قوانین نانوشته گوگل

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
قوانین نانوشته گوگل
قوانین نانوشته گوگل

 زمان انتشار پست: ۹ اسفند ۹۳(مراجعه به کامنت ها)

قوانین نانوشته گوگل واقعا وجود دارد؟شاید بگویید این قوانین نانوشته از کجا آمده است؟ اگر نانوشته است پس چرا اینجا نوشته شده است؟ از چه منبعی این قوانین استخراج شده است؟

سیاست ما آموزش سئو مبتنی بر عقل و منطق است.همانطور که من بارها گفته ام، در سئو هیچ چیز مطلق نیست.لذا ما هیچ وقت مطلق ها را به خوانندگان و کاربرانمان دیکته نمی کنیم! و نسبی ها را هم مطلق معرفی نمی کنیم!

قوانینی که در این مقاله نوشته شده است، از طریق تجربه، آزمایش و هزینه بدست امده است و مدام در حال تغییر است.اصراری به باور این قوانین نیست اگر تصور می کنید، ما با نوشتن این قوانین و به رایگان انتشار کردن آنها که در طول سالها تجربه و هزینه و ریسک بدست آمده است قصد داریم وقت خود را تلف کنیم!

 • فاکتور های منفی برای سایت های مورد اعتماد گوگل می توانند خنثی شوند یا اثر مثبت داشته باشند.(تراست رنک چیست؟)

 بله! سایتی که مورد اعتماد گوگل باشد، اگر از قوانین گوگل تخطی کند، ممکن است فاکتورهای منفی برای اون اثر عکس بگذارد و مفید باشد و یا بی اثر و خنثی باشد(منفی نباشد).

فرض کنید یک سایت قدیمی و معروف و مورد اعتماد، شروع به خرید بک لینک می کند.این سایت ممکن است(می گویم ممکن است و نمی گویم حتما.چون همیشه تاکید داریم که در سئو هیچ چیز مطلق نیست) ، رشد یابد و خرید بک لینک که از نظر گوگل کاری خلاف قوانین اوست و موجب افت می شود، اثر مثبت داشته باشد! (برای استدلال این مورد مقاله چرا محاسبات ما در سئو غلط در می آید را بخوانید).شما نیز با کمال تعجب می بینید که خرید بک لینک چقدر خوب است و شما نیز برای این کار ترغیب می شوید.

سپس شروع می کنید به تقلید از آن سایت و می بینید نتیجه عکس داد و یا اصلا اثری نداشت! آن وقت است که در گروه کسانی که می گویند بک لینک  خریدن نتیجه عکس  می دهد قرار می گیرید و مدام در پشت زمینه ذهنتان این است، که پس چرا، این کار روی آن سایت جواب داد؟ و همچنان خود را به فراموشی می زنید.حتما مطلب تناقض های سئو را بخوانید.

در سئو روز بخوانید:  114 فاکتور سئو و رتبه بندی گوگل و نکته ها!

علت این نگاه به سئو این است که شما، مانند آن مثل معروفی که چند نفر در تاریکی بخشی از فیل را می بیند و هر کدام یک چیزی می گویند، فقط قسمتی از سئو را دیدید، و تصور کردید کل سئو همان است! حالا رقابت، اشباع بودن موضوعات، تغییرات گوگل را هم در نظر بگیرید! متوجه خواهید شد بازی خیلی پیچیده تر و وسیع تر از آنی بوده است که شما در ذهن خود تصور می کردید و آنها را در چند بک لینک و عنوان، لینک داخلی، تگ ها و محتوا خلاصه می کردید.

 • سایت قدیمی، را نباید خیلی راحت پایین آورد و خیلی راحت تر از بقیه هم باید بالا آورد!

گوگل برای پیشکسوت ها ارزش زیادی قائل است.به همین دلیل است که گاها سایت های قدیمی (در حوزه خودشان) می بینید، که نه محتوا و on page seo قوی دارند نه لینک های قوی.اما بالا هستند و زورشان هم زیاد است!

نا گفته نماند، مطلق نیست و سایت قدیمی هم می تواند به عقب رانده شود.اما خیلی سخت تر!اگر یک سایت تازه تاسیس، با ۲۰ کار منفی حذف شود، یک سایت پیشکسوت ممکن است با ۱۲۰ فاکتور منفی به سرنوشت سایت جدید حذف شده دچار شود و ۵۰ فاکتور مثبتی که در سایت تازه تاسیس، ۵۰ رتبه آن را افزایش می دهد، برای یک سایت پیشکسوت ۵ فاکتور مثبت ممکن است منجر به رشد ۵۰ رتبه ای او شود.

 • من به خاطر وب مسترانم معروف شده ام!

گوگل از اینکه وب مستران و در کل انسان های زیادی برای دستیابی به صدر نتایجش، دست و پا بزنند و تلاش کنند، خوشحال می شود.چرا که موجب قدرت گرفتن او بیش از پیش می شود.پس تا حدودی هم سعی می کند وب مستران و صاحبان وب سایت ها را مجذوب خود نگه دارد.گوگل به خوبی می داند که اگر وب مستران از او نا امید شوند، قدرتش رو به زوال خواهد رفت و بینگ و یاهو خیلی زود می توانند، پیروز رقابت شوند.گوگل به خوبی می داند دلیل موفقیتش این بوده است که وب مستران و صاحبان وب سایت ها به او علاقه مند شده اند.گوگل هم دوست ندارد به آن شدت وب مستران و سئوکاران را از خود براند.گوگل سعی می کند جستجو کننده و وب مستر را همزمان حفظ کند.ولی خب بازی همیشه ساده نمی ماند.پا به پای گوگل باید وارد بازی های سخت شد!(آیا از این زاویه به موضوع نگاه کرده بودید؟)

 • ما در حال هوشمند تر شدنیم در عین حال می دانیم اسپمر ها هم هوشمند تر می شوند

هیچ وقت در طول تاریخ بشر، هیچ چیز به کمال نرسیده است! در دنیای امنیت، همانطور که امنیت اطلاعات ، رشد می کند و قوی می شود، هکر های جدید و  راه های نفوذ هم پدیدار می شوند.شرکت مایکروسافت، یکی از قطب های غیر سورس باز دنیای کامپیوتر و اینترنت و نرم افزار و سیستم عامل، همواره می گوید با من بروز باشید تا ایمن بمانید.مدام برای شما آپدیت های امنیتی لیست می کند( خیلی از ما ایرانیها روی لپ تاپ، ویندوز اورجینال داریم و شما این را به خوبی می دانید) . گوگل می گوید آخرین نسخه کروم را دانلود کن و همواره بروز بمان! فایر فاکس هم همینطور.درب های ضد سرقت و سیستم های ایمنی جدید و پیشرفته، برای سارقان مدرن و باهوش، همیشه ضد سرقت و مدرن نمی ماند!طبیعت خلقت بشر و در نتیجه ساخته های بشر، توسعه و تکامل و وجود ضعف است.مثال ها زیاد است.

در سئو روز بخوانید:  سئو چیست؟

تمام این موارد برای گوگل هم صدق می کند.آیا فکر می کنید گوگل هوشمند می شود و بقیه هوشمند نمی شوند؟آیا روش های جدید برای دور زدن گوگل پدیدار نمی شود؟ کدام شرکت بزرگ جهانی ادعا کرده است که من از بقیه جلو ترم و جلوتر خواهم ماند که شما با اطمینان، گوگل را پرستش می کنید؟(مقاله پرستش گوگل را بخوانید)

 • بسیاری از گزارش های اسپم، توسط رقبا انجام می شود.

بسیار واضح است.گوگل هم مانند من و شما می داند که کسی که گزارش می دهد که سایت x این کار اسپم یا مخالف قوانین گوگل را کرده است، ممکن است رقیب آن سایت باشد.گوگل هم در مقام قضاوت ننشسته است.لذا به صرف گزارش کردن، سایت متخلف، جریمه نمی شود و شاید رشد هم یابد!

 • بسیاری از کارهای کلاه سیاه و سئو منفی توسط رقبا انجام می شود.

گوگل می داند که رقبا، برای پایین بردن رقیبشان شروع به سئوی منفی برای رقیبشان می کنند.برای مثال در یک هفته ۵۰۰۰ لینک در کامنت بلاگ ها با یک عبارت خاص قرار می دهند! اما بسیاری از اوقات این کارها اثر خوب هم دارد و یا بی اثر است! به هیچ وجه منظور این نیست که این کارها موجب افت یا رشد رقیب می شود.صرفا زاویه ای است که شما باید از آن به موضوع نگاه کنید.

 • ما (گوگل) همیشه سعی می کنیم، خیلی الگوریتم خود را باز نکنیم و همیشه همه چیز را در حالت ابهام باقی می گذاریم.

ما سعی می کنیم، به گونه ای عمل کنیم که وب مستران و سئوکاران ، نتوانند ، الگوریتم ما و حساسیت ما را تشخیص دهند تا اسپمر ها اطلاعات کمتری برای به دست آوردن راه حل، برای دور زدن ما داشته باشند.

 • هدف اصلی ما(گوگل) افزایش درآمد و تجارتمان است

گوگل همیشه سعی می کند در راهبرد تجارت خود، همه جوانب را در نظر بگیرد.مثل جذب وب مستران و خیلی موارد دیگر.اما گوگل هم مثل هر تجارت اینترنتی دیگری، یک شرکت است که سود و یا جلوگیری از کاهش سود یا توقف سود، برای او بسیار مهم است.لذا هر زمان که صلاح ببیند، برای رسیدن به سود بیشتر یا پیشگیری از کاهش سود، هر کاری که لازم باشد انجام می دهد و دلش به حال تجارت شما نمی سوزد و به حرف هایی که درباره اش زده خواهد شد، بی تفاوت می شود.لذا پرستش گوگل، کار درستی نیست!

در سئو روز بخوانید:  لینک بیلدینگ نکنید! خودفریبی وب مستر ها و Link Earning

———————————-

امیدوارم با مطالعه این آموزش، حالا با زوایای پنهان سئو که هیچ وقت ، هیچ جا به آن اشاره نشده است (یا من ندیدم) آشنا شده باشید.

 

 

به اشتراک بگذارید
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram

21 دیدگاه دربارهٔ «قوانین نانوشته گوگل»

 1. سئو کلاه سیاه و اسپم هم وجدانن لذت خودشو داره ها خارج از بحث تخصصی 🙂
  مقاله‌ای درباره توسعه سایت‌ها و ابعاد توسعه با در نظر گرفتن قدرت دامنه, داشته باشی ممنون می‌شم

   1. یعنی چه زمانی نیازه که بطور مثال بخش هایی رو به سایت اضافه کنیم
    و تاثیرش بر سئو چیه
    سایت های بزرگ خب بخش های زیادی دارن امکانات زیادی دارن

  1. سلام.اینها که اخیرا بالا اومدن، به روز شدن و یک چیزی بهشون اضافه شده.گاهی اوقات (خیلی کم) هم برای اینکه مطلبی رو بیشتر در معرض دید قرار بدیم میاریم بالا.

   1. با سلام مجدد
    پس لطفا مطالبی که تغییر می کنند یا اضافه می شوند رو به یک طریقی مشخص بفرمایید.
    پ.ن:
    هدف اصلی ما(گوگل) افزایش “دارمد” و تجارتمان است

 2. محسن یچیزی کشف کردم که این pdf هایی که در انتهای مطالب میذاری داپلیکیت میشه یعنی از ارزش مقاله خیلی کم میکنه توی نتایج مشخصه, گاهی هم فقط pdf میمونه و مقاله کلا از نتایج محو میشه
  منم قبلا اینکارو کردم ولی حالا توی سایت جدیدم اینو انجام نمیدم

 3. اقا از بس مطلب خوندم از خستگی گریم گرفت 😐
  ولی یه چیز رو متوجه شدم که کل سئو و بهینه سازی سایت یه طرف – اعتبار سایت و قدیمی بودن اون یه طرف
  نمیدونم خوب متوجه شدم یا ن ولی درک کلی من از چند مطلبی بود که خوندم
  ممنونم ازتون سایت خیلی خوبی دارید

 4. سلام.چطور میتونیم مطالب قدیمی رو ویرایش کنیم که رتبشون بهتر بشه؟ آیا بروز کردن اونا تاثیری داره در رتبشون داره؟

 5. اقا محسن من هم سوال این دوستمون رو دارم

  من کلی از مطالبم رو پس از انتشار اولیه ویرایش کردم. البته لینک – نام و کیوورد اینا رو دست نزدم. فقط اشتباهات تایپی متن رو گرفتم. ویدئو به پایین مطلب اضافه کردم. ایرادات تخصصی در رابطه به موضوع سایتم رو درست کردم و ب قول گفتنی مطلبم رو پرفکت کردم از نظرم محتوایی که این کارو باهاش کردم، تقریبا ساده کامل و روان است. البته انتظارم افزایش رتبه نیست ها!

  سوالی که دارم اینه که چرا پس اون تاریخه ک توی دسکریبشن میزنه، تاریخی که توی سرچ گوگل میزنه تغییر نمیکنه؟ هنوز تاریخه اولیه مونده؟

  ایا وقتی ویرایش میکنیم حالا تاریخ هم اگر توی گوگل تغیر نکرده، گوگل متوجه تغییر نمیشه؟

  اصن این تاریخ سوای از دید مشتری ک بروز بودن مطلب رو نشون میده، کلا اهمیتی توی سعو داره؟

  و چطور میتونم مطلبی رو که بعد از دفعات مختلف تغیر کرده، به گوگل بفهمون که این مطلب دیگه اون مطلب ضعیف قبلی نیست! بیا ی نگاه کن گوگل جان! شاید رنک بهتری دادی!

  1. خودش میبینه لازم نیست کاری کنید.کلا هم هیچ وقت چشم انتظار اینو نداشته باشید که گوگل بیاد بهتون نظر کنه و لطف کنه.لطف های گوگل توی off page هست.نه تغییر محتوا و On Page .

 6. سایت من قدیمیه ولی بازدیدش خوب نیست. قدیمی بودن رو من قبول ندارم پرشین تولز هم قدیمیه ببینید چطور افت کرده

 7. سلام
  اگر من توضیحات ۴۰۰ تا از مطالب سایتم را (مثلا فرض کنین هر مطلب ۵ الی ۶ خط توضیحات داره) از داخل خود مطلب حذف کنم و در یکی از کامنت های همون مطلب قرار بدهم ، آیا سئوی اون ۴۰۰ تا مطلب کم میشه و رتبه ی من توی اون مطالب کم تر میشه؟

 8. آنتونیو داماسیو

  یکی از قوانین نا نوشته که به نظرم وجود داره مربوط به کنش و ساختار بین یک مفهوم در گوگل و ساختاری که میتونه اون مفهوم ایجاد کنه هستش
  یه چی توی این مایه ها که هرچقدر ما برای رسیدن به اولین نتایج بیشتر تلاش کنیم(کنش) گوگل از این تلاش های ما برای مدل سازیه الگوریتم های خودش استفاده میکنه(ساختار) این یه ایدئولوژی کلی هستش

 9. سلام اقای طاووسی. من برای سئو سایتم از بک لینک با متن مخفی (متن سفید برای حذف نشدن پست از انجمن) استفاده کردم و حالامشمول جریمه شدم

  وقتی میرم تو قسمت لینک هایی که به سایتم داده شده ،تو گوگل وبمستر ، لینکی که زدم رو بهم نشون نمیده که بتونم حذفش کنم

  تو انجمنی که لینک زدم هم امکانن حذف و ویرایش پست نیست. چیکار باید بکنم؟ ایا طول میکشه که گوگل وبمستز لینکی که باعث جریمه من شده رو بهم توی پنل نشون بده؟ چون بعضی لینک ها رو اصلا بهم نشون نمیده

  1. ۱- قرار نیست با لینک مخفی جریمه بشید حتما.
   ۲-اگرم بشید قرار نیست گوگل بگه جریمه شدی.چه برسه به اینکه دقیقا بگه به خاطر فلان لینک جریمه شدی
   ۳-قرار نیست گوگل همه بک لینک ها رو نشون بده اصلا.ابزار ناقصیه
   ۴-برای بی اثر کردن اثر یه بک لینک باید disavow کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه سئو روز

عضویت در خبرنامه سئو روز

اسپم کردن را دوست نداریم، فقط وقتی حرف به درد بخوری داشتیم از طریق ایمیل با شما در تماس خواهیم بود.

با موفقیت عضو خبرنامه شدید!

اسکرول به بالا

فرم درخواست مشاوره

تماس با سئو روز

سوالات خود را در زمینه خدمات سئو و طراحی وبسایت از ما بپرسید

خدمات سئو

09129175306

طراحی وبسایت

09399745151