خیلی از سئوکاران قدیمی اکنون در سئوی سایت های جدید نا توانند.و بسیاری از سئوکاران جدید، اکنون از سئوکاران قدیمی قوی تر هستند.سئوکاران جدید نیز ممکن است که سرنوشت سئوکاران قدیمی که اکنون ناتوان شده اند دچار شوند.سئو هیچ پدری ندارد! راه کار هایی است برای افزایش رتبه در موتور جستجو! در آن اشتباه وجود دارد.هیچ چیز مطلق نیست.فاکتور های فراوانی وجود دارد که مدام در حال تغییر هستند.

 با پاپ آپ و کلیک خوردن روی سایتتان، سایت شما را بالا می آوریم!

پاپ اپ و بازدید ها هیچ ربطی به رتبه گوگل ندارند(تاثیر بازدید در ابتدای کار بسیار بسیار ناچیز است).فقط منجر می شود که یک عدد (صرفا یک عدد) که رتبه الکسا نامیده می شود کاهش یابد و شما دلتان را به آن خوش کنید که رتبه شما سه رقمی یا چهار رقمی شده است! کلیک خوردن شما در موتور جستجو نیز ربطی به بالا ماندن و بالا آمدن شما ندارد! به این سادگی ها هم نیست که هر کس کلیک بیشتری بخورد در گوگل بالا بیاید!

متاسفانه من دیده ام که حتی می گویند پاپ آپ منجر به ایجاد بک لینک می شود! (ربطش را شما فهمیدید به من هم بگویید)

 

 رتبه الکسا همه چیز است!

الکسا هیچ چیز نیست! وقتی سایت شما موضوع خاصی است برای مثال درب چوبی، آنتی ویروس یا … .، مگر چند نفر در روز این موضوعات را جستجو می کنند؟ پس چرا انتظار دارید الکسای دو و سه و چهار رقمی بدست بیاورید؟کمی منطقی باشید!به الکسا فقط به صورت دوره ای وقتی روی سئوی سایت خود کار می کنید نگاه کنید.رتبه الکسا هیچ ارتباطی با نتایج و رتبه در گوگل ندارد!

 

 پیج رنک که بالا ورد، رتبه هم افزایش می یابد!

خیر! شاید قبلا این گونه بود.اکنون اینطور نیست! پیج رنک گوگل صرفا نشان از مهم بودن یک سایت است و اینکه گوگل تعداد بیشتری به آن سایت سر بزند.هیچ منطقی وجود ندارد که که سایت با پیج رنک کمتر نتواند بالای سایت پیج رنک بالا تر قرار بگیرد!و دیگر اینکه اگر هم رتبه افزایش یابد با چه عبارتی افزایش می یابد؟!!

 بک لینک تایید شده گوگل! Google Certified Backlink

خودمان را مسخره کرده ایم؟ بک لینک تایید شده یعنی چه؟گوگل آنقدر ساده نیست که بگوید از اینجا بک لینک بگیر من رتبه ات را افزایش می دهم! گوگل اصلا نمی گوید بک لینک ایجاد کن! (منظور این نیست که بک لینک بد است)

من گاهی اوقات دیده ام که نوشته شده است بک لینک دارای گواهی گوگل! قصد کسانی که اینطور صحبت می کنند تنها گول زدن انسان های ساده و تازه از راه رسیده است.

 

فلان شخص یا شرکت با مدیران و کارمندان گوگل ارتباط دارد!

فرض کنید دارند.چه ربطی به اعتبار و دانش دارد؟مگر کارمندان گوگل به شما چیزی غیر از قوانینی که گوگل برای وب مستران وضع کرده اند می گویند؟پس ارتباط هیچ ربطی به دانش و تخصص در سئو ندارد.

 

 برای اینکه در گوگل رشد کنی بک لینک بخر!

مگر به این سادگی هاست؟ هر کس برود بک لینک بخرد و در گوگل بالا بیاید؟یعنی رقابت آن موضوع، محتوا، سایت های لینک دهنده، و موارد مربوط به داخل صفحات on page seo هیچ هستند؟

بارها دیده ام که مشتریان ما بک لینک می خرند و بعد از مدت کوتاهی می گویند که نتیجه نگرفته اند و از ما میخواهند که سایتشان را بالا بیاوریم!

بک لینک خریدن ممکن است در افزایش رتبه (حتی در طولانی مدت) مفید باشد اما نه به این سادگی که صرفا چند سایت پیدا کنید و از آنها با کلمه و عبارتی که دوست دارید، لینک بخرید و نتیجه ببینید!

 

 رتبه یک صفحه اول شما را با کمترین قیمت و زمان تضمین می کنیم!

هر جا که قیمت کم یا قول های محکم و اصرار سئوکار را مشاهده کردید سریعا به  خود بیایید و آنجا را ترک کنید!

یک سئوکار خوب، مسئولانه به مشتری پاسخ می دهد! قول دورغین نمی دهد! زمان کم به مشتری نمی دهد.زود نظر نمی دهد! قیمت او و زمان انجام کار او برای هر موضوعی متفاوت است.شاید یک سایت آنقدر آسان باشد که با چند دقیقه مشاوره رایگان ، خودتان بتوانید به نتایج خوبی برسید! شاید موضوعی پر رقابت و اشباع شده باشد به طوری که حداقل یک سال و ماهانه بالای یک میلیون تومان، نیاز به هزینه داشته باشد تا به سئوی موفقی دست یابد!

 

 بعد از سئو تا ابد بالا می مانید!

اینطور نیست! رقیبان شما بیکار ننشسته اند! رقیبان جدید نیز از راه خواهند رسید! الگوریتم های گوگل نیز تغییر خواهد کرد!وقتی شما بالای سایت دیگری قرار گرفته اید ، سایت دیگری نمی تواند بالای شما قرار بگیرد؟ کدام منطق می تواند ماندگاری رتبه شما را تضمین کند؟ (هر چند سئوی موفق می تواند به طور کلی در ماندگاری رتبه شما موثر باشد اما نمی توان این موضوع را تضمین کرد).نا گفته نامند با برندینگ موفق که بسیار بسیار پرهزینه است( ۹۹.۹۹ درصد سایت های دنیا، نمی توانند هزینه برندینگ موفق را بپردازند)، ممکن است رتبه شما حفظ شود و دیگر نیازی به سئو نداشته باشید.


مطالب دیگر را از دست ندهید!

14 دیدگاه

 1. حالا خنده دار تر از اینها اینه که میگن روزانه n تا بازدید میدیم seo وبت خوب میشه
  و قیمت های زیاد هم میگیرن و مردم هم که میدن تا بره بالا ..
  ممنون مدیریت مطلب مفیدی بود .

 2. با تشکر از مطالب مفیدتان
  چند وقت پیش با یکی از کسانی که ادعا میکرد سئوکار ماهری هست در خصوص اینکه سایتمو در صفحه اول قرار بده صحبت کردم،
  ایشون میگفتن سایت رو صفحه اول میارم و همیشه توی اون صفحه میمونه و فقط ممکنه گاهی خط اول باشه و گاهی خط آخر
  میخواستم بدونم آیا میوتنم به گفته این شخص اعتماد کنم؟

  1. با اطلاعات کمی که دادید نمیشه درباره اون سئوکار قضاوت کرد.ممکنه بتونه.قول دادن کیورد های کم یا بی رقابت، برای صفحه اول گوگل، برای همیشه چیز عجیبی نیست و شدنی هست.حتی کیورد های رقابتی هم به شرط تلاش همیشگی و البته قدرت و دانش اون سئوکار و با مبالغ سنگین(نه دو تومن سه تومن چهار تومن)، میشه قول داد.اما اگر نسخه عموم بپیچیم و افراد خاص و استثنا ها رو در نظر نگیریم، برای کیورد های رقابتی، اکثر سئوکاران شکست می خورند.

 3. مرسی کامل بود،سئو به نظر بنده یه چیزاییش تا کار نکنی متوجه نمیشی فقط میتونم بگم یک سری قوانین از گذشته تا به الان بوده و هستند تا حدودی ساده که همونارو درست و اصولی انجام بدین به نتیجه مطلوب میرسید.ممنون.

 4. آقا محسن جوش نزن این مطالبی ک در وب سایتتون می گذارید خیلی به سئو ایران و خیلی هم به سایت های ایرانی کمک کرده و می کند شما به اندازه کافی برای ایران و ایرانی با این مطالبتون کمک کردی و سطح علمی سئو و رتبه سایت های ایرانی را با آموزش های خوبت بالا بردی … من از طرف همه تشکر می کنم ازت

 5. سلام سایت خیلی خوبی دارین دوتاسوال دارم:
  ۱-بنظرشما بهتره یک سایت جامع باشد یا دو سایت جدا با موضوع های مختلف (مثلا یک سایت دانلود فیلم و یک سایت it و یا هر دو در یک سایت) تاثیرش توی رنک چیه و توی سرعت بالا امدن صفحه
  ۲-تفاوت نسخه های html5و ۴ وxو چیه آیا در رنک ما تاثیری دارند

  1. ۱-اگه انقدر فرق موضوعی دارند و فقط همین دوتاست جدا باشه.
   ۲-فرقی نداره.html 5 کار شما رو راحت تر می کنه برای ظاهر کاربرپسند تر و سازگاری بیشتر با موبایل و … .

    1. سایت خبری،از همه چی میگه، و دسته بندی مختلف داره و مشکلی نیست.اما اگر مثل سایت های خبری، تفریحی، مجله ای ، نیازمندی و … نیست، جدا کنید.چه دو موضوع باشه چه صد موضوع.

 6. مطلب جالبی بود.
  در مورد برندینگ میخواستم سوال کنم.
  برای مثال سایت رایانه کمک بک لینک خاصی نداره (حداقل تا جایی که من میدونم) اما همیشه لینک ۱ هست.آیا بخاطر بحث برندینگه؟
  یه سوال مهم دیگه هم دارم اینه که برای برندینگ باید نام عنوان سایت سرچ بشه یا دقیقا چه اتفاقی بیفته که برندیگ افزایش پیدا کنه؟ تشکر از شما

 7. سلام
  مطلب شما بسیار عالی بود.
  آقای طاوسی من خوده ده ها سایت سیو کار رو امتحان کردم و متوجه شدم بالای نود درصد اونها کلاه بردارن.
  میشه لطفا به معرفی سایتهای برتر در این زمینه بپردازید
  بازهم ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *