بهینه سازی ویدئو

برای آنکه بتوانید در بهینه سازی ویدیوهای موجود در وب سایت خود برای موتورهای جستجوگر بهترین عملکرد را داشته باشید باید اصول اصلی و نوین بهینه سازی ویدیوها برای موتورهای جستجوگر را بدانید.

در این مقاله در سئو روز نکات اشتراک گذاری شده توسط متخصصان در زمینه سرچ و بازاریابی دیجیتال درباره بهینه سازی ویدیوها برای موتورهای جستجوگر آورده شده است. پس اگر شما به این شاخه از سئو علاقه مند هستید به شما پیشنهاد می کنم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.
در دنیای امروز ویدیوها به پرطرفدارترین نوع محتوا برای وب سایت ها تبدیل شده اند، آمارها نشان می دهد که عمده کاربران جهانی اینترنت، معمولا زمانی که با یک ویدیو مواجه می شوند برخلاف سایر انواع محتوای موجود در وب سایت ها، آن را تا انتها مشاهده می کنند و آن را نیمه کاره رها نمی کنند.

پس اگر شما می خواهید که تاثیر شدیدتر و عمیق تری بر روی کاربران خود ایجاد کنید و آنها را کاملا مجذوب کنید، بهترین نوع محتوای آنلاین برای شما که می تواند شما را در نائل شدن به این اهداف کمک کند، ویدیوها هستند.

البته اگر ویدیوهای شما به گونه ای باشد که کاربران اینترنت نتوانند در بین سیل عظیم محتوای موجود در اینترنت آنها را پیدا کنند، نمی توانند شما را به اهدافتان برسانند. برخلاف نوشته های درون وب سایت ها و یا وبلاگ ها، ربات های موتورهای جستجوگر گوگل قادر نخواهند بود که محتوای ویدیوها را Crawl و ایندکس کنند و لذا قادر نخواهند بود که موضوع یک ویدیو را تعیین کنند.
به همین دلیل بهینه سازی موتورهای جستجوگر برای ویدیوها اهمیت بسیار زیادی دارد. برای آنکه بفهمیم چگونه می توانیم رویت پذیری ویدیوها را در نتایج جستجوی موتورهای جستجوگر افزایش دهیم باید از تجربه متخصصان در این زمینه استفاده نماییم.
⦁ محتوای باکیفیت موجب بهبود بهینه سازی موتورهای جستجوگر برای ویدیوها می شود
ویدیوهای با کیفیت بهتر شانس بیشتری برای رسیدن به رتبه های بالا در نتایج جستجوی موتورهای جستجوگر دارند. ویدیوها باید با کلیدواژه جستجوشده توسط کاربر مرتبط باشند و برای کاربران مفید باشند تا بتوانند در رتبه بندی نتایج جستجوی گوگل رتبه خوبی کسب کنند، کاربران در هنگام مواجه شدن با ویدیوهای بی کیفیت و نامناسب سریعا آن وب سایت را ترک می نمایند همین امر موجب بالا بودن نرخ دفع کاربران برای آن ویدیوها می شود و لذا آنها نمی توانند در نتایج جستجوهای گوگل رتبه خوبی کسب کنند.
⦁ ویدیو باید بتواند توجه کاربران را در کمترین زمان ممکن جلب کند
یک ویدیوی خوب، ویدیویی است که بتواند توجه بیننده را در ثانیه اول یا دوم جلب کند در غیر این صورت کاربران به احتمال زیاد بدون آنکه ویدیو را مشاهده کنند وب سایت را ترک خواهند نمود. اگر تعداد کاربرانی که به وب سایت شما مراجعه کرده و تنها قسمت کوتاهی از یک ویدیو را مشاهده می کنند و پس از آن وب سایت شما را ترک می کنند، زیاد باشد اثرات آن به مراتب بسیار بدتر از آن است که کاربران به وب سایت شما مراجعه نکنند زیرا گوگل زمانی که ببیند نرخ دفع کاربران ویدیوی شما زیاد است و تعداد عظیمی از کاربران پیش از آنکه دیدن آن ویدیو به پایان برسد صفحه را ترک کرده اند، رتبه وب سایت شما را در رتبه بندی نتایج جستجو تنزل خواهد داد که این مساله برای سئوی ویدیوی شما بسیار زیان بار خواهد بود.
⦁ ویدیوهای آموزشی بسیار مناسب هستند
همان طور که در نکات قبلی هم اشاره شد ویدیوهایی که با کیفیت تر هستند تعداد مخطبان بیشتری دارند، زیرا زمانی که یک ویدیو با کیفیت باشد می تواند تعامل بهتری با بازدیدکننده برقرار کند و بیشتر بازدیدکننده را مجذوب کند، این امر موجب می شود که هم نرخ دفع کاربران پایین باشد و هم تعداد اشتراک گذاری های ویدیو افزایش یابد. از دیگر عواملی که موجب بهبود تعامل کاربر با ویدیو می شود، ایجاد موضوعی جذاب برای ویدیو است، ایجاد ویدیوهایی که مشخصا محصولات شما را معرفی می کنند ممکن است اندکی باعث شود که تعامل کاربر با ویدیوها کاهش یابد حال آنکه اگر شما بتوانید به ویدیوها بیشتر رنگ و بوی آموزشی بدهید و آنها را به صورت راهنماها و دستورالعمل ها ایجاد کنید احتمال آنکه ویدیو بتواند مخاطب را مجذوب کند بسیار بیشتر خواهد بود.
در ادامه استراتژی مختلفی درباره محل انتشار ویدیوها آورده شده است :
⦁ از لحاظ سئو بهتر است ویدیوها را هم در وب سایت خود و هم در شبکه های ویدیویی قرار دهید
آمارها نشان داده اند که YouTube از لحاظ محبوبیت وب سایت در جایگاه دوم قرار دارد، حتی برخی منابع آن را اولین وب سایت در رتبه بندی ها می دانند. به دلیل حجم ترافیک زیاد این وب سایت پیشنهاد می کنیم که ویدیوهای خود را هم بر روی YouTube و هم در وب سایت خودتان قرار دهید.
اگر شما یک ویدیو را در YouTube قرار دهید و به صورت همزمان آن را در وب سایت خودتان نیز قرار دهید و سپس در بخش توضیحات ویدیو در YouTube لینک ویدیو در وب سایت خودتان را قرار دهید، می توانید بازدیدکنندگان را از YouTube به وب سایت خود هدایت کنید و آن ها را به مرحله تبدیل بازدیدکننده به مشتری نزدیکتر کنید.
قرار دادن یک ویدیو در YouTube باعث می شود که آن ویدیو در معرض دیدکاربران بالقوه بیشتری قرار داده شود، و موجب شود که ویدیو بازدیدکنندگان بیشتری را به خود جذب کند. زیاد بودن تعداد بازدیدکنندگان یک ویدیو از جانب گوگل به عنوان شناسه ای بر کیفیت آن ویدیو در نظر گرفته می شود، که این مساله موجب بهبود رتبه آن ویدیو در نتایج جستجوهای موتورهای جستجوگر می شود.
اعتبار دامنه وب سایت YouTube بدون شک بسیار زیاد است و نه تنها وب سایت شما بلکه هیچ وب سایت دیگری نیز قادر به رقابت با آن نمی باشد. قرار دادن ویدیو در YouTube به دلیل بالا بودن اعتبار دامنه آن می تواند برای پروفایل ویدیوهای شما در نتایج جستجوهای گوگل مفید باشد.
⦁ باید دقیقا بدانید که می خواهید ویدیوی شما چه دستاوردی داشته باشد
شما باید پیش از آنکه انتخاب کنید که می خواهید ویدیوی خود را در کجا منتشر کنید، بدانید که شما از آن ویدیو چه انتظاراتی دارید و می خواهید با انتشار آن به چه هدفی برسید. برای مثال اگر شما ویدیوی خود را در YouTube قرار دهید تعداد بازدیدکنندگان آن مطمئنا بیشتر خواهد بود، درحالیکه نرخ تبدیل بازدیدکنندگان به مشتریان آن نسبت به حالتی که آن را در وب سایت خود قرار دهید مطمئنا کمتر خواهد بود.
داشتن اهداف واضح و مشخص از ویدیوها امری ضروری است، اگر مهمترین پارامتر برای شما تعداد بازدیدکنندگان ویدیو است، پس مطمئنا YouTube می تواند عملکرد بهتری نسبت به وب سایت خودتان داشته باشد، اما اگر هدف شما بیشتر تبدیل بازدیدکننده به مشتری (تعداد اشتراک گذاری ها، تعداد ثبت نام ها و …) است، بهتر است ویدیو را در وب سایت خودتان قرار دهید تا بتوانید از ابزارهای بازاریابی و ابزارهای آنالیز آماری برای بهبود عملکرد آن استفاده نمایید.
⦁ در سایر وب سایت ها تیزر ویدیو خود را منتشر کنید، ویدیوی کامل را فقط در وب سایت خود منتشر کنید
ممکن است شما بخواهید که ویدیوی کامل را در وب سایت خودتان قرار دهید و تیزر آن را در YouTube و سایر وب سایت های اجتماعی قرار دهید و در این صورت شما باید پس از ایجاد یک ویدیو، برای آن یک ویدیوی تبلیغاتی نیز ایجاد کنید و در انتهای ویدیو تبلیغاتی از بازدیدکنندگان دعوت کنید که از ویدیوی کامل در وب سایت شما بازدید نمایند. شما باید پس از منتشر کردن ویدیوی اصلی در وب سایتتان، تیزر آن را در Aparat .YouTube، Facebook، Vimeo و سایر وب سایت های اجتماعی قرار دهید و در قسمت توضیحات ویدیو به ویدیوی اصلی در وب سایت خودتان لینک بدهید.
⦁ برخی از ویدیوها را در وب سایت خودتان منتشر کنید و مابقی را در YouTube منتشر کنید
باید تعدادی از ویدیوها را در وب سایت خودتان و تعداد دیگری را در پلتفرم هایی مثل YouTube قرار دهید. وب سایت شما می تواند با استفاده از این روش اعتبار دامنه بسیاری کسب کند، و اگر شما در یک زمینه پر رقابت فعالیت می کنید که در آن کسب اعتبار از اهمیت ویژه ای برای وب سایت شما برخوردار است استفاده از این استراتژی در انتشار ویدیوها برای شما الزامی است. بعلاوه آن ویدیوهایی که در وب سایت خودتان منتشر می کنید می تواند لینک های برگشتی و اشتراک گذاری های متعددی برای وب سایت شما به همراه داشته باشد ، در مجموع این کار باعث افزایش اعتبار دامنه شما و بهبود رتبه بندی در نتایج جستجوهای موتورهای جستجوگر می گردد .

⦁ عنوان ویدیوها، توضیحات و تگ ها را با کلیدواژه ها بهینه سازی کنید
زمانی که صحبت از سئو برای ویدیوها مطرح می شود، کار اندکی سخت تر می شود. زمانی که در وبلاگ ها پستی می گذارید و یا مطلبی را دریکی از صفحات یک وب سایت قرار می دهید، تمامی محتوا برای موتورهای جستجوگر قابل مشاهده و بررسی است، اما در ویدیوها تنها تیترها و توضیحات هستند که موتورهای جستجوگر قادرند آنها را بررسی کنند، زیرا کراولرهای گوگل نمیتوانند محتوای ویدیوها را بررسی کرده و آنها را ایندکس گذاری کنند.
پس شما باید در تگ های متا، توضیحات و عناوین ویدیوها تا جایی که می توانید از کلیدواژه های مرتبط و استفاده کنید.
⦁ عنوان ویدیوها باید حداقل پنج کلمه را شامل شود
عنوان یک ویدیو باید حداقل شامل پنج کلمه باشد، در این صورت شما می توانید کلیدواژه های اصلی خود را در آن بگنجانید بدون آنکه به نظر برسد که عنوان انباشته از کلیدواژه ها است.
استفاده از کلید واژه ها در نام فایل ویدیوها می تواند در بهینه سازی ویدیوها برای موتورهای جستجوگر حائز اهمیت باشد. برای مثال اگر شما می خواهید ویدیوی شما برای عبارت “نکاتی برای تبلیغات در اینستاگرام” رتبه بندی شود، نام فایل ویدیویی خود را به صورت ” mp4.اینستاگرام -تبلیغات- نکات ” انتخاب کنید.
⦁ توضیحات ویدیوها (Video Description) باید حداکثر ۲۵۰ کلمه باشد
توضیحات ویدیوهایی که می خواهید در یوتیوب (و هر سایت دیگری که می توان در آن ویدیو به اشتراک گذاشت) قرار دهید نباید بیش از ۲۵۰ کلمه باشد و باید کلیدواژه های اصلی شما را ۳ یا ۴ بار شامل شود. دقت کنید که اگر تعداد کلیدواژه های شما کم باشد و متن توضیحاتی که می نویسید طولانی باشد، این تعداد محدود از کلمات در بین آن متن طولانی گم می شود. بهتر است در صورت امکان کلیدواژه ها را در بین ۲۵ کلمه اول توضیحات خود قرار دهید، این کار موجب تاکید بیشتر بر کلیدواژه ها می شود.
⦁ ویدیوهای مشابه و مرتبط با موضوع مدنظر خود را مشاهده کنید تا بتوانید از ایده های آنها استفاده کنید
شما باید پیش از آنکه اقدام به تولید یک ویدیو کنید، بهتر است ویدیوهایی که برای کلیدواژه های مورد نظر شما در نتایج جستجوهای گوگل رتبه خوبی کسب کرده اند را مشاهده و بررسی کنید. برای مثال اگر شما قصد دارید ویدیویی درباره “سلامت محصولات لبنیاتی” در YouTube قرار دهید بهتر است ابتدا ویدیوهای موجود در این زمینه در YouTube و بخصوص ویدیوهایی که رتبه خوبی دارند را مشاهده کرده و بررسی کنید که طول این ویدیوها به صورت میانگین چقدر است؟، توضیحات این ویدیوها به چه شکل است و چه کلیدواژه هایی را شامل می شود؟ و در عنوان آنها چه مشترکاتی وجود دارد؟ و …
شما می توانید با انجام این بررسی ها کلیدواژه ها و مفاهیمی که به ذهن خودتان نرسیده بود را از این ویدیوها ایده بگیرید و برای ایجاد هشتگ و توضیحات در ویدیوی خود مورد استفاده قرار دهید، شما همچنین می توانید دلایل قوت این ویدیوها و نقاط ضعف احتمالی آنها را شناسایی نموده و در کار خود لحاظ کنید. مهم تر از همه آنکه شما باید بررسی کنید که ویدیوهای دارای رتبه بهتر چه ویژگی های بارزی دارند و چه چیزی باعث شده است که آنها بتوانند با کاربران تعامل خوبی برقرار کنند.
⦁ تگ کردن رقبا در ویدیوهای YouTube
بهتر است زمانی که یک ویدیو را در YouTube به اشتراک می گذارید، در قسمت تگ ها کانال YouTube رقبای خود را نیز اضافه کنید این کار برای افزایش رویت پذیری ویدیوی شما لازم است، تگ کردن نام کانال رقیبان شما در ویدیوها باعث می شود که هنگامی که یک بازدیدکننده به از ویدیوهای آنها دیدن می کند ویدیوی شما نیز در نوار کناری به عنوان یک پیشنهاد برای بازدیدکننده ظاهر کردد.

⦁ قرار دادن ویدیوهای طولانی تر در Youtube برای سئو مناسب تر است
برخی از متخصصان در زمینه سئو معتقدند که ویدیوهای طولانی تر در YouTube می توانند در رتبه بندی های موتورهای جستجوگر رتبه بهتری کسب نمایند، همان طور که متن های طولانی تر نسبت به متن های کوتاه تر رتبه بهتری در رتبه بندی های موتورهای جستجوگر دریافت می کنند.. برای مثال اگر در جستجوگر YouTube عبارت “WordPress” را جستجو کنید، اولین نتیجه مشاهده شده در نتایج ارگانیک یک ویدیوی چندین ساعتی است.
⦁ افزودن زیرنویس به ویدیوهایی که در شبکه های اجتماعی منتشر می شوند
افزودن زیرنویس به ویدیوهایی که شما در فیس بوک و اینستاگرام منتشر می کنید می تواند به بهبود سئوی ویدیوهای شما کمک کند. به دلیل آنکه این ویدیوها در صفحه feed برای کاربران بدون صدا نمایش داده می شود و اگر ویدیو نتواند حس کنجکاوی بازدیدکنندگان بالقوه را برانگیزد و توجه آنها را جلب کند، ممکن است به سادگی از روی آنها عبور کنند و آن را مشاهده نکنند، در حالیکه افزودن زیرنویس به ویدیوها می توانند در جلب توجه کاربرانی که ویدیو را بدون صدا مشاهده می کنند و همچنین کسانی که در یک محل عمومی هستند و هدفون به همراه ندارند، کمک کند.
⦁ برای ویدیوهای خود یک thumbnail جذاب ایجاد کنید
Thumbnail اولین چیزی است که کاربران در زمان مراجعه به یک ویدیو می بینند. معمولا به صورت یک فایل تصویری است که در نتایج جستجو نیز به عنوان شناسه ای برای ویدیوی شما نمایش داده می شود. بر اساس پیشنهاد آقای White بهتر است شما وقتی می خواهید ویدیویی را در YouTube آپلود کنید، خودتان برای ویدیوهای خود یک Thumbnail مجزا ایجاد کنید و از Thumbnail های پیش فرض استفاده نکنید زیرا Thumbnail نقش مهمی در جذب کاربران به ویدیوی شما دارد. بهتر است در Thumbnail های خود یک متن کوتاه نیز اضافه کنید تا دید مختصری از محتوای ویدیو به کاربران خود بدهید.
⦁ ایجاد رونوشتی از محتوای صوتی ویدیو
موتورهای جستجوگر قادر به کراول کردن محتوای ویدیوها نیستند، لذا بهتر است شما رو نوشتی از آنچه در ویدیو گفته می شود تهیه کنید و در آن جایی که امکان دارد کلیدواژه های بیشتری بگنجانید.
در YouTube امکان Auto-Caption وجود دارد، یعنی برای ویدیو به صورت خودکار یک فایل توضیح نوشتاری ایجاد می شود، اما در برخی مواقع این نوشته ها کاملا صحیح و دقیق نمی باشند، شما می توانید این فایل توضیحات ایجاد شده در YouTube را دانلود کرده و به صورت دستی اشتباهات موجود در آن را برطرف کنید و سپس دوباره آن را آپلود نمایید.
شما می توانید از پایه توضیحات متنی ایجاد شده توسط خودتان را استفاده نمایید البته اگر بخواهید ویدیوی خود را در وبلاگ یا وب سایت خودتان اشتراک گذاری کنید. این کار به شما کمک می کند که یک استراتژی منسجم و هماهنگ برای کلیدواژه ها ایجاد کنید که بتواند از لحاظ سئو برای ویدیوی شما بسیار مفید باشد. فقط به خاطر داشته باشید که اگر می خواهید از این استراتژی استفاده کنید در هنگام تولید آن ویدیو به گوینده بگویید که در صحبتهایش دقیقا به همان کلیدواژه هایی که شما مد نظر دارید اشاره نماید، در این صورت شما می توانید به راحتی آن کلیدواژه ها در فایل توضیح نوشتاری خود استفاده کنید.
⦁ اضافه کردن متادیتا به نقشه سایت ویدیوها
شما باید یک نقشه سایت برای ویدیوها در وب سایت خود ایجاد کنید، در این صورت هر زمان که ویدیوی جدیدی را در وب سایت خود منتشر می کنید می توانید برای آن متادیتا نیز ایجاد کنید که این کار باعث می شود توانایی گوگل برای قرار دادن ویدیوی شما در نتایج جستجوها افزایش یابد.
نقشه سایت باید شامل کدهای HTML که به عنوان ویدیوها اشاره می کنند، توضیحات و سایر تگ ها شود.
⦁ از موقعیتی که متادیتاها برای شما فراهم می کنند نهایت استفاده را بکنید
از لحاظ سئو فرقی نمی کند که یک ویدیو در کدامیک از وب سایت های میزبان ویدیوها (مثل YouTube و Vimeo وAparat و ..) قرار بگیرد، چیزی که بر روی سئوی ویدیو تاثیر می گذارد آن است که تا حد امکان متادیتاهای مرتبط و کاملا صحیح در ساختار ویدیوها قرار داده شود و این متادیتاها تا حد امکان در معرض دید قرار بگیرند. پس “فرقی نمی کند که شما برای انتشار ویدیوی خود از کدام سرویس استفاده می کنید، تنها دقت کنید که از حداکثر امکان اضافه کردن متادیتا به پست ویدیویی خود استفاده نمایید”.
البته اگر شما ویدیوی مدنظرتان را در وب سایت خودتان منتشر کنید، بهتر است، زیرا شما کنترل بیشتری بر روی آن خواهید داشت و می توانید کارهای بیشتری بر روی آن انجام دهید، مثل ایجاد یک فید RSS بسیار تاثیرگذارکه برای کنترل و مدیریت فایل های چندرسانه ای مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر این اگر شما یک ویدیو را در وب سایت خودتان منتشر کنید می توانید با ایجاد یک Play List پیوسته تمامی ویدیو های مرتبط را به صورت زنجیروار در آن قرار دهید تا کاربر بتواند آنها را به صورت پیوسته مشاهده نماید.

⦁ اضافه کردن (CTA  یا Call to action) به انتهای ویدیوها
یک اشتباه رایج در میان اکثر کسانی که ویدیوهای آنلاین منتشر می کنند آن است که نکات اولیه و ضروری که باید در هنگام تولید این محتواها رعایت کنند را فراموش می کنند، این نکات شامل: “ایجاد محتوای ویدیویی جذاب و گیرا و استفاده از عناوینی که کاربر را مجاب کند بر روی آن ویدیو کلیک کند و همچنین استفاده از CTA ها می باشد”. در حالت کلی CTA ها به منظور مجاب کردن و تقویت انگیزه کاربران برای انجام دادن کاری که شما دلتان می خواهد ایجاد می شوند. برای مثال اگر شما می خواهید که کاربر پس از مشاهده ویدیو به یک وب سایت مراجعه کند که در آن وب سایت شما محصول یا خدماتی را به آنها معرفی کنید و یا محتوایی در آن وب سایت قرار داده اید که کاربر را به مشتری مبدل می کند و می خواهید کاربر را تشویق کنید که به آن وب سایت مراجعه کند، باید از CTA ها استفاده کنید.


مطالب دیگر را از دست ندهید!

منتشر شده توسط حامد مهدی زاده

حامد مهدی زاده هستم 37 سال سن , 8 سال سابقه در رابطه با برنامه نویسی سئو و بهینه سازی سایت دارم , در سئو چون باید طبق الگوریتمها به روزبود نام سایت را سئو روز نهادم, همراهی کنید در شبکه های اجتماعی

11 دیدگاه

 1. سلام یه سوال دارم که برام خیلی مهمه
  اگه ما بخوایم از طریق گوگل وب مستر دامنه ی سایتمونو تغییر بدیم . خب یه ابزاری هست که خودتونم معرفی کردید که گوگل اولش چک میکنه که دامنه ی قبلی ۳۰۱ ریدایرکت هست یا نه.
  بعد تنظیم اعمال میشه که تمام لینک های نتایج گوگل تغییر آدرس بدن.
  حالا سوال اینه که اگه لینک اولی بعد از یک سال کلا حذف شد و دیگه وجود نداشت چی؟ آیا بررسی ۳۰۱ همون یک بار انجام میشه یا برای همیشه باید دامنه قبلی هدایت بشه به دامنه ی جدید؟ خب شاید دامنه ی قبلی کلا از بین بره
  منظورمو بیشتر میگم فرض میکنیم این دامنه ی منه
  google.ir
  و میخوام بشه این
  google.mk
  اینو راحت میشه از طریق وب مستر تولز تغییر داد که گوگل چک هم میکنه که دامنه ی اولی ۳۰۱ ریدارکت بشه به دامنه ی جدید.
  اما من بعد از یک سال دیگه قصد ندارم دامنه ی اولی رو تمدید کنم و انقضا میشه .. اونوقت چی میشه؟؟ گوگل اگه چک کنه باز دیگه اصلا اولی وجود نداره .

  1. خود گوگل گفته، حداقل ۶ ماه باید ریدایرکت رو بایدنگه دارید.ولی من توصیه می کنم همیشه نگه دارید.مواردی داشتیم که بعد از ۶ ماه، ریدایرکت برداشته شده و سایت افت کرده.اینکه کلا دامنه رو تمدید نکنید که یکی دیگه میگیره و شما ضرر زیادی خواهید کرد.یه دامنه و یه هاست که صرفا توش ریدایرکت انجام بشه، هم، پولی نیست که بخواید تمدید نکنید.اگر سایتتون، اینقدر ارزش نداره، من میگم کلا دامنه جدیدتون هم تمدید نکنید و کلا کسب درآمد از طریق اینترنت رو رها کنید!

 2. با عرض سلام و خسته نباشید.
  در ابتدا باید از سایت خوبتون تشکر کنم.
  یه سوال داشتم خدمتتون که البته ربطی هم به موضوع این نوشته نداره ولی ناچار اینجا مطرح میکنم.
  فرض کنید زمینه کاری یه وبسایت به گونه ایی باشه که برخی مطالب منتشر شدش رو روزی چند بار بروزرسانی کنیم که این بروزسانی علاوه بر متن شامل تغییر عنوان مطلب هم بشه. این مسئله در سئو اون مطلب چه تاثیری خواهد کذاشت؟
  ممنون میشم پاسخ بدین
  با تشکر

  1. عنوان که شدیدا موثر هست.خیلی بستگی داره که چقدر تغییر کنه.اصلی ترین فاکتور گوگل برای رتبه بندی صفحه شما(در سطح on page) ، عنوان و محتوای شماست.طبیعتا با تغییر اینها، رتبه بندی هم تغییر می کنه.در هر صورت، تغییر شما نباید طوری باشه که تمرکز موضوعی اون محتوا رو تغییر بده.شما باید به URL نگاه کنید.برای مثال صفحه ip-cctv شما نماینده موضوع “دوربین مداربسته تحت شبکه” هست.شما دیگه نباید صفحه به آدرس ip-cctv رو عنوانش رو بکنید “دوربین مداربسته”(دوربین خالی به صورت کلی) یا “دوربین مداربسته آنالوگ”.محتواش هم همینطور.اگر تغییر عنوان و محتوا، این چهارچوب رو زیر پا نمی ذاره، اشکالی نداره.

 3. سلام.دستتون درد نکنه بابت سایت خوبتون.
  من به یه مشکل بزرگ بر خوردم که نمیدونم چجوری میشه حلش کرد.
  من سایتم تقریبا ۲ماه پیش راه اندازی شد.
  ۱ماه پیش من به طور کلی سایتو پاک کردم و دوباره با همون دامنه آغاز به کار کردم و همین باعث شد که مطالب سایت قبلی توی گوگل ارور ۴۰۴ بگیرن.
  توی گوگل وبمستر درخواست Fetch کل سایتو دادم و ارور های ۴۰۴ رو فیکس کردم.
  هنوز که هنوز Title سایتم توی گوگل همون Title سایت قبلیه.
  یه روز رنگ الکسام ۱میلیون میاد پایین یه روز ۲میلیون میره بالا.
  هنوزم لینک های سایت قبلیم بعضیاش توی گوگل هست.
  راه حل این مشکل چیه؟
  ممنون میشم راهنماییم کنین.
  تشکر

  1. وقتتونو با fix کردن تلف نکنید و تصور نکنید fix میشه!! fix یعنی پاک کردن اون ارور از سرچ کنسول.یعنی clear list.چه اهمیتی داره؟درباره title طبیعی هست.سایت صفر هست.نقشه سایت تعریف کنید و خیلی معمولی فعالیتتونو شروع کنید.د.بعد از چند هفته درست میشه.هنوز هیچی نشده هم به الکسا نگاه نکنید.صفحات ۴۰۴ هم مهم نیست.بذارید ارور بده.کاری نداشته باشید.اگر میخواید ارور هم نده(که اهمیتی نداره) باید از robots.txt دسترسی گوگل رو به اون صفحات ببندید.خلاصه مشکلی نیست.همه مواردی که گفتید طبیعی هست.مشکلی وجود نداره که بخواید برطرفش کنید.

 4. سلام آقا محسن
  یک سوال درباره سئو ویدیو داشتم که متشکرم میشم پاسخ بدید
  همانطور که میدونید قرار دادن ویدیو و دیگر فرمت ها در سایت تاثیر مثبتی در سئو داره
  سوالم اینجاست که اگر ویدیوها را در یک هاست دیگر آپلود کنیم مثل cdn.sitename.com یا dl.sitename.com و مطلب اصلی ما مثلا در دامنه sitename.com باشه، آیا گوگل تشخیص میده که این ویدیو را ما تولید و آپلود کردیم و برای سایت ماست؟ چون ساب دامین یا یک فولدر جداگانه یک سایت مجزا محسوب میشه و وقتی که مثلا ویدیو را از dl.sitename.com قرار بدیم یعنی انگار از یک سایت دیگر داریم قرار میدیم و از یک هاست دیگه برداشته شده!؟ گوگل چطوری تشخیص میده که ویدیو برای ماست؟
  آیا حتما باید ویدیو در همان دامینی باشه که سایت بر روی اون هست؟ البته قاعدتا اگر در یک ساب دامین باشه یا آدرس دیگه یعنی انگار از جای دیگه کپی شده و گوگل ممکنه متوجه نشه ویدیو برای ماست!
  اصلا گوگل توجهی به فرمت های آپلود شده و محتوای درون اون میکنه یا اینکه ویدیو فقط به این جهت در سئو تاثیر داره که باعث میشه افراد در سایت بیشتر حضور داشته باشن تا ویدیوها را آنلاین ببینن، در این صورت اگر برای ویدیوها لینک دانلود بذاریم و ویدیو رو دانلود کنن سریع از سایت خارج میشن؟ آیا فقط مشاهده ویدیو به صورت آنلاین در سایت باعث افزایش سئو میشه یا اینکه گوگل تنوع فرمت ها براش مهمه و به این توجه میکنه که ویدیو قرار دادی در سایت خودت یا دیگر فرمت ها
  بیشتری مورد مهم برای من این هست که گوگل چطور تشخیص میده که ویدیو برای ماست و به چه صورت باید ویدیوها را در سایت قرار بدیم؟
  ممنون میشم اگر در خصوص سئو ویدیو راهنمایی کنید و اگر تفکرات نادرستی دارم، موارد صحیح رو به من بگید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *