نسبت متن به کد در صفحات

نسبت کد به متن در سئو

نسبت متن به کد در صفحات (text to html ration) یکی از موارد مهم بهینه سازی داخل سایت است (on page seo) .

قبل از مطالعه این آموزش، آموزش پایه html را مطالعه کنید.

این نسبت با تغییرات گوگل تغییر می کند و نمی توان استاندارد دقیقی برای آن تعیین کرد.از انجا که اکنون این مقدار کاملا متغیر و نسبی و تا حدودی منسوخ شده است، از ذکر نسبت دقیق خودداری می کنیم.

اما این واقعیت وجود دارد که هر چه کد های بی مورد کمتر باشد بهتر است.تا جای ممکن باید سعی شود که صفحات html دارای کد های غیر ضروری نباشند.

همچنین نکته مهم دیگر این است، اکنون با تغییرات گوگل، بجای درصد و نسبت مناسب، باید به راضی کردن کاربر پرداخت و ساختار و محتوا را به گونه ای قرار داد که برای کاربر رضایت بخش باشد.

اما چه کار کنیم که کدهای غیر ضروری حذف شوند؟

۱- بررسی کنید که صفحات سایت شما دارای کد استاندارد است.مثلا تگ باز شده ای که بسته نشده است نداشته باشد و ایراد دستوری نداشته باشد.

۲- تا می توانید کد غیر مفید را بردارید.برای مثال اگر به جای کد زیر:

<div><span><a href="/example-page" >لینک مثال</a></span><div>

 

شاید بتوانید از کد زیر استفاده کنید و span را حذف کنید.

<div><a href="/example-page" >لینک مثال</a><div>

 

۳- هر گونه فضای خالی اضافی و کامنت ها (کامنت ها در کد html برای نشانه گذاری طراح هستند و توسط مرورگر و کاربر دیده نمی شوند) و هر متن و لینک و عکس غیر ضروری که در کل وجود دارد را حذف کنید.

۴- تا می توانید از table استفاده نکنید.سعی کنید با div جداول خود راب بسازید (به کمک css).

۵- تا می توانید از inline style (تغییر ظاهر تگ ها و اجزا وب در خود صفحه) خودداری کنید و سعی کنید از css در یک فایل جداگانه استفاده کنید.

توجه : عدم رعایت موارد یاد شده، به معنی عدم امکان موفقیت آمیز بودن سئو نیست.همانطور که همیشه گفتیم در سئو هیچ چیز مطلق نیست.اما بهتر است موارد یاد شده را در وب سایت خود رعایت کنید.


مطالب دیگر را از دست ندهید!

3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *